Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
VITRUM 2009 niecierpliwie oczekiwane
Data dodania: 07.10.09

 Vitrum 2009 jest niecierpliwie oczekiwanym wydarzeniem, które pokaże wyraźny obraz sektora szklarskiego i jego perspektyw wzrostu w roku 2010. Zakreślono trzy obszary tematyczne poświęcone przedstawieniu: szkła płaskiego, szkła opakowaniowego i odnawialnych źródeł energii. Na targach będą pokazane działania, jakie podejmuje sektor szklarski w odpowiedzi na kryzys gospodarczy. Sektor, który zawsze wykazywał hart ducha w trudnych czasach, znany jest też ze swojej zdolności do korzystania z możliwości jakie oferuje dany okres.

Na targach VITRUM 2009 - 16 już edycji międzynarodowej wystawy – są pokazywane specjalistyczne maszyny, urządzenia i systemy do przetwarzania szkła płaskiego (głównie budowlanego) i opakowaniowego, szkła „pierwotnego” i wyrobów gotowych dla przemysłu. Te wyróżniające się, międzynarodowe targi szkła, organizowane w roku kryzysu globalnej gospodarki, będą ważnym punktem odniesienia dla bilansu w branży i mogą położyć podwaliny dla rozpoczęcie szybkiego procesu wzrostu.

W nowym kompleksie Fiera Milano w Rho – dzielnicy Mediolanu, czołowego miasta Włoch, od 28 października do 31 kwietnia 2009 roku na powierzchni wystawienniczej ponad 70.000 m² będzie zorganizowane forum do przedstawienia najnowszych innowacji technologicznych w przemyśle szklarskim, przez ponad 600 firm włoskich i zagranicznych uczestniczących w targach. Pokaz podzielony jest na trzy obszary tematyczne, dzięki czemu możliwe jest poznania najnowszych wynalazków, zarówno w sektorze szkła artystycznego i jak przemysłowego przez gości z całego świata.

Dział poświęcony wyrobom ze szkła płaskiego będzie ukazywał najnowszej generacji technologie, które pozwalają firmom z tego sektora utrzymywać bardzo solidne pozycje na światowym rynku. Doskonałą jakość wykonania włoskich wyrobów będzie można zaobserwować w rejonie poświęconym szkłu opakowaniowemu (Vitrum Hollow Glass 2009). Dział Vitrum Energy 2009 jest miejscem, gdzie zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się, co przemysł szklarski ma do zaoferowania w zakresie gospodarki ekologicznej i poznać perspektywy energooszczędnych materiałów.

Wystawy, konferencje i pokazy różnych rodzajów obróbki szkła, wniosą dodatkowe informacje w trakcie czterech dni targów. Najlepsze włoskie tradycje artystycznej obróbki szkła będą pokazywane obok najbardziej innowacyjnych technologii w dziedzinie maszyn i urządzeń.

Występy mistrzów szkła z Murano pokazywane są tysiącom turystów z całego świata przybywającym do Włoch. Przedstawiana jest tradycyjna, sięgającą dawnych lat ręczna obróbka tego cennego materiału. Na Vitrum 2009 również wydzielono obszar, na którym historyczne zdjęcia i pokazy „na żywo” rzemieślników szkła z Murano pozwolą odkryć na nowo delikatny kunszt typowy dla tych wyszukanych kreacji, które przez wieki było synonimem "doskonałości" na całym świecie.

więcej informacji: www.vitrum-milano.it

„Świat Szkła” będzie obecny na targach VITRUM 2009 na stoisku miesięcznika GLASWELT - Alfons W. Gentner Verlag GmbH & Co.KG, pawilon 15, stoisko B23

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik