Aktualne wydanie

ss 11 2018 okladka

Swiat-Szkla-V1B-BANNER-160x600-PL-BAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

konferencja 2018 banner

 

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

 

Szlifierki dwukrawędziowe BAVELLONI V do krawędzi ołówkowej z tarczami obwodowymi
Data dodania: 04.08.10
Jednym z produktów Bavelloni, który odniósł największy sukces rynkowy są szlifierki dwukrawędziowe typu V z tarczami obwodowymi przeznaczone do obróbki szkła o małej i średniej grubości czyli produktu o niewielkiej wartości dodanej. Dlatego też wydajność tych maszyn jest czynnikiem o fundamentalnym znaczeniu. Inwestycja jest uzasadniona tylko wtedy, jeżeli osiągniemy bardzo wysoką wydajność.

Image

W tym celu musimy wziąć pod uwagę następujące aspekty:
• szybkość pracy linii
• czas ustawiania
• niezawodność (postoje maszyny).

Te 3 aspekty zostały dokładnie przeanalizowane podczas projektowania linii typu V, która umożliwia szlifowanie z prędkością bliską 18 m/min (grubość tafli 4 mm, szlifowanie zgrubne) i utrzymanie przeciętnej prędkości 10-12 m/min. Czas przestawiania maszyny z jednej grubości do drugiej również został skrócony.

Jakkolwiek ten typ maszyn nie jest idealny do częstej zmiany grubości obrabianych tafli to jednak zastosowanie szeregu specjalnych urządzeń skraca ten czas do minimum. Przede wszystkim specjalna opatentowana konstrukcja wrzecion umożliwia górną lokalizację tarcz i łatwe ich odchylanie. Tarcza mocowana jest jedną śrubą. W celu szybkiej zmiany ustawienia maszyny w zależności od rozmiaru tafli obrabiarkę wyposażono w system sterowania CN, który umożliwia zmianę pozycji mostu w ciągu kilku sekund. Układ CN steruje również automatycznie prędkością obróbki w zależności od grubości tafli.

Szlifierki dwu-krawędziowe typu V zaprojektowano tak aby uzyskać maksymalną niezawodność pracy, która przekłada się na zredukowanie do minimum czynności obsługowych oraz przestojów związanych z awariami.  W tym celu most maszyny przemieszcza się po sferycznych prowadnicach i  bieżniach, wszystkie części mające kontakt z wodą wykonano ze stali nierdzewnej. Cztery pasy transportera głównego ze stalowym rdzeniem wykonano bez łączeń i pokryto materiałem antypoślizgowym.