Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 07 okladka

 

       7-8/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

MB – Expo: rozwiązania dedykowane powierzchniom biurowym i handlowym
Data dodania: 27.02.14

 

Sposoby organizacji przestrzeni publicznych, zwłaszcza biur i galerii handlowych w ostatnim czasie bardzo się zmieniły. Jeszcze 10 – 15 lat temu galerie służyły głównie kupowaniu, a w aranżacji biur królowała przestrzeń typu Open Space. Dziś natomiast w przypadku galerii ważne stało się samo w nich przebywanie, w biurach z kolei dostrzeżono potrzebę komfortu pracy. Jak podzielić powierzchnię bez zatracenia jej otwartego charakteru?

 

20140214ALUPROF 1

 

Współczesne galerie to miejsca spędzania wolnego czasu, są one dziś niemalże samowystarczalnymi miastami. Odwiedzający przychodzą tu nie tylko po to by kupować, ale także do kin, kręgielni czy restauracji. W nowoczesnych centrach obowiązkowe stały się także punkty usługowe takie jak pralnie, zakłady fryzjerskie i salony SPA. Zasady projektowania sklepów w galeriach wykorzystują nawyki zakupowe odwiedzających. Salony sprzedaży są ostatnim i najważniejszym ogniwem łączącym firmę z klientem, dlatego aranżuje się je tak, aby kupujący czuli jak największy komfort.

 

20140214ALUPROF 4

 

We wnętrzach centrów handlowych coraz częściej wykorzystywane są naturalne materiały i światło dzienne. Ważne, aby poszczególne salony wpisywały się w tkankę galerii, były otwarte i zapraszały do wejścia, klienci nie mogą bowiem napotykać widocznych barier. To, czy dany salon będzie chętnie odwiedzany uzależnione jest nie tylko od jego lokalizacji, ale także od wyglądu wystawy. Decyzje zakupowe najczęściej podejmowane są już w miejscu sprzedaży, dlatego bardzo dużo zależy od kreatywnego, ciekawego i zaplanowanego przedstawienia asortymentu oraz organizacji wnętrza.

 

20140214ALUPROF 3

 

Witryny znajdujące się po obu stronach drzwi przykuwają uwagę nadchodzących osób. Okna wystawowe powinny umożliwiać wgląd do wnętrza, dlatego szyba wystawy powinna być wykonana ze szkła zapobiegającego lustrzeniu. We współczesnych galeriach handlowych stosuje się duże szklane drzwi i ściany, które optycznie otwierają salon na odwiedzających. W ofercie Aluprof dostępny jest system MB-EXPO pozwalający na tworzenie eleganckich szklanych ścianek działowych przeznaczonych do konstruowania przegród wewnętrznych oraz drzwi całoszklanych. Oddzielają one nie ograniczając wizualnie pomieszczenia, spełniają więc wszystkie założenia i wymagania stawiane witrynom we współczesnych sklepach. Odmiana sytemu MB-EXPO Mobile służy do konstytuowania segmentów drzwi rozwieranych, wahadłowych, a także parkowych i składanych.

 

20140214ALUPROF 2

 

Ścianki działowe znakomicie sprawdzą się także w powierzchniach biurowych, gdzie coraz częściej odchodzi się od dużych otwartych przestrzeni na rzecz mniejszych pokojów przeznaczonych na przykład dla jednego kilkuosobowego projektu. Do głównych wad powierzchni typu Open Space zalicza się duże natężenie hałasu i szumu. Według badań aż 90% zatrudnionych w takich biurach uważa że przyczyniają się one do wzrostu poziomu stresu, utrudniają koncentrację i obniżają efektywność oraz sprzyjają konfliktom. Dlatego obecnie wraca się do podziału powierzchni biurowych, jednak jest on nieco odmienny niż dawniej, dziś bowiem zamiast murów wykorzystuje się do niego szkło.

 

20140214ALUPROF 5

 

Szklane ścianki znakomicie oddzielają powierzchnię i wygłuszają, jednocześnie nie zamykając i nie zaciemniając zabudowanego pomieszczenia. Z psychologicznego punktu widzenia, nie wprowadzamy zatem barier pomiędzy zespołami. Przestrzeń pozostaje otwarta a pracownicy mogą utrzymywać ze sobą kontakt wzrokowy i wiedzą co się dzieje w firmie. Dzięki temu nie mają oni poczucia wykluczenia a równocześnie mogą pracować w komfortowych warunkach. System ścianek może oddzielać także pomieszczenia socjalne i ciągi komunikacyjne. System MB-Expo Mobile umożliwia także stworzenie ruchomych ścianek, które pozwolą w razie konieczności podzielić przestrzeń na co dzień otwartą lub połączyć sale konferencyjne kiedy zajdzie taka potrzeba. W celu podwyższenia szczelności skrzydła możemy dodatkowo wyposażyć je w dolne uszczelnienie szczotkowe.

 

20140214ALUPROF 6


System MB-Expo pozwala na wykonie zabudowy o maksymalnej wysokości ok. 4 m. Elementem nośnym jest szyba hartowana – możliwe są tu przeszklenia o grubościach 8, 10 i 12 mm.


W skład systemu wchodzą dwa rodzaje profili o różnych wysokościach w widoku od strony zewnętrznej lub wewnętrznej: niskie – 38 mm i wysokie 100 mm. Profile posiadają stałą głębokość bez względu na rodzaj szyb. Takie rozwiązanie umożliwia stosowanie jednego zestawu profili bazowych, jednej długości śruby i jednej zaślepki czołowej – zmianie ulega jedynie grubość uszczelek dystansowych. Warto podkreślić, że uszczelki są nie widoczne z żadnej strony zabudowy. Prostota prefabrykacji oraz montażu pozwala sprawnie przeprowadzić całość robót na budowie. Kształtowniki systemu MB–Expo dostosowane są do mocowania okuć wielu firm, mamy także możliwość różnego wykończenia powierzchni aluminiowych profili dekoracyjnych z obu stron zabudowy (tzw. dwukolor) oraz stosowania listew nierdzewnych.

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik