Czytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-05-2018

20180123-BANNER-160X600-V3-PL FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

RODO baner1

 aby móc przekazywać Ci informacje o nowych wyrobach, technologiach i wydarzeniach

 

 

z branży szklarskiej, okiennej i fasadowej

 

 

zgodnie z nowymi przepisami o ochronie danych osobowych RODO - WIĘCEJ INFORMACJI

 

 

25575923 

 

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

Guardian LamiGlass® Acoustic – najlżejsze klasowe szkło bezpieczne
Data dodania: 26.03.14


20140316lamiglass acoustic guardian1Dobrze dobrane szkło dźwiękoizolacyjne chroni wnętrza naszych domów nie tylko przed hałasem, ale również przed szkodliwym promieniowaniem UV czy włamaniem.

 

W przypadku zaawansowanego szkła LamiGlass® Acoustic to właśnie klasa bezpieczeństwa P1A na szkło 33.1 SR idąc w parze z niewielką wagą świadczy o jego atrakcyjności i stanowi przewagę nad podobnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

 

Dobrze dobrane szkło dźwiękoizolacyjne chroni wnętrza naszych domów nie tylko przed hałasem, ale również przed szkodliwym promieniowaniem UV czy włamaniem. W przypadku zaawansowanego szkła LamiGlass® Acoustic to właśnie klasa bezpieczeństwa P1A na szkło 33.1 SR idąc w parze z niewielką wagą świadczy o jego atrakcyjności i stanowi przewagę nad podobnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

 


Otaczający nas hałas ma wiele źródeł. Mogą to być zarówno pojazdy mechaniczne, maszyny rolnicze, obiekty przemysłowe czy place budowy. „Skażenie akustyczne”, które jest efektem cywilizacji może być przyczyną znacznego pogorszenia jakości życia, jak również bezpośredniego zagrożenia naszego zdrowia.

 

 

20140316lamiglass acoustic guardian1

LamiGlass® Acoustic to bezpieczeństwo szkła laminowanego połączonego z doskonałą izolacyjnością akustyczną, fot. Guardian Częstochowa


Aby odpowiednio zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami nadmiernego hałasu, dobrze byłoby w pomieszczeniu, w którym mieszkamy, uczymy się, czy pracujemy oddzielić się od otoczenia skuteczną barierą akustyczną. Ochronę taką może stanowić okno lub szklana fasada pod warunkiem, że będzie stworzona z odpowiedniego rodzaju szkła dźwiękoizolacyjnego.


Ciszej i bezpieczniej
Jednym z najnowocześniejszych szkieł o właściwościach dźwiękoizolacyjnych jest produkowane w czestochowskiej hucie szkło Guardian LamiGlass® Acoustic z unikalną folią Sound Reduction (SR). Najlżejszym rozwiązaniem jest szkło 33.1 SR, które charakteryzuje się izolacyjnością akustyczną na poziomie 36 dB, czyli aż o 5 dB większą niż standardowe szkło float. 5 dB różnicy w stosunku do zwykłego szkła oznacza, że wykorzystanie LamiGlass® Acoustic np. w budynku przy ruchliwej ulicy wyciszy wnętrza do poziomu, w którym szum przejeżdżających samochodów nie będzie stanowił dla nas dyskomfortu. Jest to znaczna różnica, jeśli wziąć pod uwagę, że hałas podawany w dB obliczany jest w skali logarytmicznej. Oznacza to, że 3 dB to różnica skutek podwojenia źródła hałasu (np. dwa identyczne głośniki zamiast jednego).

 

20140316lamiglass acoustic guardian

LamiGlass® Acoustic to bezpieczeństwo szkła laminowanego połączonego z doskonałą izolacyjnością akustyczną, fot. Guardian Częstochowa

 


Bezpieczeństwo gwarantowane
Dodatkowo, w wyniku zastosowania specjalnej folii PVB oprócz wyraźnego zwiększenia poziomu chrony przed hałasem (szczególnie zauważalne w przypadku szyb zespolonych), szkło to zachowuje właściwości szkła laminowanego bezpiecznego.


Guardian LamiGlass® Acoustic jest szkłem bezpiecznym spełniającym restrykcyjne wymagania na szyby ochronne (według PN-EN 356) począwszy już od klasy P1A (np. szkła 33.1 SR i 44.1 SR), przez klasę P2A (np. szkła 33.2 SR i 44.2 SR) aż do klasy P4A (np. szkło 44.4 SR). Nawet najniższa klasa bezpieczeństwa P1A oznacza, że szkło wytrzymuje 3 uderzenia stalowej kuli o ciężarze 4,11 kg zrzuconej z wysokości 150 cm, a nawet po uszkodzeniu mechanicznym nie tłucze się na ostre kawałki, a jedynie pęka, pozostając nadal przyklejone do folii. Szkło w klasie P4A wytrzymuje 3 uderzenia tej kuli zrzuconej z wysokości 900 cm. Guardian LamiGlass® Acoustic może być z powodzeniem wykorzystywane w oknach antywłamaniowych, a świadectwem jego bezpieczeństwa jest certyfikat wydany m.in. przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Krakowie.

 

20140316Lami Glass Accoustic 33 1 SR Guardian

Certyfikat Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych dla bezpiecznego szkła dźwiękoizolacyjnego Guardian LamiGlass® Acoustic; Fot. Guardian Częstochowa


Co także istotne, szkło LamiGlass® Acoustic dzięki specjalnej folii użytej w procesie laminacji może powstrzymywać większość szkodliwego promieniowania UV przy niezmienionej przepuszczalności światła widzialnego. Redukcja ta wynosi od 96% w przypadku szkła 33.1, aż do prawie 100% dla 44.4! Dzięki temu zmniejsza się ryzyko chorób skóry, a także powstrzymane zostaje blaknięcie przedmiotów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia. Co jednak ważne nie ogranicza przy tym dostępu do naturalnego światła dziennego.


Niższe koszty ogrzewania i chłodzenia
By sprostać oczekiwaniom współczesnego budownictwa niskoenergetycznego, Guardian LamiGlass® Acoustic jest również dostępne w wersjach powlekanych: przeciwsłonecznej SunGuard® i termoizolacyjnej ClimaGuard®. Tak zaawansowane rozwiązania nie tylko zabezpieczają przed hałasem, uszkodzeniem czy promieniowaniem ultrafioletowym, ale również pozwalają ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń.


Jasne i przejrzyste
Szkło LamiGlass® Acoustic produkowane jest na wyjątkowo jasnym i przejrzystym szkle bazowym ExtraClear Float, które jest podstawą wszystkich szkieł laminowanych i powlekanych wytwarzanych w Guardian Częstochowa. Warto pamiętać, że wysoka neutralność istotna jest zwłaszcza
w przypadku grubszych szkieł, do produkcji których wykorzystuje się więcej masy szklanej, co może mieć wpływ na obniżenie przezierność w przypadku produktów o niższej neutralności.


      Porównanie właściwości standardowego szkła float oraz LamiGlass® Acoustic 33.1 SR

 

  6 mm float 

LamiGlass® Acoustic 33.1 SR

Przepuszczalność światła

90%  

90%  

Ciężar

15 kg/m2     

15 kg/m2

Transmisja promieni UV    

70%

4% 

Izolacyjność akustyczna Rw (C;Ctr) 

31 dB (-2;-3) dB 

36 (-1;-4) dB    

 Bezpieczeństwo

-

P1A = wytrzymuje 3 uderzenia stalowej kuli o ciężarze 4,11 kg zrzuconej z wysokości 150 cm

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik