Newsletter

Login FormAktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Trwa konkurs „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”
Data dodania: 18.04.14

Jeszcze przez dwa tygodnie można przesyłać zgłoszenia do konkursu „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE”. Na projekty pierwszego w Polsce modułowego budynku biurowego usytuowanego w całości na wodzie, organizatorzy czekają do 4 maja br. Czasu coraz mniej, a więc – architekci i designerzy – do dzieła! Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 20000 zł.

 


„BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” stawia na polski potencjał intelektualny i twórczy. Przed uczestnikami stoi niezwykłe zadanie – stworzenie koncepcji architektonicznej pierwszego w Polsce biurowca, który znajdzie się nie na lądzie, ale na wodzie. Prace konkursowe można zgłaszać do 4 maja 2014 roku. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: www.bargework.com.

 

20140309Bargework biuro na wodzie plakat2 


W projekcie uwzględnić należy, że obiekt posadowiony będzie na pływającej podstawie o wymiarach 10 na 40 metrów. W opracowaniu projektu powinny zostać wykorzystane rozwiązania Partnerów Technologicznych inicjatywy: Aluprof, Drutex, Fakro, Somfy, Soudal. – W tak nowatorskim konkursie największe szanse na wygraną mają projekty innowacyjne, i takie powinny być również zastosowane w nim produkty. Unikatowe rozwiązania (system topSafe, automatyczny nawiewnik V40P) sprawiają, że okna FAKRO są bezpieczne, energooszczędne oraz funkcjonalne – mówi Małgorzata Respekta-Paszkiewicz z firmy FAKRO.


Zwycięski projekt wybierze pięcioosobowe jury, w którego skład wchodzą wybitni przedstawiciele świata nauki oraz renomowani architekci. Twórca najlepszego pomysłu zostanie uhonorowany nagrodą główną w wysokości 20000 zł. Organizatorzy przewidzieli również 5 wyróżnień po 1000 zł.


Wsparcia naukowego konkursowi udzieliły: Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechnika Opolska, a także Akademia Leona Koźmińskiego.


Konkurs „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” jest adresowany nie tylko do doświadczonych architektów i projektantów, lecz także do studentów – ważne są wiedza i pomysłowość. Aby przybliżyć założenia konkursowe oraz zachęcić do uczestnictwa w konkursie, Organizator spotkał się ze studentami. Pierwsze miało miejsce na Wydziale Budownictwa Politechniki Opolskiej. Drugie spotkanie przeprowadzono na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. – To prawie jak lot w kosmos dla polskiej architektury – mówił w Opolu Michał Tomasik, przedstawiciel Organizatora, prezentując warunki konkursu i założenia ideowe przedsięwzięcia. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem studentów i znalazł poparcie kadry naukowo-dydaktycznej.

 


Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 maja 2014 roku na specjalnej konferencji prasowej w Hotelu Mazurkas Conference Centre & Hotel**** w Ożarowie Mazowieckim. Nastąpi to podczas V Kongresu Stolarki Polskiej – największego w Polsce wydarzenia skierowanego do producentów, dostawców i dystrybutorów związanych z branżą stolarki budowlanej. – Z wielkim entuzjazmem czekam na finał konkursu BARGEWORK – mówi Andrzej Kaczor, Dyrektor Zarządzający SOUDAL Sp. z o.o. – Jako firma inwestująca w nowoczesne rozwiązania w segmencie chemii budowlanej, szczególnie doceniamy nowatorskie podejście do architektury. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć inicjatywę, a przede wszystkim architektów biorących udział w konkursie – dodaje Andrzej Kaczor.


Patronat Instytucjonalny nad konkursem objęły: Związek Polskie Okna i Drzwi, Politechnika Opolska, Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Akademia Leona Koźmińskiego.

 

Patronat Medialny sprawują: Świat Szkła, Architektura & Biznes, Kwartalnik Okno, Świat Aluminium,  Archirama.pl, Archistrona.pl, InfoArchitekta.pl, Oknoserwis.pl, E-biurowce.pl, Przegrodyb2b.pl, mmWarszawa.pl, Radio Mazowsze.


Więcej informacji na:www.bargework.com

 

20140309Bargework biuro na wodzie plakat1