Czytaj także -

Aktualne wydanie

ss 11 2018 okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

konferencja 2018 banner

 

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

 

ARKADY dla witrażystów
Data dodania: 08.01.08

ARKADY dla witrażystów

Wydawnictwo ARKADY przedstawia trzy pozycje poświęcone witrażom i sztuce zdobienia szkła.

 Lynette Wrigley
Witraż. 15 projektów: od świecznika do lampy

Kurs wykonywania witraży zamknięty w jednej książce. Zawiera informacje o materiałach i technikach oraz pomocne rady i inspirujące przykłady. Zdjęcia i wyczerpujące opisy pokazują, jak krok po kroku zaprojektować a następnie zrealizować prace, odsłaniają też szczegóły technik witrażowych. Książka zawiera 15 projektów o różnych stopniach trudności - łącznie z łatwymi pracami dla początkujących, dzięki czemu nawet osoby z małym doświadczeniem będą mogły osiągnąć sukces w witrażownictwie Przedstawiono ciekawe pomysły dotyczące m.in. okien witrażowych, świeczników, ram do luster i obrazów, aż po trójwymiarowe formy szklane. Projekty te zostały dobrane tak, aby zaprezentować różnorodne prace z wykorzystaniem szkła i aby zawrzeć cały wachlarz prac, w których szkło łączone jest za pomocą różnych technik - przy wykorzystaniu folii miedzianej lub ołowiu. Zamieszczono też wykaz specjalistycznych narzędzi i materiałów wymaganych przy wykonywaniu witraży aby jak najbardziej ułatwić rozpoczęcie pracy.
Rok wydania: 2007

 Lynette Wrigley, Marc Gerstein
Witraże. Jak opanować najważniejsze techniki. Trzynaście wspaniałych projektów do wykonania.

Obszerny poradnik umożliwiający poznanie narzędzi, urządzeń i technik stosowanych w sztuce tworzenia witraży. Autorzy szczegółowo omawiają sposoby łączenia profilami ołowianymi, folią miedzianą, naklejanie ozdobnych elementów szklanych oraz malowanie i piaskowanie szkła. Załączono 13 projektów do samodzielnego wykonania opisanych bardzo dokładnie z wyszczególnieniem, krok po kroku, poszczególnych etapów powstawania pracy. Autorzy skoncentrowali się na przekazaniu najważniejszych umiejętnościach z zakresu dekoracji szkła, aby czytelnicy łatwo przyswoili sobie podstawy wiedzy praktycznej dotyczącej każdej z technik. Proste wskazówki i czytelne ilustracje są zachętą do zapoznania się z możliwościami, jakie daje sztuka witrażowa. Wiadomości te mają być bodźcem do rozbudzenia ducha twórczego czytelnika, i zachęcić go do poszukiwania właściwych środków wyrazu do przekazywanych treści.
Rok wydania: 2004

 Cheryl Owen
Malowanie na szkle

Doskonały podręcznik zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych adeptów tej sztuki. Pokazuje, jak niewiele wysiłku wymaga stworzenie pięknych i kolorowych ozdób do domu. W książce zawarto piętnaście projektów które mogą zainteresować zarówno początkujących, jak i doświadczonych malarzy na szkle Przedstawione projekty są proste do wykonania, a dają jednocześnie niesamowite efekty. Wiele praktycznych wskazówek i porad, w połączeniu ze szczegółowymi instrukcjami składają się na dużą użyteczność książki. Omówiono różnorodne materiały i techniki – malowanie farbami przezroczystymi i trawiącymi (dającymi matową, nieprzezierną powierzchnię), złocenie i zdobienie naklejanymi kolorowymi elementami szklanymi. Piękne ozdobne szkło jest dla wielu obiektem fascynacji, a dostępna obecnie szeroka gama materiałów do zdobienia szkła pozwala jeszcze bardziej podkreślić jego urok. Malowane wzory mogą nawiązywać do nowoczesnego wzornictwa lub naśladować tradycyjne motywy wykorzystywane w wielowiekowej historii witrażownictwa.
Rok wydania: 2005

Więcej informacji na stronie www.arkady.com.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik