Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
ARKADY dla witrażystów
Data dodania: 08.01.08

ARKADY dla witrażystów

Wydawnictwo ARKADY przedstawia trzy pozycje poświęcone witrażom i sztuce zdobienia szkła.

 Lynette Wrigley
Witraż. 15 projektów: od świecznika do lampy

Kurs wykonywania witraży zamknięty w jednej książce. Zawiera informacje o materiałach i technikach oraz pomocne rady i inspirujące przykłady. Zdjęcia i wyczerpujące opisy pokazują, jak krok po kroku zaprojektować a następnie zrealizować prace, odsłaniają też szczegóły technik witrażowych. Książka zawiera 15 projektów o różnych stopniach trudności - łącznie z łatwymi pracami dla początkujących, dzięki czemu nawet osoby z małym doświadczeniem będą mogły osiągnąć sukces w witrażownictwie Przedstawiono ciekawe pomysły dotyczące m.in. okien witrażowych, świeczników, ram do luster i obrazów, aż po trójwymiarowe formy szklane. Projekty te zostały dobrane tak, aby zaprezentować różnorodne prace z wykorzystaniem szkła i aby zawrzeć cały wachlarz prac, w których szkło łączone jest za pomocą różnych technik - przy wykorzystaniu folii miedzianej lub ołowiu. Zamieszczono też wykaz specjalistycznych narzędzi i materiałów wymaganych przy wykonywaniu witraży aby jak najbardziej ułatwić rozpoczęcie pracy.
Rok wydania: 2007

 Lynette Wrigley, Marc Gerstein
Witraże. Jak opanować najważniejsze techniki. Trzynaście wspaniałych projektów do wykonania.

Obszerny poradnik umożliwiający poznanie narzędzi, urządzeń i technik stosowanych w sztuce tworzenia witraży. Autorzy szczegółowo omawiają sposoby łączenia profilami ołowianymi, folią miedzianą, naklejanie ozdobnych elementów szklanych oraz malowanie i piaskowanie szkła. Załączono 13 projektów do samodzielnego wykonania opisanych bardzo dokładnie z wyszczególnieniem, krok po kroku, poszczególnych etapów powstawania pracy. Autorzy skoncentrowali się na przekazaniu najważniejszych umiejętnościach z zakresu dekoracji szkła, aby czytelnicy łatwo przyswoili sobie podstawy wiedzy praktycznej dotyczącej każdej z technik. Proste wskazówki i czytelne ilustracje są zachętą do zapoznania się z możliwościami, jakie daje sztuka witrażowa. Wiadomości te mają być bodźcem do rozbudzenia ducha twórczego czytelnika, i zachęcić go do poszukiwania właściwych środków wyrazu do przekazywanych treści.
Rok wydania: 2004

 Cheryl Owen
Malowanie na szkle

Doskonały podręcznik zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych adeptów tej sztuki. Pokazuje, jak niewiele wysiłku wymaga stworzenie pięknych i kolorowych ozdób do domu. W książce zawarto piętnaście projektów które mogą zainteresować zarówno początkujących, jak i doświadczonych malarzy na szkle Przedstawione projekty są proste do wykonania, a dają jednocześnie niesamowite efekty. Wiele praktycznych wskazówek i porad, w połączeniu ze szczegółowymi instrukcjami składają się na dużą użyteczność książki. Omówiono różnorodne materiały i techniki – malowanie farbami przezroczystymi i trawiącymi (dającymi matową, nieprzezierną powierzchnię), złocenie i zdobienie naklejanymi kolorowymi elementami szklanymi. Piękne ozdobne szkło jest dla wielu obiektem fascynacji, a dostępna obecnie szeroka gama materiałów do zdobienia szkła pozwala jeszcze bardziej podkreślić jego urok. Malowane wzory mogą nawiązywać do nowoczesnego wzornictwa lub naśladować tradycyjne motywy wykorzystywane w wielowiekowej historii witrażownictwa.
Rok wydania: 2005

Więcej informacji na stronie www.arkady.com.pl

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik