Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 12 okladka

       Świat Szkła 12/2019

 

User Menu

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1 

baner szklo budowlane

 

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

budma 2020 - 480x120

 

Zastosowanie folii okiennych w budynkach biurowych
Data dodania: 26.08.11

Zastosowanie folii okiennych w budynkach biurowych


 

W 2005 roku budownictwo zaczęło odrabiać zaległości, które powstały w trakcie kryzysu trwającego w całej branży w latach 2000-2003. W 2006 roku produkcja budowlano-montażowa realizowana w kraju przez przedsiębiorstwa budowlane wciąż rosła.

 

 

Nastąpił wyraźny boom inwestycyjny w sektorze nowoczesnych powierzchni biurowych oraz w branży deweloperskiej. Dobra koniunktura w budownictwie utrzyma się także w tym roku. Jednakże warto podkreślić, że ze wzrostem koniunktury na rynku budowlanym także wymagania inwestorów rosną.

 

 

Ważne są nowe trendy we wzornictwie i rozwiązania techniczne – wartości estetyczne i intelektualne projektu mają zasadnicze znaczenie.   Ściany elewacyjne budynku należą do grupy elementów, które wpływają na jego zewnętrzny wygląd i wyraz. Elewacje przeszklone inspirują projektantów, architektów i producentów do coraz nowszych, bardziej efektownych i doskonalszych rozwiązań. Szkło jako materiał budowlany jest symbolem nowoczesności, stąd całkowicie oszklone budynki nie należą teraz do rzadkości. Jednocześnie w budynkach takich pojawiają się problemy natury użytkowej, związane z nadmiernym nasłonecznieniem, obniżeniem współczynnika przenikania ciepła, czy słabą izolacją akustyczną.

 


   Jednym z działań mających na celu usunięcie tych problemów jest zastosowanie folii okiennych, zapobiegających nadmiernemu nagrzewaniu się i naświetlaniu pomieszczeń, poprzez tłumienie promieniowania słonecznego. Montowane mogą być wszędzie tam, gdzie należy unikać nasłonecznienia: w biurach, budynkach mieszkalnych, urzędach, pomieszczeniach ze szklanymi dachami, letnich ogrodach, budynkach zabytkowych, muzeach i wystawach sklepowych.

 

W lecie odbijają słoneczne promieniowanie cieplne na zewnątrz (redukcja ciepła słonecznego do 80%), zaś w zimie nie pozwalają uciec promieniowaniu cieplnemu z pomieszczenia (redukcja utraty ciepła do 30%). Zastosowanie folii pozwala przez to obniżyć koszty eksploatacji urządzeń klimatyzacyjnych w lecie i koszty ogrzewania w zimie.

  


   Specjalne odmiany folii chronią ponadto przed włamaniami, wandalizmem oraz siłami natury. Dzięki naniesionemu na powierzchnię wzorowi dają znakomity efekt dekoracyjny, a również pozwalają widzieć nie będąc widzianym.Korzystna koniunktura budowlana to także wzrost oczekiwań inwestorów. Tak jest również w sektorze folii okiennych. Firmy z tego sektora, jak np. WARSFOLL pracują nad innowacjami i wysoką jakością materiałów, gdyż oczekiwania klientów stale rosną M.in. firma zdecydowała się na wprowadzenie nowego systemu antywłamaniowego No-Bar, zabezpieczającego powierzchnie szklane przed rozbiciem oraz wyważeniem, wepchnięciem do środka - czego nie gwarantują szyby antywłamaniowe montowane w standardowych systemach ramowych.

 

Dodatkowo system chroni przed skutkami eksplozji ładunków wybuchowych, co jest bardzo istotne w zabezpieczeniu takich budynków, w których siedziby mają ambasady, instytucje rządowe, ministerstwa, lotniska, stacje metra, porty morskie. Aktualnie przeprowadzane są badania systemu na klasę wytrzymałości P3 w ITB.WARSFOLL

 

patrz też:

Szyby antywłamaniowe – czy istnieją? , Świat Szkła - portal 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik