Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 09 okladka

 

       9/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

 ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

* Technologia konwekcyjna w piecach tunelowych
Data dodania: 16.09.10

W 2004 roku firma LANDGLASS po raz pierwszy zbudowała piec hartowniczy z zastosowaniem unikalnej technologii Jet Heating.

Nowatorskie rozwiązanie wymuszonej konwekcji przyniosło firmie sukces rynkowy. Technologia Jet Heating okazała się szczególnie skuteczna w przypadku hartowania szkła z miękkimi powłokami, pokrytego sitodrukiem, całkowicie białych tafli i innych trudnych do obróbki cieplnej gatunków szkła, gdzie jednocześnie wymagana jest najwyższa jakość.

Piece konwekcyjne produkowane przez LANDGLASS, oprócz macierzystego rynku chińskiego, pracują również na kontynencie amerykańskim oraz w Europie.

 

LANDGLASS

W ostatnich latach notujemy dynamiczny rozwój przemysłu i technologii związanych z pozyskiwaniem i przetwarzaniem energii słonecznej. Jest to związane z koniecznością redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Dlatego światowy popyt na hartowane szkło do zastosowań solarnych ciągle rośnie.

Jednocześnie możemy zaobserwować światową tendencję do koncentracji produkcji szkła hartowanego stosowanego w architekturze i gospodarstwie domowym. Duże firmy przejmują produkcję od małych producentów dzięki niższym kosztom i wyższej jakości produktu finalnego. W tym postępującym procesie piece tunelowe do potokowego hartowania szkła odgrywają bardzo ważną rolę.

Piec tunelowy do hartowania potokowego jest bardzo dobrym rozwiązaniem do masowej obróbki cieplnej tafli o zbliżonych wymiarach, używanych w panelach słonecznych, architekturze i urządzeniach gospodarstwa domowego.

Ponieważ komora grzania w takim piecu jest bardzo długa, tafle szkła mogą być ogrzewane do wymaganej temperatury podczas ruchu tylko w jednym kierunku. Dzięki temu unika się uszkodzeń powierzchni szkła często powodowanych przez ruch oscylacyjny rozgrzanej tafli w standardowym piecu.

Ponieważ hartowanie i chłodzenie odbywa się również w sposób ciągły, nie ma konieczności cyklicznego uruchomiania i zatrzymywania wentylatorów. W konsekwencji uzyskujemy znaczne oszczędności energii. Piec potokowy umożliwia więc istotną redukcję kosztów produkcji oraz podniesienie jakości obróbki w przypadku produkcji masowej.

Rosnąca rola tafli szkła z miękkimi powłokami i pokrytych sitodrukiem spowodowała, że zastosowanie tradycyjnych, radiacyjnych technologii grzania w piecach tunelowych nie zapewniało wymaganej jakości produktu końcowego. Zaletą zastosowania technologii konwekcyjnej Jet Heating w piecach tunelowych jest nie tylko uniknięcie kłopotów z hartowaniem szkła pokrytego powłokami ale również znaczące przyspieszenie procesu grzania.

Pracujący w fabryce LANDGLASSu prototyp pieca  tunelowego z komorą grzania wykonaną w technologii Jet Heating udowodnił wszystkie założone przez konstruktorów zalety. Również pierwsze egzemplarze seryjne, dostarczone na rynek w roku 2009, sprawdzają się bardzo dobrze.

LandGlass Technology Co., Ltd.

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

więcej informacji: Świat Szkła 9/2010

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik