Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V1B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Premierowa edycja Międzynarodowych Targów Innowacji Energetycznych InEnerg
Data dodania: 25.03.14

Jednym z najważniejszych wydarzeń w pierwszym tygodniu marca we Wrocławiu były I Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg. To spotkanie branżowych liderów, zorganizowane w dniach 4-6 marca 2014 r., przyciągnęło na Stadion Miejski wielu zwiedzających, zainteresowanych pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych i budownictwem energooszczędnym.

Na ekspozycjach targowych swoje produkty zaprezentowało 40 wystawców – polskich oraz zagranicznych. Na stoiskach dominowały ogniwa fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Swoich przedstawicieli miała również energetyka wiatrowa. Wśród prezentowanych rozwiązań można było również dostrzec kamery termowizyjne, znajdujące zastosowanie przy ocieplaniu budynków, a także lekki rower elektryczny poruszający się z szybkością 30 km/h. W ciągu trzech dni wystawę odwiedziło wiele osób, także goście zza granicy – głównie z rejonu Odry i Nysy Łużyckiej (Niemcy, Czechy).

 

2014-03-04-1

 

Wrocławskie targi InEnerg obfitowały w wiele branżowych wydarzeń. Pomimo trudności, z jakimi aktualnie zmaga się polska branża OZE, konferencje cieszyły się dużym powodzeniem wśród samorządowców, inwestorów, instalatorów, architektów, a także rolników i potencjalnych prosumentów (zainteresowani energią na własne potrzeby i do sprzedaży). Podczas dwóch pierwszych dni targowych najwięcej uczestników zgromadziły spotkania dotyczące fotowoltaiki oraz inteligentnych sieci energetycznych.

Ostatni dzień targów organizatorzy w całości zarezerwowali na przedstawienie korzyści płynących z zastosowania energii odnawialnej w gospodarstwach rolnych. Powód? Urodzajne ziemie, stosunkowo krótkie zimy oraz ciepłe miesiące letnie powodują, że Dolny Śląsk jest krainą typowo rolniczą, z ogromnym potencjałem do rozwoju odnawialnych źródeł energii. Dostrzegają to nie tylko reprezentanci REECO Poland – organizatora targów – ale także przedstawiciele polskiej wsi. Choć miasto Wrocław nie jest obszarem agrarnym, to targi spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony środowisk rolniczych.

 

2014-03-04-2

 

Wiele wskazuje na to, że InEnerg na dłużej zagoszczą w stolicy Dolnego Śląska. Mimo trudności z przygotowaniem pierwszej edycji tych targów, w przyszłym roku planowana jest kontynuacja. Zainteresowanie OZE w Polsce jest ogromne. Osoby, które odwiedzają targi przekonują się o tym, że czyste technologie nie muszą być drogie. Konkurencja na rynku jest coraz większa, w związku z czym spadające ceny są coraz bardziej przystępne dla przeciętnych osób. Producenci muszą poszukiwać sposobów na tańsze i wydajniejsze wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. W Polsce to jest branża stosunkowo nowa, więc rozwija się ona naprawdę w bardzo szybkim tempie.

Organizatorem InEnerg 2014 jest spółka REECO Poland, wchodząca w skład niemieckiej Grupy REECO.

 

 www.inenerg.com

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacj: Świat Szkła 03/2014

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik