Aktualne wydanie

2019 07 okladka

 

       7-8/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Poznańska jesień pod znakiem szkła i kamienia
Data dodania: 01.10.15

Jesienią Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny zainspirują wszystkich, którzy wykorzystują szkło w sektorze budowlanym, opakowaniowym, w przestrzeni publicznej i architekturze. W dniach 18-21 listopada odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS. Spotkaniu branży towarzyszyć będą Targi Branży Kamieniarskiej STONE. 

 

 

2015 10 4 1

 

 

Przemysł szklarski jest ważnym sektorem gospodarki, gdyż szkło, dzięki swej nieprzeciętnej uniwersalności, daje nieograniczone możliwości stosowania w różnych sektorach i technologiach. Pozwala na coraz ciekawsze formy wyrażania ponadczasowych pomysłów i projektów. Wykorzystanie szkła w budownictwie ma znaczący wpływ na ograniczenie energii, zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. W nowoczesnych wnętrzach stanowi istotny element aranżacji wnętrz. Wykorzystywane jest m.in. do produkcji mebli, ścian, balustrad, płyt, kabin prysznicowych oraz podłóg. Bez szkła nie ma co myśleć o rozwoju ekranów dotykowych, czy nowoczesnych energooszczędnych systemach oświetleniowych.

 

 

Szkło i kamień pod jednym dachem 

 

Targi, to od zawsze niezwykle istotna platforma komunikacji zewnętrznej firmy. Do Poznania od lat przyjeżdżają profesjonaliści związani z różnymi gałęziami przemysłu, by podejmować decyzje zakupowe, zaznaczyć swoją obecność na rynku oraz promować nowe produkty. W tym roku przedstawiciele sektorów szklarskiego i kamieniarskiego będą mieli okazję nawiązać nowe, cenne relacje biznesowe. Targom GLASS będą towarzyszyć, podobnie jak podczas ich pierwszej edycji, Targi Branży Kamieniarskiej STONE. Dotychczas branża szklarska spotykała się w Poznaniu w pierwszej połowie roku, podczas targów budowlanych BUDMA. Tak było i w tym roku. Powtórna organizacja tego projektu w listopadzie, to celowy zabieg organizatora. Międzynarodowe Targi Poznańskie planują stworzenie na jesień jednego dużego wydarzenia, podczas którego w sposób szczególny eksponowane będą maszyny.

 

Poznańska infrastruktura targowa jest bowiem idealnie przystosowana do testowania zarówno narzędzi do obróbki szkła i kamienia, jaki prezentacji wielkogabarytowych maszyn w ruchu – podkreśla Joanna Mizerska, dyrektor projektu. Od tej pory każda kolejna edycja targów GLASS będzie miała miejsce właśnie w listopadzie.

 

Zakres tematyczny targów obejmie m. in. : surowce – zarówno szklane, jak i kamienne; maszyny i urządzenia dla przemysłu szklarskiego i ceramicznego oraz sprzęt do wydobycia, przetwórstwa i obróbki kamienia; środki chemiczne stosowane do produkcji szkła i ceramiki oraz chemię kamieniarską; szkło płaskie stosowane w przemyśle, budownictwie i we wnętrzach oraz gotowe produkty ze szkła i kamienia. 

 

Spodziewamy się, że oferta wystawców zainteresuje producentów wyrobów ze szkła, zakłady szklarskie, huty szkła, zakłady produkujące szkło płaskie, projektantów i architektów wnętrz, zarządców i administratorów obiektów oraz środowiska naukowe – mówi Joanna Sypniewska odpowiedzialna za kontakt ze zwiedzającymi.

 

 

2015 10 4 2

 

 

Czego możemy się spodziewać po targach?

 

Targi Glass to nie tylko ekspozycja pozwalająca na zapoznanie się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, ale również ciekawy program wydarzeń i przestrzeni specjalnych. We współpracy z miesięcznikiem „Świat Szkła” Międzynarodowe Targi Poznańskie planują utworzenie 3 przestrzeni tematycznych: fusing, druk na szkle, wycinanie i obróbka luster. Wśród wystawców nie zabraknie takich firm jak: Atrium, Api.pl, Deglass, Mekanika, MC Diam, Polindex. Z myślą o profesjonalnych zwiedzających organizator przygotował szereg ułatwień, takich jak darmowy parking na terenach targowych (po uprzednim zarejestrowaniu się on-line), czy preferencyjne ceny zakwaterowania w poznańskich hotelach. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Joanną Sypniewską ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel. 61 869 22 16). Ekspozycja targów GLASS zlokalizowana będzie w pawilonie 7A. Zwiedzanie możliwe w dniach 18-20 listopada od 10.00.-17.00, 21 listopada (sobota) targi otwarte w godzinach 10.00-16.00.

 

 

Więcej informacji na stronie www.glass.mtp.pl 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2015