Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 07 okladka

 

       7-8/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Nowa inwestycja firmy INTER-GLASS: piec hartowniczy LandGlassu
Data dodania: 05.05.17

Firma INTER-GLASS z Kraśnika, znany producent szkła dla przemysłu meblowego, uruchomiła nowoczesną hartownię dostarczoną przez firmę LandGlass. 

 

Własna linia hartownicza to spełnienie moich marzeń i jednocześnie przełamanie bariery w dalszym rozwoju firmy – mówi Włodzimierz Balog, właściciel INTER-GLASSu. – Od lat zaopatrujemy lokalnych producentów mebli w niezbędne elementy ze szkła.

 

Naszą specjalizacją jest szkło malowane oraz pokryte sitodrukiem. Podstawowym kierunkiem ekspansji INTER-GLASSu od lat pozostaje eksport do naszych wschodnich sąsiadów.

Rozwijamy się głównie dzięki eksportowi na Ukrainę i Białoruś. Aby utrzymać naszą pozycję na tych, coraz bardziej konkurencyjnych, rynkach potrzebny był własny piec do hartowania szkła.

 

 

2017 4 50 1

Piec A1525S SuperAir firmy LandGlass

 

 

Producenci szkła meblowego doskonale wiedzą, jak trudny jest to rynek ze względu na ostrą walkę cenową. Właściciel INTER-GLASSu szukał więc producenta oferującego piec nie tylko z najwyższą jakością produktu finalnego, ale jednocześnie taniego w eksploatacji i, co istotne, za rozsądną cenę.

 

Jego uwagę przyciągnęła firma Land- Glass, głównie ze względu na liczbę nowych instalacji. W roku 2016, kiedy musiał podjąć decyzję, piece Land- Glass wyrastały, jak grzyby po deszczu. Obejrzał więc kilka działających linii tego producenta, a jedną z nich przetestował bardzo dokładnie, regularnie zlecając hartowanie dużych ilości szkła dla INTER-GLASSu.

 

Jakość geometryczna i optyczna produktu finalnego zdecydowanie była najwyższa. Niepokoił jedynie fakt, że oglądane piece zbudowano w oparciu o technologię konwekcyjną, zwaną przez LandGlass Jet Convection, podczas gdy polski przedstawiciel LandGlassu proponował piec z konwekcją w wersji Super Air.

 

Dzisiaj, z perspektywy własnych doświadczeń eksploatacyjnych można stwierdzić, że propozycja pieca znacznie tańszego, a jednocześnie spełniającego wymagania parametrów produktu finalnego była bardzo korzystna. Dzięki niej można zaoferować klientom tańszy, bardziej konkurencyjny wyrób.

 

 

2017 4 50 2

Rolki sekcji hartowania owinięte liną kevlarową, z autorskim systemem poziomowania firmy LandGlass, który minimalizuje zjawisko „Edge kink”

 

 

2017 4 50 3

Perfekcyjna jakość geometryczna tafli w teście „Zebra”

 

Sama technologia SuperAir, umożliwiająca precyzyjne sterowanie i modulowanie ilości powietrza konwekcyjnego dostarczanego do komory pieca, umożliwia hartowanie każdego dostępnego na rynku rodzaju szkła powlekanego. Połączenie technologii SuperAir z inteligentnym systemem grzania kapitalnie redukuje zużycie energii elektrycznej.

 

Wiele małych stref grzejnych, których temperatura kontrolowana jest przez termopary, sterowanych jest przez komputer maszyny, zgodnie z pożądanym profilem grzania.

 

Inteligentny piec nie marnuje energii, dostarcza ciepło tylko tam, gdzie jest to potrzebne. Niskie rachunki za energię elektryczną to również efekt zastosowania całkiem nowej konstrukcji izolacji cieplnej pieca.

 

Klasyczną, dwuwarstwową izolację zastąpiono trzema warstwami, oddzielonymi od siebie specjalnym materiałem odbijającym promieniowanie cieplne do wewnątrz komory grzania. Warstwy izolacyjne montowane są przy pomocy opatentowanej przez LandGlass technologii kotew, które nie mają kontaktu z wnętrzem komory grzania. Dzięki temu nie powodują strat ciepła przez elementy mocowania izolacji.

 

 

2017 4 50 4

Klasyczna izolacja

 

 

2017 4 50 5

Izolacja termiczna LandGlass

 

 

Mój piec rzeczywiście zaskoczył niskimi rachunkami za energię elektryczną – mówi Włodzimierz Balog – ale również poszerzył naszą ofertę rynkową. Ponieważ teraz sami możemy hartować tafle pokryte sitodrukiem, paleta produktów firmy uległa rozszerzeniu o szkło do urządzeń gospodarstwa domowego. Teraz będziemy mogli rozwijać się w nowym dla firmy kierunku dywersyfikując obszar naszego działania. Zapraszam do współpracy zainteresowane firmy.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2017

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik