Aktualne wydanie

ss 11 2018 okladka

Swiat-Szkla-V1B-BANNER-160x600-PL-BAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

konferencja 2018 banner

 

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

 

GUARDIAN Glass buduje w Polsce drugi zakład produkcji szkła typu float i powlekanego
Data dodania: 08.11.17

W odpowiedzi na rosnący popyt na szkło typu float, szkło powlekane oraz inne szkła przetwarzane, GUARDIAN Industries zatwierdził inwestycję w kolejny zakład produkcji szkła typu float i szkła powlekanego w Częstochowie, w Polsce.

 

Nowa huta zostanie wybudowana w sąsiedztwie istniejącego zakładu, po spełnieniu wszelkich niezbędnych formalności. Przygotowanie i realizacja projektu inwestycji nastąpi bezzwłocznie. Oczekuje się, że zakład rozpocznie pracę w trzecim kwartale 2019 roku, tworząc ponad 150 nowych miejsc pracy. Zapewni produkcję na poziomie 1000 ton szkła dziennie i będzie wyposażony w zaawansowaną technologicznie linię do powlekania szkła.

 

 

2017 10 6 1

Nowy zakład produkcji szkła typu float i szkła powlekanego będzie ulokowany obok istniejącej obecnie w Częstochowie huty

 

 

Kevin Baird, Prezes i Dyrektor Generalny GUARDIAN Glass, powiedział:

 

– Nowy zakład będzie największą inwestycją kapitałową prowadzoną od podstaw historii GUARDIAN Glass i umocni naszą pozycję jako wiodącego producenta wysoce wydajnych, bezpiecznych i energooszczędnych produktów szklanych dla budynków mieszkalnych i komercyjnych w Europie.

 

GUARDIAN jest pod ogromnym wrażeniem wzrostu gospodarczego w Polsce i jest przekonany, że Częstochowa to idealna lokalizacja, która umożliwi nam lepsze zaspokojenie potrzeb klientów. W związku z budową nowego zakładu otrzymaliśmy ogromne wsparcie od władz miasta Częstochowy, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz polskiego rządu.

 

Potwierdzeniem, że Polska jest dla nas rynkiem strategicznym, będzie również podniesienie wydajności istniejącej linii produkcyjnej szkła typu float huty GUARDIAN w Częstochowie w wyniku przebudowy planowanej na 2018 rok.

 

– Oczekujemy dalszego wzrostu w Polsce i w krajach sąsiadujących. Wspólna lokalizacja obu zakładów utworzy konkurencyjną i wydajną strukturę, która umożliwi stworzenie szerokiej gamy produktów szklanych i przyczyni się do osiągnięcia długoterminowych korzyści dla klientów w regionie – powiedział Guus Boekhoudt, Wiceprezes GUARDIAN Glass w Europie.

 

Poza zakładami w Częstochowie, GUARDIAN posiada huty szkła typu float w 10 innych lokalizacjach w Europie, między innymi w: Oroshaza na Węgrzech, Thalheim w Niemczech, a także Riazaniu i Rostowie w Rosji.

 

 

www.guardian.com 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2017