lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Noc w muzeum 2018
Data dodania: 08.05.18

Zrównoważony rozwój to coś więcej niż efektywność energetyczna. Temu zagadnieniu poświęcona była, już po raz trzeci, impreza branżowa pt. „Noc w muzeum”, która odbyła się w Muzeum Narodowym w Norymberdze, w dniu 21 marca 2018 r., w czasie trwania targów Fensterbau. 

 

 

2018 04 7 1

Na zdjęciu (od lewej): Daniel Karman (Razem Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju), Hadi Teherani, Pierre Schlosser (Technnoform), Ulrich Tschorn (VFF), prof. Ulrich Sieberath (IFT Rosenheim)

 

 

W spotkaniu tym wzięło udział 200 gości którzy mieli okazję wysłuchać przemówień programowych z różnych sektorów, w tym architektury, okien, fasad i przeszkleń, gdzie zrównoważony rozwój odgrywa ważną rolę.

 

Johannes Kreißig, dyrektor zarządzający DGNB, podkreślił, że efektywność energetyczna nie jest jedynym warunkiem wstępnym zrównoważonych budynków. Aby podnieść jakość życia należy położyć szczególny nacisk na kwestie zrównoważonego budownictwa.

 

Punktem kulminacyjnym wieczoru była podróż przez projekty architekta i wizjonera Hadi Teherani. Niezależnie od tego, jak ekstrawaganckie są jego projekty, to w ich centrum zawsze znajduje sie użytkownik. We wszystkich przedstawionych budynkach interesujące i złożone rozwiązania w zakresie szkła, okien i fasad zachwyciły publiczność i potwierdziły znaczenie tego sektora dla współczesnej branży budowlanej zgodnie z mottem architekta, że „Piękno tkwi w elegancji prostoty, a długowieczność budynku powinna być podstawą zrównoważonego rozwoju”

 

Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z uczestnikami Ulrich Tschorn, Prezes Stowarzyszenia Okna, Drzwi i Ściany Osłonowej (VFF) w kwestii zbudowania pomostu pomiędzy ogólnym zrównoważeniem budynków a ich poszczególnymi elementami konstrukcyjnymi.

 

Na zakończenie „Nocy w Muzeum” Pierre Schlosser, reprezentujący grupę Technoform, w swoim wystąpieniu podsumował, iż kwestią nadrzędną w osiągnięciu celów zrównoważonego budownictwa jest bliska współpraca wszystkich zainteresowanych stron projektu, specjalistyczna wiedza oraz nieprzeciętne umiejętności.

 

 

2018 04 7 2

 

 

Zakończenie wieczoru uświetniła uroczysta kolacja, która przebiegła w znakomitej atmosferze.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez: EPEA, Niemiecką Radę ds. Zrównoważonego Budownictwa, ift Rosenheim, TECHNOFORM GROUP, Niemieckie Stowarzyszenie Okien i Drzwi.

 

 

2018 04 7 3

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2018