LiSEC SS Konfig 480x120

 GP19-480x105px 

 GLASS 480X120

 

MICRO SHADE – optymalne rozwiązanie dla przeszkleń, fasad i dachów
Data dodania: 01.08.18

Zespolenia szklane z MICRO SHADE zapewniają komfortową temperaturę wewnątrz pomieszczenia, umożliwiają promieniom słonecznym wnikanie do środka pomieszczenia, dostarczając światło, jednocześnie blokując przenikanie energii cieplnej. 

 

Powłoka MICRO SHADE składa się z mikroskopijnych otworków w lamelach, które stopniowo zacieniają bezpośrednie promienie słoneczne docierające do wnętrza. Efekt można porównać do efektu żaluzji, z wyjątkiem tego, że mikrootwory nie przysłaniają widoku na zewnątrz w takim stopniu, jak inne systemy zacieniania pomieszczeń. Konstrukcja taśmy nie ogranicza widoku za oknem, co jest niemożliwe podczas użytkowania standardowych żaluzji.

 

 

Jak to działa?

 

Słońce, które dociera do pomieszczeń, powoduje wzrost temperatury w budynku, a także często jest przyczyną zmniejszenia komfortu pracy, który związany jest ze skutkiem padania rażących promieni na jasne powierzchnie. W lecie, bezpośrednie, przenikliwe promienie słoneczne są odfiltrowywane przez MICRO SHADE, dzięki czemu do pomieszczeń z łatwością dociera odpowiednia ilość naturalnego światła dziennego.

 

Gdy słońce jest wysoko na niebie, energia promieni słonecznych docierająca do wnętrz zostaje ograniczona nawet o 90%. Dodatkowo MICRO SHADE przepuszcza około 35% energii słonecznej w zimie, co zmniejsza potrzebę dogrzewania budynku w chłodne miesiące.

 

 

2018 7-8 20 1

Budynek Konfederacji Duńskiego Przemysłu

 

 

2018 7-8 20 2

Siedziba Carl Zeiss

 

 

Jak to jest zrobione?

 

MICRO SHADE to stalowa taśma o grubości dwóch milimetrów, która jest prawie niewidoczna po umieszczeniu jej w zespoleniu szklanym. Na całej powierzchni posiada odpowiednio ukształtowane otwory, które umożliwiają promieniom słonecznym wnikanie do środka pomieszczenia. Dostarcza światło, blokując jednocześnie przenikanie energii cieplnej. Niezliczona ilość niewielkich otworów w metalowej taśmie tworzy mikrostrukturę perforacji cienkiej siatki.

 

MICRO SHADE to rozwiązanie całkowicie pasywne i nie wymaga żadnych jednostek sterujących, konfiguracji ani dodatkowej konserwacji lub serwisu. MICRO SHADE jest kompatybilny ze wszystkimi nowoczesnymi systemami oszklenia, w tym z oszkleniem strukturalnym, redukującym dźwięk, twardo-powłokowym i bezpiecznymi (laminowanym i hartowanym).

 

 

2018 7-8 20 3

 

 

Dlaczego warto?

 

MICRO SHADE zapewnia stabilny i trwały efekt przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Gwarantuje obniżenie kosztów eksploatacji inwestycji z uwagi na oszczędność energii czy redukcję potrzeby montażu klimatyzacji. Zastosowanie taśmy MICRO SHADE w oknach nie wymaga okablowania, serwisu i czyszczenia.

 

Najwyższej klasy unikalna technologia MICRO SHADE charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz jest przyjazna środowisku. Bogate wzornictwo gwarantuje indywidualizację projektów i zapewnia efekt „wow” wewnątrz i na zewnątrz. MICRO SHADE jest dostępny w różnych konfiguracjach i kolorach: antracytowym, stalowym i miedzianym, odpowiednich zarówno do zastosowań na fasadzie, świetliku, jak i dachu. Różnorodne wzory taśmy, kolory do wyboru sprawiają, że wartość nieruchomości wzrasta.

 

 

 

 Saint-Gobain Building Glass Polska

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2018