Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

edgetech 20190225-V1B-BANNER-160x600-PL-Mir-SteklaEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

 gpd2019 banner

 

EGLAS – szkło, które grzeje, czyli ciepło bez kompromisów
Data dodania: 19.10.18

W XXI wieku tradycyjne ogrzewanie nie jest już niezbędne, by zapewnić komfortową temperaturę w pomieszczeniach. EGLAS to nowoczesny system, który zamienia energię elektryczną w ciepło. Szereg rozmaitych zastosowań – m.in. elewacje, dachy, okna, werandy, szklane podłogi – sprawia, że szkło EGLAS jest wyjątkowo wszechstronnym materiałem budowlanym. Wnętrza z jego wykorzystaniem zyskują dodatkową przestrzeń i walory estetyczne. 

 

 

Optymalny komfort cieplny

 

Szkło EGLAS zapewni komfort termiczny wewnątrz pomieszczeń, poprzez wyeliminowanie efektu zimnego okna. Przy spełnieniu odpowiednich warunków, szkło to może pełnić funkcję głównego źródła ogrzewania. Ta technologia grzania nie generuje ruchu powietrza, dzięki czemu nie wzbudza kurzu, co jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.

 

EGLAS jest także efektywnym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy wyeliminować niedogodności, takie jak kondensacja pary wodnej na szkle, czy też pokrywa śnieżna na oknie dachowym lub świetliku. Mechanizm działania „ciepłego szkła”, takiego jak EGLAS, oparty jest na dwóch czynnikach: prądzie elektrycznym i powłoce z tlenków metali, którą pokryta jest jedna z powierzchni szkła.

 

Szkło EGLAS z powodzeniem może zastąpić tradycyjne grzejniki. Tafla całą swoją powierzchnią emituje przyjemne, łagodne ciepło. EGLAS zastosowane jako element dużych przeszkleń w postaci elewacji, drzwi balkonowych czy tarasowych, eliminuje potrzebę montażu grzejników kanałowych, które pełnią funkcję bariery dla przenikającego przez szyby chłodu. Szkło grzewcze EGLAS można wykorzystać w każdym typie budownictwa, w tym mieszkaniowym, jak i publicznym.

 

 

2018 10 44 1

 

 

Niezakłócone pole widzenia

 

Zespolenia szklane z EGLAS wizualnie nie różnią się niczym od „zwykłego” okna i mogą być zamontowane w typowe ramy okienne. Bez przeciągów czy unoszących się drobinek kurzu, uzyskujemy przyjemną temperaturę we wnętrzach. Szyby o dużych powierzchniach dostarczą pomieszczeniu łagodnego i równomiernego ciepła.

 

Zintegrowany system grzewczy jest niewidoczny. Nie mamy w tym produkcie zatopionych przewodów, które znamy m.in. z szyb samochodowych, które zwłaszcza podczas słonecznych dni zaburzają widoczność. EGLAS zapewnia optymalizację przestrzeni oraz dodatkowe walory wizualne dzięki przeszkleniom wzorniczym, takimi jak piaskowanie lub z nadruk cyfrowy.

 

Stosując EGLAS jako szkło zespolone, można jego funkcjonalność połączyć z innymi produktami i rozwiązaniami z szerokiej gamy oferty Saint-Gobain Building Glass Polska. Praca przy montażu szyb EGLAS przebiega szybko i bezproblemowo. EGLAS jest kompatybilny z większością typów profili: PVC, aluminium, drewno. Szkło to jest dostarczane ze wszystkimi niezbędnymi do instalacji akcesoriami, w wymiarach i z funkcjonalnością zgodnymi z zamówieniem. Co ważne, system grzewczy jest bezpośrednio podłączony do źródła zasilania, dzięki czemu nie musimy stosować nieatrakcyjnych transformatorów o dużych gabarytach.

 

Zużycie energii elektrycznej przez „ciepłe szkło” zależy od zakładanego efektu. I tak: do likwidacji efektu kondensacji instalacja EGLAS potrzebuje 70-150 W/m2, do pełnienia funkcji szkła grzejącego wymaga 50-300 W/m2, natomiast do rozpuszczenia śniegu zalegającego na przykład na oknach dachowych – do 700 W/m2. Zużycie energii elektrycznej zależy od kompozycji zespolenia, zlokalizowania szyby i warunków klimatycznych danego miejsca.

 

EGLAS nadaje się do zastosowań wewnętrznych, takich jak: wewnętrzne ściany działowe, drzwi czy podłogi szklane. Z kolei w zastosowaniach zewnętrznych sprawdza się w fasadach, przeszkleniach i świetlikach dachowych, oknach balkonowych i tarasowych, ogrodach zimowych, daszkach nad wejściami, werandach czy zewnętrznych podłogach szklanych.

 

Zalety techniczne szkła EGLAS: 

 

  • dowolna powierzchnia szklana może stać się grzejnikiem, 
  • połączenie z BMS Systemem Budynku Inteligentnego, 
  • wielozadaniowość (ogrzewanie, likwidacja parowania, topienie śniegu), 
  • łatwy i szybki montaż.

 

 

Specyfikacja szkła EGLAS

 2018 10 44 2

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018