Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG 

swiat szkla 750x100 2

 

 Swiat-Szkla 480x120 26163

 inoutic 480x120-s

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Efektywność energetyczna w najlepszym wydaniu - Okna DRUTEX zyskują dzięki ciepłej ramce od Swisspacer
Data dodania: 10.11.17

Na rynku systemów okiennych i fasadowych obserwowane są nieustanne zmiany, które zachodzą w zatrważająco szybkim tempie. DRUTEX, polski producent drzwi i okien, jest do nich bardzo dobrze przygotowany: – Oferowane przez nas innowacyjne rozwiązania są wręcz siłą napędową zmian – mówi Leszek Gierszewski, Prezes Zarządu firmy DRUTEX.

 

Każdego dnia w zakładzie tego najlepszego w Europie producenta nowatorskich systemów okiennych wytwarzanych jest do 7 tysięcy okien. Swoją silną pozycję na rynku przedsiębiorstwo zawdzięcza dążeniu do zapewnienia najwyższej jakości produktów i usług, krótkich terminów dostaw oraz unikalnych koncepcji.

 

 

2017 10 44 1

 

 

– W związku z tym potrzebujemy partnerów, którzy pomogą nam spełnić wysokie wymagania, jakie sobie stawiamy. Jednym z nich jest firma Swisspacer, dostawca ciepłych ramek dystansowych – podkreśla Gierszewski. 

 

W ciągu ostatnich lat przedsiębiorstwu z Polski udało się znacząco zwiększyć obroty – było to możliwe dzięki imponującemu wskaźnikowi eksportu, sięgającemu 73%. Do szybkiego wzrostu firmy przyczynił się także fakt, że konsekwentnie stawia ona na własną produkcję. Oferowane systemy obejmują profile okienne z PVC (z pokryciem z różnych folii) oraz drzwi i okna z aluminium lub drewna, które dostępne są w wielu kolorach. DRUTEX samodzielnie wytwarza również szkło laminowane i hartowane oraz rolety z PVC i aluminium.

 

– Dzięki własnym urządzeniom do przeprowadzania badań, jak na przykład tym KS Schulten, oraz własnemu laboratorium badawczemu jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować jakość naszych wyrobów – i to na każdym etapie procesu produkcyjnego – wyjaśnia Prezes Zarządu firmy DRUTEX.

 

 

2017 10 44 2

Wysoko rozwinięty park maszynowy DRUTEX w zakładzie w Bytowie (fot.: DRUTEX)

 

 

O indywidualną adaptację linii produkcyjnych do wymagań poszczególnych procesów wytwarzania dbają pracownicy działu badań i rozwoju firmy oraz zatrudnieni w niej inżynierowie. Podejmowane w zakładzie działania świadczą o dużej elastyczności polskiego producenta, który we współpracy ze swoimi ekspertami może szybko podchwycić trendy i rozwiązania pojawiające się na rynku i na ich podstawie opracować nowe produkty, jak na przykład koncepcyjną wersję okna SmartWindow.

 

Optymalnie skoordynowane procesy w dziale wytwarzania zapewniają bardzo wydajny przebieg produkcji i terminowość dostaw. Zakład produkcyjny o powierzchni ok. 95 000 m2 w Bytowie dysponuje wysoko rozwiniętym i niezwykle wydajnym parkiem maszynowym, który utworzono z myślą o sprostaniu najbardziej wymagającym potrzebom i oczekiwaniom klientów.

 

 

(...)

Ponadto wyraźnie wzrosły wymagania w zakresie efektywności energetycznej i izolacji cieplnej systemów okiennych i drzwiowych. Ramki dystansowe Swisspacer do szkła izolacyjnego stanowią dla firmy DRUTEX idealne rozwiązanie, umożliwiające dalszą optymalizację produktów.

 

 

2017 10 44 3

 

2017 10 44 4

Doskonały wygląd dzięki ciepłej ramce dystansowej SWISSPACER© (fot.: SWISSPACER)

 

 

Ważnym czynnikiem mającym wpływ na podjęcie strategicznej decyzji o współpracy ze SWISSPACER była chęć wyjścia naprzeciw wyzwaniom przyszłości.

 

– Regulacje prawne dotyczące, na przykład, domów pasywnych lub energooszczędnych stają się coraz bardziej rygorystyczne. Ten rynek bardzo się rozwija, a nasi klienci potrzebują niezawodnych, długofalowych rozwiązań – wyjaśnia Leszek Gierszewski i dodaje: – W zakresie opracowywania i wytwarzania naszych produktów zadowala nas jedynie uzyskanie najwyższej jakości. Dotyczy to także wszystkich zintegrowanych komponentów, jak na przykład ramek dystansowych. Dzięki ciepłej ramce Swisspacer będziemy mogli pewnie patrzeć w przyszłość. W ten sposób możemy produkować wyroby najwyższej jakości, które pozwolą naszym klientom na osiągnięcie znaczących oszczędności energii.

 

 

2017 10 45 1

Leszek Gierszewski, Prezes Zarządu firmy DRUTEX (fot.: DRUTEX)

 

 

SWISSPACER to firma obecna na całym świecie, lider innowacji w dziedzinie „ciepłych ramek” dystansowych. Firma została założona w 1998 roku i należy do Grupy Saint-Gobain. Jej produkty wyróżniają się doskonałymi parametrami funkcjonalnymi i dopracowaną estetyką. Siedziba główna wraz z działem produkcji, badań i rozwoju oraz administracji znajduje się w Szwajcarii. Kolejne zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Niemczech i w Polsce. Firma Swisspacer od 19 lat zajmuje się opracowywaniem i produkcją ramek do szyb zespolonych wykonanych z materiału kompozytowego z tworzywa sztucznego o wysokiej izolacyjności. Przewodność cieplna ramek znacznie wpływa na wzrost efektywności energetycznej okien. Swisspacer Ultimate to obecnie wiodący produkt spośród oferowanych na rynku ramek dystansowych.

 

 

DRUTEX ma w Swisspacer niezawodnego i zaufanego partnera z perspektywą długoletniej współpracy, co wielokrotnie podkreśla Prezes Gierszewski. Oba przedsiębiorstwa są motorem innowacji przemysłowych, wyznaczając nowe standardy na rynku.

 

 

 

SWISSPACER
Vetrotech Saint-Gobain (International) AG
www.swisspacer.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2017 
 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik