FF18 750x150px PL NEUGIERIG 

swiat szkla 750x100 2

 

 Swiat-Szkla 480x120 26163

 inoutic 480x120-s

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
CMS MAXIMA: solidna gwarancja w świecie maszyn 5-osiowych
Data dodania: 10.11.17

Kiedy mówimy o maszynach 5-osiowych, CMS MAXIMA jest solidną gwarancją udanej inwestycji dla tych, którzy się do niej przygotowują. Przysłowiowa trwałość i niezawodność maszyn CMS są potwierdzone przez odpowiednie wzajemne dostosowanie elementów, takich jak napęd silników osi oraz moc wrzeciona. Zaprojektowane one zostały do obróbki twardszych materiałów od szkła (takich jak granit) i wspólnie z innymi platformami technologicznymi, gdzie wymagana jest większa precyzja (np. obróbka metali). 

 

Dzięki tak solidnym podstawom technologicznym nie ma wątpliwości, że CMS MAXIMA może być solidnym partnerem w całym okresie produkcyjnym. Ta maszyna umożliwia wszystkie typowe operacje obróbki na trzech osiach (wiercenie, frezowanie, szlifowanie) oraz, dzięki dwóm dodatkowym osiom, pozwala na obróbkę skosu na lustrze i na szkle, szlifowanie za pomocą ściernic garnkowych, które zapewniają efekt „super poler” na krawędzi.

 

Maszyna za pomocą odpowiednich narzędzi jest w stanie przetworzyć szkło monolityczne, laminowane, ognioodporne w zakresie podstawowej obróbki, jak frezowanie, wiercenie, szlifowanie. Czynności te mogą być rozszerzone o inne opcje, takie jak grawerowanie, z użyciem dodatkowych agregatów i specjalnej, gumowej płaszczyzny, nałożonej na stół główny.

 

 

2017 10 47 1

 

 

Rozważając zakup maszyny 5-osiowej, która zwykle jest droższa o 15-20% od maszyny 3-osiowej trzeba sprawdzić celowość inwestycji w dodatkową liczbę głowic i sterowanie dodatkowymi osiami – bowiem ważne jest posiadanie rynku zbytu, który może pozwolić na spłacenie tej inwestycji. Często maszyny przeznaczone do wykonywania jednej czynności zapewniają lepszą wydajność i mniejsze koszty obróbki pojedynczego produktu w porównaniu do maszyny uniwersalnej.

 

 

2017 10 47 2

 

 

Maszyny 5-osiowe oferują największą możliwość zaspokojenia szczególnych potrzeb w określonych niszach rynkowych (realizacja nietypowych zamówień na specjalne życzenie klienta), które wymagają specjalnych rozwiązań technicznych, a których nie oferują maszyny 3-osiowe.

 

 

2017 10 47 3

 

 

Serwis techniczny dla maszyn CMS jest dostępny w Polsce wg stawek ryczałtowych. Na przestrzeni lat maszyny CMS okazały się bardzo niezawodne a ich koszty utrzymania są niższe w porównaniu z maszynami konkurencyjnymi.

 

Zachęcamy zatem polskich klientów, którzy chcieliby zainwestować w nową maszynę sterowaną numerycznie, aby rozważyli jej całkowity koszt posiadania (TCO), a ci, którzy już posiadają taką maszynę, by obliczyli koszty poniesione w zakresie usuwania uszkodzeń bezpośrednich i pośrednich (postoje maszyny, straty i opóźnienia w produkcji, koszty części zamiennych i konserwacji). Zestawienie tych liczb może wpłynąć na decyzję o zakupie maszyny CMS MAXIMA.

 

CMS POLSKA oferuje firmom najnowsze rozwiązania leasingowe z małymi ratami miesięcznymi, bez skomplikowanych procedur, w celu umożliwienia wstępnej inwestycji o większym znaczeniu w park maszynowy.

 

 

 2017 10 47 4

Przedstawicielstwo w Polsce:
CMS POLSKA Sp. z o.o.
Ul. Poznańska 75
60-185 Skórzewo
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Tel: (+48) 61 814 3569

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2017 
 

 

 

 

 

01 chik
01 chik