Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG 

swiat szkla 750x100 2

 

 Swiat-Szkla 480x120 26163

 inoutic 480x120-s

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
QUANTUM GLASS" w Polsce
Data dodania: 17.11.10

W dniu 14 października 2010 w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie firma SAINT-GOBAIN zaprezentowała – po raz pierwszy w Polsce – wszystkie produkty skupione pod marką Quantum GlassTM.Zebranych gości powitał Denis Xardel, prezes firmy GLASPOL, wchodzącej w skład koncernu SAINT-GOBAIN.  Przedstawił on też ogólnie strukturę koncernu, jego historię, aktualną działalność i perspektywy na przyszłość. Koncern w 2009 roku osiągnął obroty 37,8 miliardów euro i zysk 600 milionów euro, z czego znaczącą część firma przeznacza na badania i rozwój nowych technologii.Efektem tych prac, prowadzonych w 20 centrach badawczych i przy udziale 101 jednostek rozwojowych, są między innymi „szkła aktywne” czyli „inteligentne” technologie szklane wchodzące w skład marki QUANTUM GLASS™.

 

Produkty te szczegółowo omówił Jacek Gajdecki, odpowiedzialny za rozwój marki QUANTUM GLASS™ w Polsce. Przedstawił on też możliwości, jakie poszczególne produkty wprowadzają do architektury i wzornictwa we wnętrzach. Zwrócił on uwagę, że nowa marka wnosi do dnia codziennego nowy poziom emocji i umożliwia zrzucenie więzów kreatywności, ułatwiając w ten sposób kreowanie nowych projektów architektonicznych z udziałem nowoczesnych, inteligentnych technologii ze szkła.


W spotkaniu brała udział również Aude Laumond, odpowiedzialna za rozwój marki w koncernie SAINT GOBAIN. W rozmowie z przedstawicielem miesięcznika „Świat Szkła”, przeprowadzonej podczas oglądania przykładowych produktów wchodzących w skład marki, stwierdziła, że we Francji „aktywne szkło” cieszy się coraz większą popularnością wśród architektów i projektantów wnętrz.

 

Dodatkowy impuls tej popularności dało otwarcie interaktywnego studia w Paryżu w 2009 roku, podczas targów Batimat. W tym studiu architekci oraz designerzy, jak również inni zainteresowani mogą zobaczyć różnorodne funkcje nowoczesnych technologii szklanych oferowanych przez QUANTUM GLASS™.Podobne studio, w Pruszkowie pod Warszawą, znajduje się w zkładzie projektowym firmy GLASPOL. Podczas spotkania, którego uczestnikami w większości byli architekci, odbył się premierowy pokaz filmu A gentler structure for life - od Alvara Aalto do JKMM Architects oraz wykład Markku Lahti z Alvar Aalto Museum pt. Architektura Alvara Aalto i jej wpływy. Alvar Aalto (ur. 1898, zm.1976) jest najbardziej znanym fińskim, modernistycznym architektem i projektantem form przemysłowych.***
QUANTUM GLASS™ wprowadza nas w świat jutra, czyli świat szkła inteligentnego, którego właściwości będą mogły być kontrolowane i modyfikowane. W wyniku tego staje się możliwe wywoływanie niezwykłych emocji i kształtowanie powierzchni i przestrzeni bez ograniczeń spowodowanych uwarunkowaniami geograficznymi czy też lokalnymi czynnikami środowiska.W skład marki QUANTUM GLASS™ wchodzą następujące wyroby:
PLANILUM jest panelem szklanym, emitującym światło. Dzięki PLANILUM można stworzyć wyjątkowe miejsce wewnątrz powierzchni mieszkalnych oferując użytkownikowi nowy wymiar intymności i komfortu.

Quantum Glass, Planilum

Budowa i działanie szkła PLANILUM

 

Quantum Glass, Planilum

 

Quantum Glass, Planilum

 

E-GLAS jest szkłem jedno- lub dwukomorowym, emitującym ciepło sterowane elektronicznie. Jest zintegrowanym, niewidocznym rozwiązaniem grzewczym. Umożliwia odczuwanie zwiększonego komfortu termicznego oraz wizualnego wnętrza. Jednocześnie może pełnić funkcję antykondensacyjną i topienia śniegu.

 

Quantum Glass, E-Glass

Budowa i działanie szkła E-GLAS

 

Quantum Glass, E-Glas

 

ELECTROCHROME jest szkłem transparentnym, którego poziom intensywności zabarwienia jest sterowany elektronicznie. Umożliwia dostosowanie poziomu doświetlenia pomieszczenia oraz ilości ciepła skierowanego do wnętrza w zależności od potrzeb użytkownika.

 

Quantum Glass, Electrochrome

Budowa i działanie szkła ELECTROCHROME

 

Quantum Glass, Electrochrome

 

Quantum Glass, Electrochrome

 

LEDinGLASS jest szkłem, które żyje jednocześnie światłem i kolorem. Jest systemem oferującym nieskończone możliwości zastosowań wnętrzarskich i fasadowych, kreujących dynamiczne i interaktywne obrazy z szerokim wachlarzem wzornictwa (ściany i fasady medialne).

 

Quantum Glass, LedinGlass

Budowa i działanie szkła LEDinGLASS

 

Quantum Glass, LedinGlass

 

THERMOVIT Elegance jest regulowanym termicznie panelem grzewczym, wykonanym z transparentnego lub lustrzanego szkła. Jest rozwiązaniem bardzo estetycznym, emitującym ciepło poprzez promieniowanie podobnie do ciepła słonecznego.

 

Budowa i działanie szkła THERMOVIT Elegance

 

 

 


PRIVA-LITE jest szkłem laminowanym z filmem ciekłokrystalicznym, umożliwiającym natychmiastowe
przejście ze stanu transparentnego w matowy. Jest wyjątkowym rozwiązaniem, wykorzystywanym do zarządzania przestrzenią poprzez możliwość sterowania transparentnością. Znajduje również zastosowanie jako ekran do projekcji video lub zdjęć z opcją wyświetlania od tyłu.

 

Budowa i działanie szkła PRIVA-LITE

 

Quantum Glass, Priva-Lite

Quantum Glass, Priva-Lite

Quantum Glass, Priva-Lite

PRIVA-LITE: Transparentność Prywatność Komunikacja


K.Z.

 

więcej informacji: http://www.quantumglass.com/ 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym

 

patrz też:

- Szkło termotropowe i fotochromatyczne w budownictwie , Janusz Marchwiński, Świat Szkła 12/2007 ,

 

- Szklenie gazochromatyczne w architekturze , Janusz Marchwiński, Świat Szkła 6/2007 
 
- Interaktywne, adaptacyjne, multimedialne – elewacje przyszłości , Katarzyna Zielonko-Jung, Świat Szkła 4/2007

 

- Szklenie elektrochromatyczne w budownictwie , Janusz Marchwiński, Świat Szkła 3/2007 

 

- i-modul Fassade – przełom w regulacji mikroklimatu budynku , Marcin Brzeziński, Świat Szkła 2/2007

 

- Możliwości technologiczne szkła a poszukiwanie rozwiązań proekologicznych , Katarzyna Zielonko-Jung, Świat Szkła 2/2007

 

- Wielowarstwowe elewacje przeszklone a koncepcja przegrody interaktywnej ,  Katarzyna Zielonko-Jung, Świat Szkła 1/2007 

 

- Własności szkieł fotochromowych ,   Świat Szkła - portal

 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 11/2010

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik