W dniu 25 maja 2007 r. odbyło się kolejne Seminarium Techniczne zorganizowane przez firmy MC DIAM Sp z o.o. oraz DIAM SERVICE Sp. z o.o. Do wygłoszenia referatów zaproszeni zostali partnerzy handlowi firm z Belgii, Niemiec, Włoch, Szwajcarii.
Prelegenci wygłosili następujące wykłady: ● Linie do rozkroju szkła, Bystronic (Szwajcaria) oraz Linie do zespalania szyb firmy Lenhardt (Niemcy), Claus Vogeneder; ● Maszyny CNC do obróbki szkła firmy Denver S.A. (San Marino), Vera Camozzi; ● Narzedzia diamentowe dla przemysłu szklarskiego Wendt Boart (Belgia), Alain Libert; ● Preparaty chemiczne stosowane w przemyśle szklarskim, Aachener Chemische Werke (Niemcy), Jurgen Ruebsamen; ● Profilacja ściernic diamentowych, Diam Service (Polska), Robert Mazur; ● Instalacje obiegu zamkniętego chłodziwa, Selutor Gmbh (Niemcy), Ralf Heckhof; ● Szlifierki pionowe, fazowarki do szkła i luster, Adelio Lattuada (Włochy), Stanisław Witek; ● Hartowanie, gięcie i hartowanie, konstrucje firmy Tamglass (Finlandia), Marek Gendaj.
Tematy prezentacji zostały ułożone w sposób, który pokazuje proces obróbki szkła architektonicznego, ze szczególnym uwzględnieniem: ● narzędzi i materiałów mających zastosowanie przy obsłudze maszyn szklarskich, ● regeneracji narzędzi diamentowych, ● maszyn i urządzeń stosowanych w przetwórstwie szkła
Taki sposób prezentacji procesu pozwala na pokazanie powiazań występujących pomiędzy poszczególnymi etapami procesu. Oczywiście, czynnikiem najważniejszym i łączącym ze sobą te sekwencje jest człowiek Na wydajność procesu obróbki wpływa wiele czynników zewnętrznych, jednakże tylko człowiek jest w stanie powiązać je ze sobą, co w efekcie pozwala na uzyskanie lepszych wyników.
Połączenie i właściwa korelacja w układzie maszyna-narzędzie-człowiek pozwala na utrzymanie procesu technologicznego w ryzach.
Poprawa edukacji w zaresie zrozumienia procesów zwiększa znacznie efektywność oraz prawidłowość podejmowanych decyzji. Rozszerzenie wiedzy teoretycznej, jak również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami, to główne cele seminarium. W trakcie przerw, jak również podczas dyskusji, goście mogli w swobodniejszej atmosferze dyskutować tematy nurtujące branżę, dzielić się swoimi doświadczeniami i poznawać się osobiście. Uczestnicy seminarium mogli również przedyskutować swoje problemy w osbiste rozmowie z prelegentami.
Organizowane przez nasze firmy seminaria są także okazją do wzbogacenia naszej wiedzy na temat potrzeb naszych klientów. Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy semiarium wzięli liczny udział w zorganizowanym miniturnieju tenisa ziemnego.
W finale turnieju spotkali się Marcin Konopiński z firmy Glaspo w Pruszkowie oraz Witold Staniewicz z fimy Glastech w Swarzędzu. Po zaciekłej walce zwycięzcą został pan Witold Staniewicz. Puchar za wygraną wręczył Prezes firmy MC Diam, Marek Gendaj.
Organizatorzy seminarium dziękują wszystkim przybyłym za miłe spotkanie i zapraszają do udziału w następnych.

Stanisław Witek MC Diam Sp. z o.o.
|