Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Audyt energetyczny a okna
Data dodania: 27.05.08

     Przepisy Unii Europejskiej od przyszłego roku obligują właścicieli budynków do przeprowadzenia tzw. audytu energetycznego. Jego wyniki niewątpliwie wpłyną na cenę wielu nieruchomości. Najwięcej na wartości mogą stracić budynki posiadające duże szyby, które łatwo przepuszczają energię cieplną z wnętrza budynku. Istnieją jednak metody pozwalające zmniejszyć przepuszczalność termiczną szyb. Jedną z takich metod jest zabezpieczenie okien za pomocą odpowiednich folii oferowanymi m.in przez firmę Warsfoll.

    Dyrektywa (2002/91/EC), Parlamentu Europejskiego i Rady Europy, z dnia 16 grudnia 2002 r. dotycząca jakości energetycznej budynków wymaga, aby od 2009 r. wszystkie budynki w Unii Europejskiej zostały poddane audytowi energetycznemu. Na podstawie audytu budynki otrzymają certyfikat zwany „paszportem energetycznym”. Certyfikaty te będą opisywać, jak dużo energii jest potrzebne do normalnego funkcjonowania domu (ogrzania, klimatyzacji, oświetlenia, wentylacji itd.). Od 2009 r. budynki bez takiego certyfikatu nie będą mogły być oddane do użytku, a w przypadku budynków już istniejących nie będą mogły być legalnie sprzedane czy nawet wynajęte. „Paszport energetyczny” ma docelowo wpływać na cenę nieruchomości.

    Budynkami spełniającymi najwyższe standardy audytu energetycznego będą tzw. budynki pasywne – czyli takie, które do swojego funkcjonowania potrzebują bardzo mało energii (max. 15 kWh/m2/rok). Budynki najwięcej energii tracą z powodu przepuszczających ciepło, niezabezpieczonych okien, dlatego status budynku pasywnego będzie trudno uzyskać domom z dużymi, niezabezpieczonymi oknami. Na szczęście szyby można izolować tak samo łatwo jak mury. W celu zmniejszenia przepuszczalności termicznej okien wystarczy zastosować odpowiednie folie okienne, które latem będą ograniczać nagrzewanie się pomieszczenia, a zimą chronić wnętrze domu przed utratą ciepła.

    Wprowadzenie certyfikatów energetycznych w budownictwie mieszkaniowym wymusza na Unii Europejskiej sytuacja międzynarodowa związana z ekologią i ocieplaniem klimatu. Konieczność przeprowadzania obowiązkowego audytu energetycznego jest skutkiem ogólnoświatowej sytuacji ekonomicznej. Wzrost cen surowców energetycznych, spowodowany m.in. przez rozwój gospodarczy Chin, a ostatnio i kryzys gospodarczy w USA, mogłyby doprowadzić do tego, że w końcu przestałoby nas stać na zakup paliw kopalnych. Skutkiem tego byłby poważny kryzysu energetyczny i idący za nim kryzys gospodarczy. To właśnie ta sytuacja wymusza wprowadzenie przepisów, które spowodują zwiększenie oszczędności energii w rozwiniętych krajach UE – w tym również i w Polsce.

    Użycie folii oferowanych przez WARSFOLL jest niedrogie i na tyle skuteczne, że zmniejsza ilość energii, która przedostaje się na zewnątrz budynku. Z tego powodu oferta firmy powinna być szczególnie atrakcyjna dla prywatnych właścicieli domów i przedsiębiorstw usługowych, którzy według Komisji Europejskiej zużywają 40% całego zapotrzebowania na energię. 

więcej informacji: Świat Szkła 5/2008

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik