Aktualne wydanie

2019 07 okladka

 

       7-8/2019

 

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Najnowsze produkty z piłkarskimi emocjami w tle
Data dodania: 29.02.08

      Już po raz siedemnasty firma FAKRO zaprezentowała swoją ofertę na Targach BUDMA. Polska firma FAKRO, pomimo że uczestniczy w wielu branżowych imprezach na całym świecie, to właśnie w Poznaniu po raz pierwszy prezentuje najnowsze produkty. 

     Firma FAKRO prezentowała nowości produktowe na jednym z największych stoisk na BUDMIE. Do aranżacji stoiska wykorzystano wiele elementów kojarzących się z futbolem. Były zdjęcia piłkarzy, bramki, dmuchane piłki i małe piłeczki antystresowe, lizaki – a wszystko czarno-białe jak piłka futbolowa albo zielone jak murawa na stadionie. Nie obyło się oczywiście bez białoczerwonych polskich flag i szalików. Wszystko dlatego, że firma FAKRO jest sponsorem polskiej reprezentacji piłki nożnej i przygotowuje się już na sportowe emocje podczas EURO 2008. Tak interesujące stoisko przyciągnęło prawdziwe tłumy kibiców zainteresowanych nie tylko futbolem, ale przede wszystkim najnowszymi produktami FAKRO. Stoisko odwiedziło aż 5 tysięcy osób, a wśród zwiedzających – podobnie jak w poprzednich latach, była delegacja przedstawicieli rządu ds. budownictwa, przedstawicieli parlamentu oraz organizacji branżowych.
     A było na co popatrzeć. Na BUDMIE zaprezentowane zostały nowości na 2008 rok: okno preSelect w wersji aluminiowo-tworzywowej (PPP), okno uchylno-obrotowe FHP o dużym kącie uchylenia (do 45°), okno FTP-V Electro ze zintegrowanym systemem elektrycznym umożliwiającym otwieranie i zamykanie okna i sterowanie dodatkami a także z wbudowanym czujnikiem deszczu, który – jeśli tylko zaczyna padać – zamyka okno. Warto też wspomnieć o interesującym rozwiązaniu, jakim było okno kolebkowe FCS zamontowane w pokryciu typu „strzecha”.
      Największym zainteresowaniem cieszyła się nowa technologia Z-Wave. To system bezprzewodowej łączności radiowej, który umożliwia łączenie w jedną sieć domowych urządzeń elektrycznych, takich jak: oświetlenie, termostaty, alarmy, komputery, bramy, okna itp. Sterowanie urządzeniami odbywa się za pomocą jednego pilota, a w przyszłości Internetu i komputera wyposażonego w moduł Z-Wave. Instalacja systemu nie wymaga stosowania kabli łączeniowych. Jest on przeznaczony zarówno do nowo wznoszonych budynków, jak również obiektów już istniejących.
     Firma FAKRO rozpoczyna montaż modułów Z-Wave do wszystkich produktów elektrycznych. Umożliwi to sterowanie oknami wyposażonymi w siłowniki, a także akcesoriami do okien: zewnętrznymi (rolety, markizy) oraz wewnętrznymi (rolety, żaluzje). Wszystko wskazuje na to, że inteligentne domy z systemem Z-Wave to już nie odległa przyszłość, ale teraźniejszość.
     Z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji budynków firma FAKRO wprowadziła do swojej oferty jako standard automatyczny nawiewnik V40P. Niezależnie od różnicy ciśnień oraz wielkości podmuchu wiatru nawiewnik zawsze wpuszcza do pomieszczenia optymalną ilość powietrza. Chroni przed wychłodzeniem pomieszczenia, zmniejsza koszty ogrzewania i stwarza zdrowy mikroklimat. Inne rozwiązania dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego proponowane przez FAKRO to okno FTT Thermo o współczynniku U=0,94 W/m2K oraz kolektory słoneczne wpuszczane w połać dachu, zespalane z oknami dachowymi.
      Na tegorocznej BUDMIE firma FAKRO włączyła się też aktywnie w szereg targowych projektów.
     Jednym z nich był „pokaz budowy domu na żywo”, odbywający się w ramach tzw. „Budshow”. Formuła projektu podporządkowana została prezentacji nowoczesnych materiałów budowlanych.
     W czasie targów swoje umiejętności prezentowali uczestnicy Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy 2006 oraz 2007. Wykorzystywali oni oczywiście produkty firmy FAKRO. W czasie VII Ogólnopolskiego Kongresu Dekarzy Polskich Polskie Stowarzyszenie Dekarzy nagrodziło firmę FAKRO za całokształt dotychczasowej współpracy symbolicznym Złotym Młotkiem Dekarskim.

Renata Damasiewicz
FAKRO 
 

 

 

01 chik
01 chik