konferencja 2018 banner

 

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

 

Debiuty targowe w Kielcach
Data dodania: 29.04.08

     W dniach 26-18.03 odbyły się organizowane po raz pierwszy Targi Produkcji, Przetwórstwa i Obróbki Szkła oraz Ceramiki PROGLASS, a także XIII Międzynarodowe Targi Kamienia i Maszyn Kamieniarskich INTERKAMIEŃ. Towarzyszyły one targom Salon Technologii Obróbki Metali STOM.
    PROGLASS to unikat na polskim rynku targowym. Targi przeznaczone są dla producentów wyrobów ze szkła i ceramiki, narzędzi, zarówno z kraju jak i zagranicy, urządzeń i maszyn do obróbki szkła, sprzętu i wyposażenia dla przemysłu szklarskiego oraz ceramicznego, środków chemicznych, potrzebnych w przemyśle szklarskim. W tym roku prezentowane były produkty o szerokim spektrum zastosowań: od wyrobów codziennego użytku, po wysokospecjalistyczne nowoczesne materiały dla techniki. Ponadto wystawcy zaprezentowali szeroki wybór pieców hutniczych. Na jedynej dotąd tego typu wystawie w Polsce można było zapoznać się niemal ze wszystkimi rynkowymi nowościami z branży. Natomiast podczas towarzyszącemu targom dwudniowego seminarium, organizowanego przez Instytut Szkła, Ceramiki, Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych, poruszane były zagadnienia z zakresu nowości technologicznych w przemyśle szklarskim i ceramicznym.
    Wszystkie trzy imprezy odwiedziło blisko 3 500 osób.
    W targach brały udział firmy już współpracujące z miesięcznikiem „Świat Szkła”, takie jak CZYLOK Franciszek Czylok, ABRA Tomasz Czekaj, MC DIAM Sp z o.o., EPO, IRTECH Beata Kasprzycka, jak i takie które do współpracy właśnie zaprosiliśmy: DIALEKS Janusz Staniszewski, KAPILAR PPHU, HOLIS EUROPE BV, TOP Jolanta Czemierowska.

K.Z. 

 

 

 

 

01 chik
01 chik