Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V3B-BANNER-160x600-PL-BUDMAEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Flat 830
Data dodania: 30.01.09

Rynek maszyn do obróbki szkła płaskiego staje się coraz ciekawszy, a równocześnie coraz bardziej wymagający. Popularność form użytkowych wykonanych ze szkła stale rośnie - w szczególności w meblarstwie, gdzie szkło w wielu wypadkach zastępuje tradycyjne drewno. Projektanci częściej sięgają do zastosowania szkła jako materiału na elementy konstrukcyjne w budownictwie. Rosną również oczekiwania rynku co do jakości wykonania i wykończenia krawędzi detali wykonanych ze szkła.Zwiększająca się grubość szkła wymagającego obróbki, częstsze stosowanie laminatów dwu- lub więcej warstwowych stosowanych w pierwszym rzędzie do konstrukcji schodów lub podestów szklanych wymaga użycia maszyn zdolnych do obróbki tafli o grubości znacznie czasem przekraczającej dotychczasowe 15-19 mm.

Tym wymaganiom starają się sprostać producenci szlifierek do szkła, wydłużając listę dostępnych maszyn, zwiększając ich możliwości, polepszając jakość.

INTech posiada w swojej ofercie nową maszynę produkcji firmy Zafferani Glas, której pokaz odbył się na targach Vitrum w Mediolanie. Premierowa maszyna FLAT 830 jest nowym produktem z bardzo udanej i sprawdzonej serii krawędziarek FLAT, może się pochwalić wieloma dodatkowymi funkcjami i możliwościami dotychczas niedostępnymi w tej grupie.

Szlifierka FLAT 830 produkowana jest w dwóch wersjach: jako tradycyjna krawędziarka do szlifu trapezowego lub jako ukosowarka pozwalająca na wykonywanie jednostronnych ukosowań o kącie od 0o do 60o.

Podstawowe wyposażenie obejmuje możliwość szlifowania i polerowania szkła zwykłego i laminatów do grubości 30 mm, zmienioną konstrukcję pasa głównego, o gwarantowanej nośności do 500 kg/mb oraz zmienioną konstrukcję napędów i przekładni współpracujących.

Zastosowane rozwiązania przyniosły efekt w postaci zwiększonej wydajności maszyny oraz jeszcze dokładniejszej obróbki krawędzi. Inne zmiany, w tym nowy panel zasilający, nowoczesne rozwiązania elektryczne napędów i sterowania pozwoliły na obniżenie poboru prądu przez maszynę, co znacznie zmniejsza koszt jednostkowy wykonania szlifu. Opcjonalnie maszyna może być przystosowana do końcowego polerowania krawędzi roztworem tlenku ceru przy użyciu tarcz filcowych.

Wyposażenie obejmuje wówczas dodatkowy, wydzielony zbiornik wraz z pompą, zapewniające wykorzystanie tlenku ceru w obiegu zamkniętym. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane tym producentom, którzy produkują znaczące ilości grubych blatów i elementów laminowanych.Wszyscy zainteresowani mogą oglądać szlifierkę FLAT 830 w siedzibie firmy INTech, wyłącznego dystrybutora maszyn Zafferani Glas w Polsce. Podczas specjalnejprezentacji można przekonać się o szerokich możliwościach nowej maszyny, można sprawdzić rezultaty pracy i skonfrontować z oczekiwaniami. Na miejscu można też otrzymać pełną informację techniczną oraz uzyskać niezbędne wsparcie ze strony autoryzowanego serwisu.

W ramach prezentacji firma INTech zaprasza do testów innych maszyn firmy Zafferani – w szczególności z fazowarką do szkła BEVEL MAC 5 R, której poprzedni model podczas ubiegłorocznych targów BUDMA cieszył się ogromnym powodzeniem. Obie maszyny są do dyspozycji naszych klientów od początku stycznia.

W ramach stałej wystawy urządzeń w siedzibie firmy INTech można zapoznać się z ofertą takich firm jak HELANTEC, będącej producentem systemów do napełniania szyb zespolonych gazem oraz systemów kontroli napełnienia, jak również znanych dobrze na rynku producentów pozostałych maszyn do produkcji szyb zespolonych firm HDT (Niemcy) czy POLYGLASS (Włochy).

więcej informacji: Świat Szkła 1/2006

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik