Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 11 okladka

       11/2019

 

User Menu

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1 

baner szklo budowlane

 

20190820-BANNIERE-HALIO-750x100-1D-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

  

budma 2020 - 480x120

 

Napędy do drzwi automatycznych - wyprodukowane w Szwajcarii
Data dodania: 25.06.08

Metka Made in Swiss jest marzeniem działów marketingu. Solidność i twałość to synonimy przymiotnika „szwajcarski”. Banki, zegarki, sery, czekolady pochodzące z tego górzystego kraju, każdemu kojarzą się z doskonałą jakością. Nie każdy wie, że Szwajcaria jest również światowym potentatem w produkcji drzwi automatycznych i urządzeń napędowych do drzwi. Szwajcarzy, jako europejscy pionierzy, tworzyli tę branżę w latach 50 XX wieku. Z kilku producentów działających aktualnie na rynku, wyróżnia się firma AGTA-RECORD ag. 

     Założona w 1953 r. firma RECORD zawsze wyróżniała się innowacyjnością, wprowadzając jako pierwsza wiele rozwiązań, będących dziś standardem wyposażenia napędów drzwi.

 

Podobne cechy posiada nowa platforma produktowa, której jednym z elementów jest już wprowadzony na rynek napęd drzwi rozwieranych o symbolu DFA127. Jest to uniwersalny napęd elektromechaniczny w estetycznej obudowie spełniający wymogi wszystkich istotnych norm technicznych oraz łatwy do zamontowania.

 

Charakteryzuje się możliwością regulacji napięcia sprężyny zamykającej podczas instalacji, za pomocą prostych narzędzi, dzięki czemu jeden napęd może być stosowany z drzwiami o szerokościach skrzydeł w zakresie: EN4 do EN6. Szeroki zakres ustawień pozwala na dopasowanie napędu do wymagań każdego klienta – regulować można prędkości zamykania i otwierania, wartość przyspieszenia skrzydła w pierwszej fazie pracy i hamowania w ostatniej, siłę rewersu (nacisku, po którym następuje odwrócenie kierunku ruchu) oraz wiele innych parametrów pracy.

 

Zadbano również o estetykę urządzenia – obudowa o wysokości zaledwie 85 mm, kryje mechanizm zdolny poruszać skrzydłem o wadze do 550 kg, za pomocą równie starannie zaprojektowanych dźwigni ślizgowej lub standardowej pchającej z przegubem. Mimo dużego obciążenia, napęd emituje dźwięki o natężeniu maksymalnie 18 dB – dla porównania tykający zegarek ręczny emituje hałas o natężeniu 20 dB. Obudowa może być wykonana ze stali nierdzewnej lub, na życzenie, dostępna jest wersja aluminiowa.

 

Napęd oferowany jest w trzech wersjach:
- Full Power – do pełnego zakresu aplikacji;
- Low Energy – do drzwi wewnątrzlokalowych, gdzie szczególnie ważne jest bezpieczeństwo użytkowników – jak szpitale, domy później starości, szkoły itp.;
- Invers – napęd do drzwi ewakuacyjnych i oddymiających, powodujący mechaniczne otwarcie drzwi po sygnale systemu pożarowego lub zaniku zasilania.Wszystkie trzy wersje posiadają identyczną konstrukcję i sposób obsługi.
- Kolejnym elementem nowej platformy produktowej jest STA20 – uniwersalny napęd drzwi przesuwanych, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek. Jak zawsze w przypadku marki RECORD jest to napęd ekstremalnie cicho pracujący, z wymienną bieżnią, o wysokich parametrach pracy (udźwig do 2 x 200 kg) i niskich kosztach serwisu.

 

Podobnie, jak w przypadku napędów wcześniejszej generacji, konstrukcja podstawowa drzwi przesuwnych jedno- i dwuskrzydłowych może być za pomocą kilku komponentów rozbudowana do jednostki teleskopowej, prymatycznej, łukowej, antypanicznej, składanej oraz antywłamaniowej. Charakterystyczna obudowa oraz czujniki nowej generacji zostały zaprojektowane w indywidualny sposób, aby z daleka można było rozpoznać drzwi z napędem RECORD. Napęd może być stosowany ze skrzydłami wykonanymi z różnych systemów aluminiowych.


- Wszystkie napędy nowej generacji obsługiwane są za pomocą standardowego sterownika o symbolu BDE-D z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, o intuicyjnej obsłudze, z funkcjami autodiagnostyki i programowania.
-RECORD dostarcza również drzwi obrotowe oraz niestandardowe drzwi automatyczne wszelkich typów, wykonywane na indywidualne zamówienie, w tym drzwi rozwierane, przesuwane oraz obrotowe z napędami ukrytymi w posadzce. Wszystkie produkty wprowadzane przez RECORD do sprzedaży są wcześniej starannie testowane. Metka Made in Swiss zobowiązuje!

RECORD
 
więcej informacji: Świat Szkła 6/2008
 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik