Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Mocowania punktowe - utrzymają wiele ...
Data dodania: 15.03.09

Nowy system zamocowań AL-Wall
System, wprowadzony na rynek przez Längle Glas GmbH umożliwia budowę „gontowych” fasad szklanych bez wiercenia szyb. Tafle szklane po prostu umieszcza się w uchwytach i mocuje zaciskami.

Za pomocą tego nowego systemu można osadzać szyby o grubości od 8 do 18 mm. Możliwe jest mocowanie szkła zarówno hartowanego jak i laminowanego, bezodpryskowego, a także takich materiałów jak szkło akrylowe.

Dzięki małemu odstawaniu tafli szkła i wąskiej konstrukcji nowego systemu zamocowań, AL-Wall spełnia pod względem konstrukcyjnym, estetycznym i funkcjonalnym wszystkie wymagania nowoczesnej architektury. System zamocowań jest dostępny w kolorach RAL oraz w odmianie z anodowanymi powierzchniami, dzięki czemu można go dopasować kolorystycznie do każdego konkretnego projektu.Zamocowania AL-Wall można instalować na podłożach wykonanych z kształtowników stalowych lub aluminiowych, a także na konstrukcjach drewnianych i ścianach murowanych.

Szerokie pole zastosowań obejmuje konstrukcje fasad, klatek schodowych, szybów wyciągowych, balkonów i pomostów komunikacyjnych, tarasów widokowych, parkingów piętrowych i garaży, ścian ochronnych, osłon przeciwsłonecznych (np. przy użyciu szkła barwionego) itp.
Na potrzeby montażu systemu AL-Wall dostępne są znormalizowane obliczenia statyczne typowych konstrukcji.Atestowane łączniki punktowe
Mając do dyspozycji uchwyty punktowe do mocowania elementów szklanych AL-Punkt, AL-Trapez i AL-Senk, można sprawnie i estetycznie tworzyć różnorodne projekty architektoniczne. Nowe łączniki punktowe nadają się do użycia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej klasy i profesjonalnej obróbki łączniki gwarantują – w każdym punkcie – bezpieczne i trwałe zamocowanie elementów szklanych.

Zakres zastosowań obejmuje fasady, balustrady, sufity szklane i ściany osłonowe, po przeszklenia wind, przystanków autobusowych a nawet szyldy, meble i lady.

System daszków szklanych AL-Sky®
Całkowicie nowy system szklanych daszków AL-Sky® pozwala konstruować tanie zadaszenia szklane. Ten nowy system, wykorzystujący elementy ze stali nierdzewnej, już znalazł zastosowanie w licznych obiektach.Daszek mocuje się za pomocą atestowanych łączników punktowych Längle Glas, współpracujących z prętami mocującymi. Pręty przytwierdza się do ściany śrubami i zawleczkami. Kąt nachylenia daszku można regulować w zakresie +/- 50 poprzez obrót prętów mocujących.

Zestawy daszków są dostępne w wykonaniach o standardowych nawisach 1100 mm (AL-Sky® Small), 1300 mm (AL-Sky® Medium) i 2000 mm (AL-Sky® Large). Dostępne są obliczenia statyczne dla wymiarów standardowych.

Gerhard Bertsch
Längle Glas GmbH
www.langleglas.com

więcej informacji: Świat Szkła 11/2005

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik