Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V3B-BANNER-160x600-PL-BUDMAEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

  

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Mocowania punktowe - utrzymają wiele ...
Data dodania: 15.03.09

Nowy system zamocowań AL-Wall
System, wprowadzony na rynek przez Längle Glas GmbH umożliwia budowę „gontowych” fasad szklanych bez wiercenia szyb. Tafle szklane po prostu umieszcza się w uchwytach i mocuje zaciskami.

Za pomocą tego nowego systemu można osadzać szyby o grubości od 8 do 18 mm. Możliwe jest mocowanie szkła zarówno hartowanego jak i laminowanego, bezodpryskowego, a także takich materiałów jak szkło akrylowe.

Dzięki małemu odstawaniu tafli szkła i wąskiej konstrukcji nowego systemu zamocowań, AL-Wall spełnia pod względem konstrukcyjnym, estetycznym i funkcjonalnym wszystkie wymagania nowoczesnej architektury. System zamocowań jest dostępny w kolorach RAL oraz w odmianie z anodowanymi powierzchniami, dzięki czemu można go dopasować kolorystycznie do każdego konkretnego projektu.Zamocowania AL-Wall można instalować na podłożach wykonanych z kształtowników stalowych lub aluminiowych, a także na konstrukcjach drewnianych i ścianach murowanych.

Szerokie pole zastosowań obejmuje konstrukcje fasad, klatek schodowych, szybów wyciągowych, balkonów i pomostów komunikacyjnych, tarasów widokowych, parkingów piętrowych i garaży, ścian ochronnych, osłon przeciwsłonecznych (np. przy użyciu szkła barwionego) itp.
Na potrzeby montażu systemu AL-Wall dostępne są znormalizowane obliczenia statyczne typowych konstrukcji.Atestowane łączniki punktowe
Mając do dyspozycji uchwyty punktowe do mocowania elementów szklanych AL-Punkt, AL-Trapez i AL-Senk, można sprawnie i estetycznie tworzyć różnorodne projekty architektoniczne. Nowe łączniki punktowe nadają się do użycia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej klasy i profesjonalnej obróbki łączniki gwarantują – w każdym punkcie – bezpieczne i trwałe zamocowanie elementów szklanych.

Zakres zastosowań obejmuje fasady, balustrady, sufity szklane i ściany osłonowe, po przeszklenia wind, przystanków autobusowych a nawet szyldy, meble i lady.

System daszków szklanych AL-Sky®
Całkowicie nowy system szklanych daszków AL-Sky® pozwala konstruować tanie zadaszenia szklane. Ten nowy system, wykorzystujący elementy ze stali nierdzewnej, już znalazł zastosowanie w licznych obiektach.Daszek mocuje się za pomocą atestowanych łączników punktowych Längle Glas, współpracujących z prętami mocującymi. Pręty przytwierdza się do ściany śrubami i zawleczkami. Kąt nachylenia daszku można regulować w zakresie +/- 50 poprzez obrót prętów mocujących.

Zestawy daszków są dostępne w wykonaniach o standardowych nawisach 1100 mm (AL-Sky® Small), 1300 mm (AL-Sky® Medium) i 2000 mm (AL-Sky® Large). Dostępne są obliczenia statyczne dla wymiarów standardowych.

Gerhard Bertsch
Längle Glas GmbH
www.langleglas.com

więcej informacji: Świat Szkła 11/2005

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik