Czytaj także -

Aktualne wydanie

ss 11 2018 okladka

Swiat-Szkla-V1B-BANNER-160x600-PL-BAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

konferencja 2018 banner

 

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

 

Nowości firmy BOHLE
Data dodania: 12.12.08

 Produkty do cięcia i łamania szkła należały do pierwszych, które firma BOHLE produkowała od rozpoczęcia działalności. Z marką SILBERSCHNITT i DIAMANTOR ten zakres produktów należy jeszcze dzisiaj, po 85 latach od chwili powstania, do najważniejszych w tym przedsiębiorstwie. Prócz rozwijania produkcji i handlu narzędzi i przyrządów do manualnego i mechanicznego rozkroju/łamania szkła, BOHLE produkuje różne okucia, mające zastosowanie w procesie przetwarzania szkła. 

 


Nowszym obszarem zainteresowań firmy jest innowacyjna technologia klejenia szkła, rozwijana od 1988 r. BOHLE jest dzisiaj wiodącą technologicznie firmą w tym segmencie. Eksperci firmy rozwijają nadal systemy środków klejących oraz materiałów adaptacyjnych oraz ściśle współpracują z partnerskimi instytucjami naukowymi, zarówno w rozwoju produktów jak i kontroli jakości. Poniżej przedstawiamy niektóre nowe produkty z bogatej oferty BOHLE.

 


Cutmaster Platinum

     Wkładka nowego noża ręcznego do szkła z mikrostrukturalnym kółeczkiem tnącym z serii Cutmaster Platinum jest przewidziana do cięć ręcznych wysokowartościowego szkła, jak np. szkło borokrzemowe, szkło ceramiczne (Ceran, NeoCeran, Robax), szkło kwarcowe, a także szkło specjalne (np. Opalika) oraz szkło cienkie. Wkładka umożliwia cięcie przy znacznie zmniejszonym nacisku. Poprawa jakości cięcia następuje dzięki mikrostrukturze ostrza, redukującej nacisk cięcia oraz zmniejszającej powstawanie odłamków.
 TinCheck

     Innowacyjne urządzenie pomiarowe rozpoznaje stronę cynkową szkła float –  szybko, nieskomplikowanie i niezawodnie.

 

W konstrukcji urządzenia udało się wyeliminować poważne wady z poprzednich, standardowych rozwiązań, jak światłoczułość oraz krótki okres trwałości lampy, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii.

 

Elektroniczne komponenty LED najnowszej generacji umożliwiają otrzymanie poprawnego wyniku na graficznym wyświetlaczu TinCheck już przy pierwszym pomiarzeSystem Bevel Light
     Przejrzystość szkła jest nieustannie najbardziej akceptowanym i stosowanym elementem projektowania.

 

Jednocześnie równie ważne staje się zastosowanie światła w projektowanych obiektach, przenikającego przez powierzchnie szklane.

 

Aby usprawnić proces projektowania w tym zakresie firma BOHLE zainicjowała i rozwinęła prace nad zintegrowanym systemem Bevel Lights.

 

System ten składa się z dwóch komponentów: oświetlenia firmy BOHLE oraz szyby zaopatrzonej w ścieżkę przewodzącą firmy SCHOTT, doprowadzającą prąd elektryczny.

 

Filigranowe źródło światła jest zintegrowane z szybą i pozwala budować  nie tylko prawie niewidoczne podświetlenie w obiektach szklanych lecz także spełnia wystarczająco wysokie wymagania wzornictwa.     System BevelLights oświetla obiekty w regałach szklanych nie oślepiając obserwatora i obywa się bez widocznych, przeszkadzających kabli. Eksponaty na podłożu szklanym, prawie niewidoczne źródło światła i podobne podłączenie prądu kierują całą uwagę obserwatora na wystawiony eksponat.

 

Od 2009 roku system BevelLights będzie produkowany seryjnie przynajmniej w dwu różnych wariantach (ukryte oraz odsłonięte prowadzenie prądu).     Bardzo ważne w rozwoju BevelLights było kształtowanie funkcji światła i szkła, która przekracza podstawowe właściwości przejrzystości i wzornictwa.

 

Szkło w zastosowaniu z kombinacją BevelLights jest rozwiązaniem przydatnym przy różnych zastosowaniach  połączeń okucie-szkło-światło i elektroniki oraz wspomaga architektów i projektantów przy realizacji całościowych koncepcji.

 

Anita Ulbrich
Paweł Kopczyński
Bohle AG

więcej informacji: Świat Szkla 11/2008

 

 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik