Aktualne wydanie

2019 05 okladka

 5/2019

wydanie dwujezyczne (pol-ang)

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

gpd2019 480x100  

 LiSEC SS Konfig 480x120

PlotComplex baner

 

 

* Budynek pełen świeżego powietrza
Data dodania: 11.02.11

Znaczenie świeżego powietrza dla wydajnej pracy czy odpoczynku jest niepodważalne. Stały dopływ tlenu nie tylko stymuluje pracę naszego mózgu, ale również w dużym stopniu odpowiada za dobre samopoczucie i przeciwdziała zmęczeniu.

 

Centrala przewietrzania VCM 1004 firmy D+H w nowoczesny i ekologiczny sposób zapobiega zaduchowi panującemu w budynku i wpływa na komfort naszego codziennego funkcjonowania.

 

 Centrala VCM firmy D+H
Centrala VCM firmy D+H to olbrzymia ilość funkcji ukryta w niewielkiej obudowie. Duża ilość urządzeń dodatkowych czyni z VCM 1004 wyjątkowo uniwersalne urządzenie [fot. D+H]

 

Odpowiednie napowietrzenie pomieszczeń pełni kluczową rolę w zapewnieniu optymalnych warunków pracy czy wypoczynku. Duża ilość okien sprawia jednak, że ręczne przewietrzanie staje się niewygodne, natomiast alternatywa w postaci klimatyzacji, jest droga w utrzymaniu. Dlatego też firma D+H wprowadziła do swojej oferty centralkę VCM 1004, która w połączeniu z systemami termostatów, napędów okiennych i markiz, zapewni oszczędną, ekologiczną i naturalną wentylację obiektu

.

Klimat pod kontrolą
VCM 1004 jest sterowaną mikroprocesorem centralą, zapewniającą automatyczną i bezproblemową wentylację budynku. Jej kompaktowa obudowa kryje w sobie zaawansowane technologicznie serce, pozwalające zdefiniować do czterech indywidualnych grup przewietrzania, dopasowanych do konkretnych preferencji użytkowników.

 

Co więcej, centrala ma możliwość dowolnego programowania wejść w zależności np. od pogody i czasu, co czyni z niej urządzenie, które bez problemu sprawdzi się w dowolnych, nawet  najbardziej wymagających warunkach.

 

Dodatkowo VCM 1004 może współpracować z całą gamą komponentów, co pozwala na centralne sterowanie zamykaniem okien i markiz, termostatami, czy też zdalną regulację temperatury grzejników.

 

Dane techniczne centrali VCM 1004 firmy D+H

 

Centrala VCM 1004 to również wygoda sterowania. Oprócz ośmiu przycisków znajdujących się na obudowie urządzenia, użytkownik może użyć również zdalnego pilota na podczerwień bądź też paneli, które można wygodnie rozmieścić w różnych miejscach budynku.

 

Dodatkowo centrala VCM 1004 posiada dowolnie programowalną funkcję bezpiecznego sterowania wentylacją, która wyposażona została w kodowanie, uniemożliwiające nieautoryzowane modyfikacje.

 

Dopasuj system do swoich potrzeb
Jedną z podstawowych zalet centrali VCM 1004 jest możliwość współpracy z olbrzymią liczbą modułów dodatkowych. Pozwala to stworzyć unikalny system, doskonale dopasowany do budynku i spełniający wszystkie potrzeby użytkowników.

 

Dzięki możliwości współpracy z czujkami deszczowymi, bądź wiatrowo-deszczowymi funkcjonalność centrali VCM 1004 może zostać rozszerzona o automatyczne reagowanie na zmieniające się warunki atmosferyczne. Co więcej, instalowanie tych elementów nie wymaga stosowania dodatkowych modułów.

 

Centrala firmy D+H ma również możliwość współpracy z termostatami typu VARIOSTAT. Do VCM 1004 można również podłączyć całą gamę urządzeń dodatkowych, takich jak przyciski do wentylacji czy panele sterujące, dzięki którym użytkownicy mogą indywidualnie dopasowywać warunki panujące w pomieszczeniu do swoich aktualnych potrzeb.

 

Centrala VCM 1004 firmy D+H, dzięki olbrzymiej ilości funkcji i modułów dodatkowych, stanowi wygodne w użytkowaniu, tanie w eksploatacji i przyjazne środowisku naturalnemu rozwiązanie, doceniane zarówno przez zarządców budynków, jaki i indywidualnych użytkowników.

 

Karol Mucha
Fly PR

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 2/2011

 

 

 

01 chik
01 chik