Aktualne wydanie

2019 02 ss okladka

20181120-V1B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Autorskie technologie Schüco
Data dodania: 31.05.14

 

Zakończyła się kolejna edycja targów FENSTERBAU/FRONTALE, największego wydarzenia w branży stolarki okiennej w Europie. Tegoroczną imprezę odwiedziła rekordowa liczba 108 tys. osób, a swoje technologie zaprezentowało 1320 wystawców z 39 krajów świata. Zlokalizowane tuż przy wejściu do hali nr 7 stoisko Schüco przyciągało tłumy odwiedzających efektowną instalacją, zbudowaną z wielkowymiarowych przekrojów profilu Schüco Alu Inside. Na stoisku Schüco można było zobaczyć pełne spektrum technologii okiennych i drzwiowych, które już niebawem znajdą zastosowanie w energooszczędnych i inteligentnych domach przyszłości.

Wymagania rynku i klientów wskazują drogę do coraz cieplejszych okien. Minimalne wymagania dotyczące termoizolacyjności okien już za trzy lata zostaną podwyższone do poziomu U(max)=1,1 W/m2K. Osoby, które przewidują sprzedaż budynku w perspektywie następnych pięciu lat, powinny już dziś zainwestować w technologie jutra. Schüco już od dawna posiada kompletne technologie do budowy domów pasywnych i zeroenergetycznych.

 

2014-04-10-1

 

Zamiast standardowych, stalowych wzmocnień, w oknach z serii Alu Inside zastosowano aluminiowe płaskowniki o refleksyjnych powierzchniach, które zostały trwale połączone z PVC. Pozwoliło to uniknąć mostków termicznych. Profil można wyposażyć w dodatkowe wkładki termiczne, które podnoszą termoizolacyjność okna do poziomu pasywnego zgodnie z surowymi wymogami Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Niezwykle stabilna konstrukcja Alu Inside już w najbliższym czasie pozwoli na wykonywanie okien o 25% większych niż standardowe, przy zachowaniu optymalnych właściwości termoizolacyjnych. Technologię tę można było dokładnie prześledzić na sześciu wielkowymiarowych przekrojach, które dominowały nad stoiskiem oraz na specjalnych ekranach dotykowych. Niezwykle ciekawa instalacja okazała się również idealną przestrzenią do rozmów – odwiedzający chętnie przystawali pomiędzy jej elementami, by bliżej się im przyjrzeć i wymieniali się swoimi spostrzeżeniami.

Innym hitem wystawy były drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide, które nie tylko jako jedyne w swojej klasie mogą osiągać parametry pasywne Uw=0,8 W/m2K, lecz teraz również oferują bezpieczeństwo i jak zawsze atrakcyjny wygląd. Doskonałe właściwości termoizolacyjne to zasługa innowacyjnej koncepcji wielokomorowego progu z dodatkowymi izolatorami oraz pionierskiego systemu uszczelnień pomiędzy skrzydłami stałymi a ruchomymi. Nowym akcentem jest możliwość wyposażenia drzwi w odpowiednie okucia, dzięki czemu zyskują klasę antywłamaniową RC2. Stolarka z serii ThermoSlide otrzymała nowe, metaliczne oblicze w wersji z nakładkami aluminiowymi TopAlu, która w pełni odpowiada wymaganiom nowoczesnej architektury obiektów mieszkaniowych i komercyjnych.

 

2014-04-10-2

 

Prezentacji Schüco towarzyszył wielki powrót autorskich powłok AutomotiveFinish, które silnie zaznaczyły swoją obecność na targach w 2012 roku. Unikatowa struktura trójwarstwowej powłoki umożliwia wierne odwzorowanie barw, m.in. z palety RAL i RAL EFFECT, a ponadto cechuje się tą samą trwałością, co powierzchnie aluminiowe. Dziewięć rodzajów powierzchni przeznaczonych do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz oraz dwie powłoki do wnętrz pozwalają na indywidualne kształtowanie wyglądu ram okiennych. W tym roku firma Schüco zaprezentowała nowe kolory, które bazują na ciemnych podkładach, pozwalających na uzyskanie jeszcze lepszego efektu estetycznego.

Firma Schüco pokazała również drzwi zewnętrzne z elektroniczną kontrolą dostępu Schüco DCS, okno Corona SI 82 z modułowym okuciem VarioTec NI czy nowe drzwi panelowe, które obecnie znajdują się w fazie badań.

www.schueco.pl 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym  I elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacj: Świat Szkła 04/2014

 

 

 

 

01 chik
01 chik