Czytaj także -

Aktualne wydanie

ss 11 2018 okladka

Swiat-Szkla-V1B-BANNER-160x600-PL-BAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

konferencja 2018 banner

 

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

 

Szkło GUARDIAN Brilliance
Data dodania: 27.08.14

2014-06-04-1Zaawansowana technologia najnowszej propozycji firmy GUARDIAN – dwustronne szkło antyrefleksyjne GUARDIAN Brilliance™ pozwala zaprezentować obraz w pełnej okazałości, wolny od jakichkolwiek zniekształceń i optymalnie zabezpieczony.

Oglądanie obrazów i fotografii wymaga odpowiedniego oświetlenia. Tylko wtedy jesteśmy w stanie dostrzec wszystkie szczegóły oraz docenić grę kolorów i cieni. Niestety, zwykłe szkło float przepuszcza jedynie około 90% światła, co równoznaczne jest z delikatnym zniekształcaniem rzeczywistego obrazu.

 

Wysokozaawansowane szkło Brilliance™ charakteryzuje się ponad 98% przepuszczalnością światła, dzięki czemu pozwala oddać żywe kolory i wyeksponować każdy szczegół. Aby zapewnić obrazom optymalną ilość światła, często umieszcza się je w nasłonecznionych pomieszczeniach lub dodatkowo rozjaśnia sztucznym oświetleniem. Tego typu zabiegi mają jednak swoje minusy powodując różnego rodzaju odbicia i refleksy.

 

Efekt lustrzany jest jednak właściwie w całości wyeliminowany w przypadku szkła z dwustronną powłoką Guardian Brilliance™. Zwykłe szkło float o grubości 2 mm charakteryzuje się odbiciem na poziomie około 8%, w przypadku szkła Brilliance™ takiej samej grubości odbicie szczątkowe wynosi mniej niż 1%, bez strat dla przejrzystości i prezentowanego widoku. Wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna nakładana jest po obu stronach tafli szkła, co pozwala osiągnąć optymalne warunki oglądania i ochrony cennych dzieł.

 

Szkło Guardian Brilliance™ ma jeszcze jedną istotną cechę, której brakuje standardowemu szkłu float. Jest to zwiększo- na ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych obrazy z czasem blakną i mogą stracić swoje piękno, a w przypadku cennych dzieł sztuki, chodzi o jak najdłuższe jego zachowanie. Niestety, o ile zwykłe szkło float zapewnia ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym, to bariera ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym jest niewielka (20%). Szkło antyrefleksyjne Brilliance™ zapewnia znaczącą ochronę przed UV odbijając ponad 60% fal.

 

Dodatkowo, aby zapewnić pełną ochronę (>99%) przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, powłokę antyrefleksyjną zastosować można na bazowym szkle o niskiej zawartości żelaza LamiGlass Ultra Clear™ 2.2.1. Folia PVB pomiędzy dwoma taflami szkła Guardian UltraClear zapewnia nie tylko wzmocnioną ochronę przed UV, ale również podnosi poziom bezpieczeństwa w razie uszkodzeń mechanicznych.

 

Dla zachowania nieskazitelnej przejrzystości, powłoka szkła Brilliance™ zabezpieczona jest tymczasową folią ochronną (TPF). Dzięki temu szkło w czasie transportu i obróbki zabezpieczone jest przed uszkodzeniem.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 6/2014

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik