LiSEC SS Konfig 480x120

  

VITRUM Swiat Szkla Web

 

ift 480x105px RFT19 engl 

 

 GP19-480x105px

 

 GLASS 480X120

 

Recepta na zwiększenie sprzedaży okien w Polsce
Data dodania: 08.07.09

 Pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury w ostatni weekend maja w Dębem pod Warszawą, odbyło się VII Ogólnopolskie Forum Stolarki Budowlanej.

     Organizatorowi – Związkowi „Polskie Okna i Drzwi” – udało się zebrać przedstawicieli ponad 60 producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej, liderów w swojej branży.
     Zaproszenie przyjęło również kilkunastu znakomitych prelegentów, wśród nich min.:
● prof. Zofia Bolkowska – specjalista od analiz danych statystycznych i prognoz,
● b. v-ce minister finansów Elżbieta Mucha – autorytet finansowo-podatkowy,
Artur Szczepański z Kancelarii Doradczej „Synergia”
oraz
Zbigniew Bachman - Prezes Zarządu Fundacji Wszechnicy Budowlanej.

     Tematyka Forum była zróżnicowana. W szerokim gronie dyskutowano o zadaniach i problemach, jakie stoją przed branżą, określano perspektywy i możliwości działania w czasach spowolnienia gospodarki, obierano nowe kierunki rozwoju i strategie. Oprócz analizy rynku, zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia z nowoczesnego budownictwa a w szczególności energooszczędność w architekturze domów jednorodzinnych, z naciskiem na nowoczesną stolarkę.

     Niewątpliwie jednak hasłem przewodnim Forum stał się temat potrzeby wprowadzenia w życie termomodernizacyjnej ulgi remontowo-budowlanej. Według mec. E. Muchy, droga do ulgi w aspektach formalno-prawnych jest bardzo prosta, a płynące z niej korzyści stanowią ogromną szansę na integrację branży i zwiększenie sprzedaży. Jednak aby ulga mogła wejść w życie z początkiem 2011 roku, projekt musi trafić przed Komisje sejmową jeszcze w tym roku i oby nie trafił do sejmowej „zamrażarki”, jak jego brat-bliźniak sprzed lat.
     Zarówno projekt ulgi, jak i program certyfikacji jakościowej okien, to dwie flagowe inicjatywy Związku na ten rok.

Iwona Światopełk-Czetwertyńska
POLSKIE OKNA I DRZWI
 

 

 

01 chik
01 chik