Newsletter

Login FormAktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Innowacje BOTTERO na Glasstec 2014
Data dodania: 21.12.14

1. Opatentowany pas ssawkowy w szlifierkach dwukrawędziowych do szkła low-E. TWO B for LOW-E 

 

BOTTERO Group zgłosiło nowy patent w rozwiązaniu trzymania szkła low-E w poziomej szlifierce dwukrawędziowej. Zębaty pas transportowy został wyposażony w ssawki, których górne okładziny gumowe są w łatwy sposób demontowane do ewentualnej wymiany. Specjalny projekt okładzin zabezpiecza cały system próżniowy przed nieszczelnością w taki sposób, że zacisk szkła po dokładnym pozycjonowaniu trwa cały cykl obróbki, a ssawki, które są bez szkła blokują się same, zamykając obwód próżni w maszynie. Takie rozwiązanie posiada jeszcze inne zalety:

  • wyeliminowano górny pas dociskający,
  • ułatwiono dostęp do wymiany narzędzi bez blokującego dostęp pasa górnego,
  • trzymanie i blokowanie formatki w maszynie poprawia tolerancje wymiaru i kątów,
  • obniżono koszt wymiany elementów zużywających się w trakcie życia maszyny.

 

 

2014 12 11 2

 

Szlifierka dwukrawędziowa z pasami ssawkowymi do szkła Low-E

 

 

2. Stół do cięcia szkła float i cięcia-łamania-rozdzielania szkła laminowanego dla dowolnych kształtów. 353 LAM SHAPE

 

Po wielu latach prób BOTTERO zaczyna produkcję stołu do cięcia zarówno szkła float, jak i szkła laminowanego dla dowolnie skomplikowanych kształtów. W przypadku tego drugiego cyklu cięcia-łamania-rozdzielania wykorzystano specjalnie skondensowane światło, emitowane przez lampę ze wzmacniaczem, trzykrotnie wzmacniającym natężenie wiązki. Lampa zamontowana jest na przystawce do głowicy tnącej, wyposażonej również w sztyft do szlifowania powłok szkła low-E. Cykl cięcia-łamania-rozdzielania szkła przebiega następująco:

  • cięcie obu stron szkła laminowanego odbywa się na części stołu pokrytej filcem; operator obraca formatkę po przecięciu pierwszej tafli i w opcji lustrzanego odbicia następuje cięcie drugiej strony tafli, dokładnie po linii kształtu wybranego do wykonania.
  • operator wyciera ślad oleju pozostałym po cięciu formatki, kładzie ją na części blatu pokrytego stalową okładziną; po ustaleniu pozycji formatki przez głowicę z grzałką, stół przystępuje do cyklu łamania-rozdzielania. Lampa wielokrotnie przejeżdża wzdłuż wyciętego kształtu, nagrzewając folię (szkło max 8+8+4,56 mm) i dokonując jednocześnie łamania szkła za pomocą szoku termicznego. Oprogramowanie funkcji kontroluje parametry cyklu w sposób automatyczny. Po zakończeniu cyklu, operator przesuwa formatkę na roboczą część blatu z poduszką powietrzną i oddziela fizycznie marginesy od wyciętego kształtu.

 

 

2014 12 11 3

 

Stół do cięcia szkła z opcją cięcia-łamania-rozdzielania kształtów w szkle laminowanym

 

 

 

3. Linia do automatycznego cięcia-łamania-rozdzielania szkła VSG. 558 LAM 

 

Ostatnią nowością tegorocznych targów Glasstec na stoisku BOTTERO Group była zaprezentowana linia do cięcia szkła laminowanego w pełni automatycznej wersji, o wysokiej wydajności produkcyjnej – do 4 tafli jumbo na godzinę (maks. gr. tafli: 10+10+4,56 mm). Specjalna konstrukcja mostu tnącego, wyposażonego w 4 głowice:

  • 1.: cięcie obustronne szkła;
  • 2. i 3.: łamanie obustronne szkła;
  • 4.: nóż do automatycznego cięcia folii;
  • w ostatniej pozycji, za głowicami, zamocowana jest specjalna ruchoma ssawka obustronnie trzymająca taflę szkła, do automatycznego obrotu trawersu po przecięciu i automatycznego trzymania wymiaru po tylko jednokrotnym pozycjonowaniu tafli jumbo na początku cyklu.

 

Przy module roboczym po lewej stronie stołu zamontowany jest system przechowywania odciętych trawersów po kolejnych cięciach jumbo w osi X, zwany przez producenta STACKER; system może przechować 3-6 trawersów w trakcie cyklu cięcia jednej tafli jumbo. Automatyczne pasy transportowe na module przesyłają trawersy do STACKERA na kolejne poziomy przechowania; w miarę cięcia kolejnych formatek z pojedynczego trawersu, kolejne sztuki schodzą z magazynu STACKER do cięcia i rozładowania gotowych formatek. Minimalny margines odcinany zarówno z przodu, jak i z końca tafli wynosi 20 mm, w pełnym cyklu automatycznego cięcia-łamania-rozdzielania szkła, z automatycznym transportem odpadu pasami do pojemnika na stłuczkę, znajdującego się pomiędzy stołem a modułem z magazynem STACKER. Wszystkie powyżej opisane elementy stołu zapewniają szybkie i bezbłędne wykonanie planu rozkroju w trybie automatycznym, osiągając wynik obróbki 4 tafli jumbo na godzinę.

 

 

Ryszard Kowalczyk
LUSPOL

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2014

 

 

 

01 chik
01 chik