Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Innowacyjne produkty w technologii ciepłej ramki
Data dodania: 24.07.15

 Postęp i dążenie do innowacyjnych produktów są dobrym zjawiskiem w każdej branży, a przy ciągłym zapotrzebowaniu na przesuwanie granic w architekturze, świat szkła w branży okiennej dotrzymuje kroku. Innowacyjność lub porażka, to podstawowe założenie, jakże często ignorowane przez przedsiębiorstwa ku własnej stracie, ponieważ nie wchodzą one na nowe rynki i nie wykorzystują nowych zastosowań dla swoich produktów, postępują niezgodnie z coraz bardziej rygorystycznymi przepisami i ostatecznie po prostu nie wyróżniają się z ogółu.

 

 

2015 07-08 31 1

 

 

Jednocześnie ciągle wzrastają oczekiwania klientów co do jakości, stosunku wartości do ceny i wydajności. Połączenie tych dwóch aspektów motywuje ambitne marki do ciągłego podnoszenia poprzeczki, czego EDGETECH był aktywnym świadkiem, jako jeden z najdłużej działających dostawców technologii ciepłej ramki, działający od 26 lat na świecie, a już w samych Niemczech od 11 lat.

 

 

Nowa era badań

 

 

Konstrukcja przekładek dystansowych do okien stała się bardziej złożona, poziomy tolerancji coraz mniejsze i na pewno była ogólna tendencja do produkcji coraz cieńszych elementów poprawiających sprawność cieplną. Zastępując zatem czystą symulację, grupa branżowa “cieplej ramki” wraz z ift Rosenheim zgodziły się na fizyczne pomiary przekładek w oknach zespolonych. 

 

 

2015 07-08 31 2

 

 

Wykonywane zgodnie z tymi kryteriami badania dawały zaskakujące wyniki, które doprowadziły do zmiany wartości w wielu kartach danych technicznych. Niektóre z nich zostały skorygowane w górę, a niektóre w dół. Nie trzeba dodawać, że BF-Datasheets dostarczały teraz branży jedne z najbardziej niezależnych, dokładnych i odpowiednich dla ich celu metody badań, z jakich technologia ciepłej ramki kiedykolwiek korzystała. Co najważniejsze: wszystkie wartości wynikają z badań prowadzonych w jednakowych warunkach, przy identycznych metodach pomiarów, wykonywanych przez tych samych laborantów, według tych samych kryteriów, przy użyciu tych samych urządzeń.

 

 

2015 07-08 31 3

 

 

Na podstawie tej nowej metody badań dwa z produktów EDGETECH – Super Spacer® Premium i Super Spacer® TriSealTM Premium – uzyskują najlepsze wyniki w zakresie wartości PSI, jeśli chodzi o podwójne okna zespolone z aluminium, PCW i drewna. A w rzeczywistości, wszystkie cztery badane produkty EDGETECH znajdują się w siódemce najlepszych w swojej klasie spośród 23 badanych przekładek dystansowych. Choć jest to oczywiście świetna wiadomość dla klientów firmy, ważne jest, że teraz każdy, kto szuka przekładek dystansowych o najlepszej sprawności cieplnej i energooszczędnej może skorzystać z niezależnego punktu porównania, któremu może zaufać.

 

 

EDGETECH

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła  07-08/2015  
  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik