Newsletter

Login FormAktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Sześciu mocarzy pod banerem MEKANIKA
Data dodania: 18.11.15

Konfiguracja sześciu wydajnych i ekonomicznych maszyn z oferty firmy MEKANIKA będzie niewątpliwie ciekawym przystankiem na drodze zwiedzania targów GLASS w Poznaniu. Ten największy w Polsce dystrybutor wielu światowych marek, takich jak np. INTERMAC, NEPTUN, MAPPI, PUJOL, SCV, ENKONG, PRODIM, a teraz także DONATONI, zaprezentuje
możliwości ich pracy „na żywo” obrabiając wiele trudnych i wymagających elementów ze szkła. Te opisane poniżej maszyny, to wiele z nowości tegorocznych targów Glass, zlokalizowanych na jednym stoisku firmy MEKANIKA, integrującym największych dostawców technologii obróbki szkła.

 

 

MASTER 33 T

 

Mistrzowskie centrum obróbcze ze stajni INTERMAC nie jest rynkową nowością, ale też nie przyjedzie do Poznania promować się jako nowinka technologiczna, lecz raczej sprawdzony w wielu zakładach obróbki szkła niezawodny multipracownik.

 

– Przywieziemy centrum obróbcze Master 33 T na prośbę klientów, którzy go właśnie zamówili lub zamierzają u nas zamówić, a spotkanie na targach będzie okazją, by maszynę przetestować i zobaczyć jej możliwości pracy na żywo – mówi Paweł Szczepanik z firmy MEKANIKA.

 

Master 33T za naciśnięciem myszki i po wprowadzeniu do komputera danych precyzyjnie frezuje, wierci, szlifuje, poleruje a nawet graweruje za pomocą diamentowego pisaka. Obrabia w ten sposób nie tylko formatki szkła, ale także innych materiałów, np. laminatów czy kamienia.

 

 

2015 11 49 1

MASTER 33

 

 

KUFRA2 1300

 

Firmy, które będą na targach poszukiwać dobrej piaskarki, na stoisku firmy MEKANIKA, będą miały możliwość przyjrzenia się automatycznej piaskarce firmy SCV, o niezwykle solidnej konstrukcji lakierowanej proszkowo. Zapewnia ona nie tylko trwałość maszyny i jej długie użytkowanie, ale – przede wszystkim – precyzję obróbki. W konstrukcji zastosowano także dodatkowe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i chroniące formatki podczas obróbki, np. czujnik obecności szkła, uszczelki chroniące przed pyłem, antypoślizgową taśmę posuwu, a system załadunku i wyładunku wyposażono w szczecinę chroniącą szkło przed zarysowaniami, zadrapaniami itp.

 

– To maszyna przyjazna dla środowiska, gdyż jej emisja pyłów wynosi poniżej 20 mikronów – zapewnia Piotr Mędrygał – a dzięki zastosowaniu między innymi możliwości pracy tylko w wybranych strefach pozwala właścicielom zakładu w której pełni służbę znacznie ograniczyć koszty produkcji.

 

 

2015 11 50 1

Kufra 2

 

 

(...)

 

GENIUS RS-A

 

Podobne walory w zakresie bezpieczeństwa obróbki, czy ekologii, przyświecały także konstruktorom stołu do rozkroju GENIUS RS-A, z trzema osiami kontrolowanymi, przeznaczonemu do cięcia prostoliniowego i krzywoliniowego powierzchni ze szkła monolitycznego i specjalnego. Stół roboczy tego urządzenia został pokryty specjalną wykładziną o niskim współczynniku tarcia, a dzięki tzw. poduszce powietrznej generowanej przez cichy wentylator zapewnia łatwe i bezpieczne przesuwania szyby. Nad bezpieczeństwem obróbki dodatkowo czuwają fotokomórki, rozlokowane w strefie pracy maszyny.

 

 

2015 11 50 2

GENIUS 37 RS-A

 

 

ENKONG ZM 9

Wysokiej jakości obróbka krawędzi szkła to spore wyzwanie, szczególnie w branży wyposażenia wnętrz, reklamowej, czy budowlanej. Precyzja w tym zakresie wyróżnia tych, którzy postawili na najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak krawędziarki ENKONG. Model ZM 9 jest przeznaczony do obróbki krawędzi prostych oraz ostrych pod kątem 45º, na arkuszach szkła o różnych rozmiarach i grubości. Specjalne wykonanie sekcji załadunku pozwala na kontrolę ilości usuwanego materiału bez potrzeby indywidualnego regulowania każdego wrzeciona oddzielnie. Przenośniki – załadunkowy i wyładunkowy – są zsynchronizowane, co zapewnia większą stabilności transportowanego materiału.

– Jednym z wyzwań jest uzyskanie wysokopołyskowych krawędzi płaskich, a to udaje się właśnie na tej krawędziarce ZM9, w której zastosowano dodatkową, niezależną sekcję z tarczą z filcu oraz instalację obiegu wody z tlenkiem ceru – mówi Paweł Szczepanik.

 

 

NEPTUN 11

 

Inną propozycją krawędziarki do szkła jest NEPTUN Rock 11, który – dzięki 11 wrzecionom – świetnie radzi sobie ze szlifowaniem krawędzi, jak również ich polerowaniem oraz wykonywaniem fazy do 10 mm. Wszystko to za sprawą najwyższej jakości narzędzi diamentowych i polerskich. Polerowanie odbywa się za pomocą ciekłego tlenku ceru z niezależnym obiegiem lub tarczy filcowej. Krawędziarka Rock jest wyposażone w panel sterowania z kontrolą numeryczną NP500, z interfejsem użytkownika. Warto zwrócić uwagę na komfortowy wyświetlacz dotykowy TFT do kontrolowania i nastawiania maszyny, z kątem patrzenia nawet do 140º. 

 

 

2015 11 50 3

Rock 11

 

 

Małgorzata Wnorowska

MEKANIKA

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2015

 

 

 

 

01 chik
01 chik