Aktualne wydanie

ss 11 2018 okladka

20180813-BANNER-160X600-V1-PL-GLASSTECEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 2018 banner

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

konferencja 2018 banner

 

 lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

 

VETROCER – innowacyjna drukarka do szkła z zastosowaniem atramentów ceramicznych
Data dodania: 28.01.16

Firma DURST z powodzeniem zaadaptowała technologię druku atramentowego do wielu różnych gałęzi przemysłu oraz obszarów zastosowań w zakresie etykiet, ceramiki, tekstyliów, opakowań i reklamy a ostatnie innowacje znalazły zastosowanie w dziedzinie druku na szkle. 

 

 

W celu dalszego rozwijania technologii druku cyfrowego w różnych branżach przemysłowych firma DURST otworzyła w roku 2013 oddział DURST Industrial Inkjet Application GmbH w Lienz. Prezentacja drukarki do szkła Rho Vetrocer na targach Glasstec 2014 pokazała możliwość zastosowania tej technologii do dekoracji szkła. Udział firmy w targach GLASS 2015 w Poznaniu był wielkim sukcesem i potwierdził, że nowa, cyfrowa technologia zdobienia szkła cieszy się dużym zainteresowaniem polskich producentów szkła i ich odbiorców.

 

W wielu dziedzinach zastosowań firma DURST jest czołowym dostawcą przemysłowych systemów drukujących w zakresie cyfrowej dekoracji powierzchni – twierdzi dr Richard Piock Prezes Zarządu DIIA GmbH w Lienz. – W nowym wydziale naszej firmy DURST Industrial Inkjet Application GmbH w Lienz rozwinęliśmy technologię druku atramentowego do drukowania na szkle, która eliminuje wszelkie potencjalne ograniczenia charakterystyczne dla tradycyjnych procesów dekoracji a zarazem oferuje nowe zastosowania wzorów, styli i efektów na produktach ze szkła. W naszym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym w Lienz opracowaliśmy specjalne atramenty do druku na szkle, utworzone z pigmentów nieorganicznych, specjalnych fryt i nośników. Nasze atramenty ceramiczne nie zawierają ołowiu, kadmu i niklu, są zgodne z normami DIN, a w porównaniu z innymi atramentami mogą tworzyć dużo większą gamę kolorów, zwłaszcza w zakresie barw czerwonych i żółtych. Nasze oprogramowanie do zarządzania kolorami pozwala na pełną reprodukcję kolorów RAL.

 

 

2016 1 41 1 2016 1 41 2

2016 1 41 3 2016 1 41 4

2016 1 41 5 2016 1 41 6

 

 

Nowej generacji drukarka Rho Vetrocer umożliwia wykorzystanie farb ceramicznych do druku cyfrowego fasad, ścianek działowych, drzwi szklanych, kabin prysznicowych tylnych ścianek kuchennych, ścian w windach oraz innych frontów szklanych – szybko i wygodnie bez skomplikowanego ustawienia.

 

Aktualnie są produkowane drukarki o następującej szerokości drukowania: 160 cm, 250 cm i 330 cm. Nowa drukarka Rho Vetrocer zawiera innowacyjny system transportu produktów, z przyssawkami umieszczonymi na platformie. Ze względu na ten specjalny mechanizm transportowy, szkło jest ustawiane z wyjątkową precyzją do procesu drukowania i utwardzania, a następnie powraca do pozycji wyjściowej, aby wykonać, na przykład, proces drukowania wielowarstwowego, bądź drukowania podwójnego tzw. „double vision”.

 

Sanie drukarskie z frezowanego stopu aluminiowego, w których głowice dysz są umieszczone symetrycznie i kalibrowane przez system regulacji sterowany komputerowo, są wprawiane w ruch przez magnetyczny napęd liniowy, aby osiągnąć stałe prędkości sań na całej szerokości druku. Prędkość wraz z elektroniką impulsu wyzwalającego, elektroniką przekazywania danych i techniką taśmy przenośnikowej jest odpowiedzialna za dokładność wyników drukowania z tolerancją 2 mikrometrów.

 

Kolejną innowacją są czujniki powierzchni, które umożliwiają precyzyjne pozycjonowanie różnych kształtów tafli szklanej do druku, również zaokrąglonych.

 

Nasz przedstawiciel w Polsce (sprzedaż i serwis): POLINDEX, www.polindex.com.pl

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

 

 

Paweł Kozłowski

POLINDEX

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 01/2016

 

 

 

 

01 chik
01 chik