Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
HEGLA na targach FENSTERBAU z nowymi rozwiązaniami w zakresie transportu i składowania
Data dodania: 28.02.16

Na zbliżających się targach Fensterbau w Norymberdze HEGLA zaprezentuje przede wszystkim logistyczno-magazynowe rozwiązania przeznaczone dla paneli szklanych oraz elementów i profili budowlanych. Na jej stoisku znajdziemy systemy przechowywania profili oraz ramy do magazynowania drzwi i innych elementów o dużych gabarytach, jak również Renault Master, pojazd specjalnie przystosowany do transportu dużych płyt. 

 

 

2016 2 14 1

Fot. 1. Kompaktowy system magazynowania profili z ręcznie obsługiwanym systemem do przesuwania. W celu umożliwienia funkcjonowania całego systemu do przechowywania profili wymagane jest jedynie jedno ruchome przejście

 

 

– Nasze systemy przechowywania profili umożliwiają nam zaprezentowanie Państwu, w jaki sposób można zwiększyć wydajność przestrzeni magazynowej nawet o 50% – wyjaśnia Mark Stoschek, menedżer ds. produktu z firmy HEGLA. – Optymalne wykorzystanie przestrzeni możliwe jest dzięki ciasno osadzonym stojakom do magazynowania. Nie ma potrzeby tworzenia przejść pomiędzy rzędami palet, ponieważ w proponowanym systemie potrzebne jest tylko jedno przejście. Stojaki mogą być napędzane elektrycznie lub mechanicznie za pomocą kolby ręcznej. Przesuwanie ich w wybrany sposób na boki umożliwia bezpośredni dostęp do magazynowanego materiału. HEGLA zaprezentuje również swoją nowinkę w tej branży – system paternoster.

 

 

2016 2 14 2

Fot. 2. System paternoster może okazać się praktycznym rozwiązaniem do przechowywania i podawania profili w przypadku dysponowania pomieszczeniem o niewielkiej powierzchni, lecz stosunkowo wysokim

 

 

Bernhard Hötger, dyrektor zarządzający, z przekonaniem mówi: Jest to idealne rozwiązanie dla firm dysponujących ograniczoną powierzchnią do przechowywania profili, jednak w wystarczająco wysokich pomieszczeniach. W systemie jest sześć lub więcej przedziałów do magazynowania, dzięki czemu doskonale nadaje się do udostępniania profili przy produkcji drzwi i okien, jak również do podawania przekładek w branży produkującej szyby zespolone. Aby ułatwić pracę operatorowi, profile mogą być ustawione na tej samej wysokości co linia produkcyjna. Pionowy system przechowywania umożliwia przesuwanie przedziałów w górę i w dół, przez co gwarantuje znacznie krótszy czas obsługi w porównaniu do systemów konwencjonalnych.

 

 

2016 2 14 3

Fot. 3. Rama TEL do przechowywania drzwi i ich elementów umożliwiająca zaoszczędzenie miejsca i przygotowanie produktów do wysyłki. Przedziały mogą być załadowywane oddzielnie w dowolnej kolejności

 

 

Nowy moduł TEL do przechowywania drzwi i ich elementów oraz kompatybilny wózek RF6 mają również za zadanie zoptymalizować i zredukować w czasie poszczególne procesy. RF6 jest wyposażony w sześć regulowanych przedziałów oraz łatwy w obsłudze mechanizm rolkowy, który sprawia, że wózek ten nadaje się szczególnie do przewożenia gotowych, niestandardowych elementów z linii produkcyjnej do działu wysyłek. 

 

Elementy transportowane do działu wysyłek mogą zostać zepchnięte z wózka bezpośrednio na moduł do przechowywania za pomocą mechanizmu rolkowego połączonego wczepinowo. Wszelkim otarciom zapobiegać mają szczotkowe listwy ochronne znajdujące się na krawędziach. Składowane w ten sposób elementy zajmują minimalną przestrzeń. HEGLA oferuje przedziały o różnej szerokości, dostosowane do potrzeb klienta, na przykład tak, by mieściły się w nich drzwi ze skrzynką roletową. 

 

 

2016 2 14 4

Fot. 4. Wózek RF6 do wewnętrznego przewozu elementów w maksymalnie sześciu przedziałach. Mechanizm rolkowy ułatwia użytkownikom wprowadzenie elementów we właściwe miejsce

 

 

Osobom odwiedzającym stoisko, poszukującym odpowiednich rozwiązań w zakresie transportu elementów i paneli budowlanych, HEGLA umożliwi dokładne zapoznanie się z samochodem Renault Master, wyposażonym w bagażnik do transportu paneli szklanych. Dzięki specjalnym prętom zabezpieczającym, które zapewniają odpowiednią amortyzację podczas przewozu, ładunek może zostać bezpiecznie i bezproblemowo dostarczony do klienta. Standardowo bagażnik wyposażony jest w dwa relingi w celu zapewnienia dodatkowej ochrony. Wersja podstawowa obejmuje również zintegrowaną drabinkę ułatwiającą dostęp na dach lub do bagażnika dachowego, który jest w ofercie dodatkowej.

 

 

2016 2 14 5

Fot. 5. Renault Master dostosowany do przewozu paneli szklanych, wyposażony w bagażnik do tego przeznaczony firmy HEGLA, bagażnik dachowy oraz wnętrze z systemem skrzynek narzędziowych

 

 

Opcjonalna prowadnica drabinowa ułatwia przemienienie samochodu w pojazd przemysłowy, a zintegrowany system skrzynek narzędziowych sprawia, że samochód wygląda jak mobilny warsztat. Wszystko jest na swoim miejscu, co dodatkowo świadczy o profesjonalności firmy. Od Hans-Petera Löhnera, dyrektora zarządzającego z HEGLA Fahrzeugbau słyszymy: W Norymberdze nie tylko spodziewamy się spotkać nowych klientów, lecz będziemy również mieć okazję odświeżyć stare kontakty ze znajomymi i przyjaciółmi, z którymi nie mieliśmy okazji porozmawiać od czasu ostatnich targów. Będąc dostawcą specjalistycznego sprzętu, ważne jest, by dyskutować z ekspertami na temat nowo pojawiających się trendów, tak aby ciągle móc oferować odpowiednie rozwiązania. 

 

 

Carsten Koch

HEGLA GmbH & Co. KG

 

 

2016 2 14 6

Przedstawiciel na Polskę:
MC Diam Sp. z o.o.
02-668 Warszawa, Al. Lotnikó w 12
Tel.: + 48 609 685 877, +48 693 451 606
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 02/2016

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik