Hunter Douglas uzupełnił ofertę o ruchome osłony przeciwsłoneczne, które dzięki opatentowanej „wstawce redukującej hałas” skutecznie ograniczają dźwięki do absolutnego minimum. Podstawowa przewaga ProScreen jest związana z unikalną budową systemu prowadzenia bocznego, którego podstawą jest sprężyna neutralizująca ruchy wywołane np. przez wiatr czy zwijanie rolety. Wszelkie tego rodzaju odgłosy są całkowicie zaabsorbowane.

  

2016 3 22 1

 

 

Mechanizm

 

ProScreen posiada zalety istotne dla architektów i instalatorów. Ta modułowo zaprojektowana osłona jest bardzo prosta do zamontowania i utrzymania dzięki konstrukcji pokrywy serwisowej, która zapewnia bezpośredni dostęp do systemu. ProScreen może również zostać wmontowany w fasadę, tworząc w ten sposób jednolitą powierzchnię. Doskonałą referencją projektową ProScreen są osłony zamontowane już w budynku FrontiSpice w Brukseli, który spełnia standardy pasywnego budownictwa. 

 

System prowadzenia bocznego w roletach Pro- Screen absorbuje wszelkie wibracje, które powstają na skutek ruchów wywołanych m.in. przez wiatr. Wszelkie potencjalne odgłosy generowane przez dolną szynę są zatem ograniczone do minimum. System tłumiący dźwięki jest zamontowany w zaślepce szyny dolnej, co sprawia, że ProScreen jest tańszym rozwiązaniem niż podobne produkty, które zawierają szczotki lub plastikowe wstawki wzdłuż całej długości prowadnic bocznych. Wdrożony mechanizm zapewnia optymalną dźwiękochłonność ProScreen.

  

2016 3 22 2

 

 

Właściwości

 

Wysoki stopień ochrony słonecznej (na poziomie 75%) eliminuje efekt olśnienia, natomiast zmniejszenie ciepła słonecznego (85%) przyczynia się do zachowania odpowiedniej temperatury i przyjaznych warunków w pomieszczeniu. W rezultacie wykorzystania ProScreen poprawia się komfort mieszkańców i pracowników, którzy działają efektywniej.

 

 

2016 3 22 3

 

 

Specyfikacja

 

Rolety ProScreen są dostępne w trzech różnych rozmiarach kasety, z sześcioma wariantami szyn bocznych. Mogą zostać wkomponowane w każdy projekt architektoniczny, np. poprzez montaż pod fasadą. ProScreen dobrze łączy się ze ścianą, tworząc optycznie płaską i gładką powierzchnię elewacji o atrakcyjnym wyglądzie. Jednocześnie mechanizm jest bardzo prosty w instalacji i utrzymaniu, dzięki pokrywie serwisowej na spodzie kasety.

 

Ruchome osłony mogą zostać również wbudowane we wnęce poprzez zastosowanie dwuczęściowych szyn, co dodatkowo uszczelni ją z boku. Zazwyczaj pokrywa serwisowa otwiera się z przodu, jednak nie jest to możliwe w zagłębieniu. W takiej sytuacji, ProScreen może posłużyć również jako system do wbudowania: kaseta może się otwierać od spodu, co ułatwia dostęp do osłony.

 

 

2016 3 22 4

 

 

Projekt referencyjny

 

W budynku FrontiSpice w Brukseli zaprojektowanym przez pracownię architektoniczną A2M zastosowano 206 sztuk rolet zewnętrznych ProScreen z materiałem Sergé. Projekt FrontiSpice obejmował prace renowacyjne, a także rozbudowę kompleksu Héliport School, w tym żłobka i lokali mieszkalnych. Wszystkie budynki w jego ramach spełniają standardy budownictwa pasywnego. 

 

 

www.hunterdouglas.pl 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 03/2016
 

 

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.