Newsletter

Login FormAktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
CYCLONE™: nowy wymiar hartowania
Data dodania: 19.05.16

Rocznica wprowadzenia na rynek linii hartowniczych CycloneTM – bestsellera w rodzinie pieców Jet Convection.

 

 

2016 5 38 1

 

 

W maju 2015 roku LandGlass ogłosił wprowadzenie na rynek nowej serii pieców hartowniczych skonstruowanych w oparciu o technologię Jet Convection. Komunikat prasowy wzbudził ogromne zainteresowanie zwiedzających China Glass Expo. Rok później piece Cyclone znalazły swój dom w wielu miejscach na świecie zyskując reputację „inteligentnych maszyn z Chin”.

 

To są rzeczywiście „myślące” urządzenia, monitorujące na bieżąco takie parametry, jak jakość optyczna i geometryczna tafli po hartowaniu i na podstawie tych pomiarów automatycznie wprowadzając potrzebne poprawki do parametrów obróbki. Również kształt wsadu i właściwości tafli (np. rodzaj powłoki, grubość) pojawiających się na stole załadunkowym rozpoznawane są automatycznie.

 

Uwagę klientów zwiedzających Expo przykuł w szczególności eliptyczny przekrój komory grzania linii. Taki kształt jest efektem kilku lat badań modeli przepływów gorącego powietrza wewnątrz pieca. Kształt komory został nijako „obudowany” na najkorzystniejszym modelu termodynamicznym obiegu gorącego powietrza wewnątrz pieca.

 

Cyclone™ odniósł ogromy sukces na rynku chińskim oferując użytkownikom możliwość produkowania szkła hartowanego o nieosiągalnej do tej pory jakości przy jednocześnie bardzo niskim zużyciu energii. Przełomowe efekty w dziedzinie parametrów jakościowych osiągnięto dzięki rozwinięciu przez dział R&D LandGlassu 8 nowych, opatentowanych technologii. Idea połączenia zdalnej kontroli nad linią i inteligentnego, automatycznego doboru parametrów obróbki znalazła swoją realizację w postaci pieca Cyclone™.

 

Cyclone™ zdobył również uznanie u użytkowników europejskich. Jeden z największych producentów w Europie, firma z 50-letnią tradycją zdecydowała się na zakup Cyclone™. Podczas Expo właściciel tej firmy – będąc pod wrażeniem nowych technologii zastosowanych w piecach, takich jak Cyclone Convection, isoTherm, GeniuCool istotnie redukujących zużycie energii – zdecydował się oprzeć dalszy rozwój firmy na technologiach LandGlassu.

 

Inny zagraniczny producent szkła hartowanego podczas wielodniowych testów pieca, szczegółowo analizował w czasie rzeczywistym dane ze skanera mierzącego płaskość, jakość optyczną, „Edge kink” i inne kluczowe parametry techniczne. Wyniki przekonały go do zakupu tej nowości z LandGlassu.

 

Możemy śmiało stwierdzić, że o ile wprowadzenie technologii Jet Convection uczyniło znak firmowy Land- Glass znanym na całym świecie to Cyclone™ jest kamieniem milowym nie tylko w rozwoju firmy ale również hartowania szkła jako takiego.  

 

Osiem technologii w jednym Cyclone™

 

2016 5 38 2

Technologia EnergySave
EnergySave dynamicznie dostosowuje moc wyjściową w procesach hartowania i chłodzenia oraz znacząco obniża zużycie energii.

 

2016 5 38 3

Technologia ThermoLock
Technologia ThermoLock zwiększa izolacyjność cieplna ścian pieca i zmniejsza straty podczas operacji produkcyjnych.

 

2016 5 38 4

Technologia eVision
eVision skanuje rozmiary, kształty i ilości płyt szklanych i przekazuje dane do systemu nadzorującego, co pozwala na łatwiejsze kontrolowanie operacji produkcyjnych.

 

2016 5 38 5

Technologia Konwekcji Cyclone™
Technologia Konwekcji Cyclone™ jest oparta na bardzo efektywnej wymianie ciepła w piecu grzewczym i gwarantuje najwyższą jakość hartowania szkła niskoemisyjnego z dwiema lub trzema warstwami srebra.

 

2016 5 38 6

Technologia IsoTherm
Technologia IsoTherm poprawia równomierność temperatury w przestrzeni ogrzewanej i jest najbardziej równomiernym nagrzewaniem, jakie kiedykolwiek zrealizowano w piecu do hartowania.

 

2016 5 38 7

Technologia GeniusCool
GeniusCool osiąga niewiarygodnie równomierne hartowanie i ciśnienie powietrza chłodzącego co zapewnia najbardziej równomierny rozkład naprężeń w szkle.

 

2016 5 38 8

Technologia StraightEdge
Technologia StraightEdge skutecznie zabezpiecza przed wyginaniem krawędzi tafli szklanej i zapewnia najwyższy poziom jakości optycznej szkła.

 

2016 5 38 9

System eAdapt
Technologia eAdapt sprawia, że produkcja nadzorowana komputerowo staje się rzeczywistością, oraz w znacznym stopniu zmniejsza zależność od fachowych umiejętności operatora
1. Najlepiej zoptymalizowane parametry mogą być wybierane automatycznie w zależności od wyników analizy na podstawie danych przekazanych przez detektory na stole załadunkowym
2. System może regulować czas chłodzenia, a ciśnienie powietrza chłodzącego i automatycznie odczytuje temperaturę powierzchni szkła. Dmuchawa zatrzymuje nadmuch gdy szyba osiągnie temperaturę, w której jest ona gotowa do rozładunku.
3. System zmniejsza zależność od fachowych umiejętności operatora.

 

 

 

LandGlass

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 05/2016

 

 

 

01 chik
01 chik