Newsletter

Login FormAktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
GLASSTEC 2016 generuje dobry nastrój i solidny klimat inwestycyjny
Data dodania: 09.11.16

Po słabym okresie ostatnich dwóch lat sektor szklarski teraz bardzo pozytywnie patrzy w przyszłość, udowadniając swoją innowacyjną siłę. W targach GLASSTEC, z szeregiem imprez towarzyszących, uczestniczyło 1235 wystawców z 52 krajów, którzy przyjęli w ciągu czterech dni targów ponad 40 200 gości z ponad 100 krajów.

 

 

2016 11 4 1

 

 

GLASSTEC 2016 ponownie udowodnił swoją wiodącą pozycję światowego lidera branży targów przemysłu szklarskiego. Eksperci z obszarów inżynierii materiałowej, specjaliści od produkcji, obróbki i wykańczania szkła, przedstawiciele rzemiosła, architektury i budownictwa, a także producenci okien, elewacji i systemów solarnych są zadowoleni z udziału w targach: wystawcy ogłaszają zawarcie dobrych ofert biznesowych, obiecujące kontakty i optymistyczne nastroje na globalnym przemyśle szklarskim, fakty te pozwalają oczekiwać generowania zysków dla firm.

 

Jeśli chodzi o gości, jakość tych targów jest ponownie podkreślona przez wysoki odsetek menedżerów z najwyższego kierownictwa. Ponad połowa odwiedzających pochodziła z grona decyzyjnego ich firm. Co więcej, ponad 40% odwiedzających uczestniczyło GLASSTEC 2016 z konkretnymi intencjami do inwestowania. Odsetek osób przyjeżdżających do Düsseldorfu z zagranicy jest bezkonkurencyjny w stosunku do innych targów w tej branży.

 

 

2016 11 4 2

 

2016 11 4 3

 

 

 

Podsumowując wyniki, Joachim Schäfer, dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf, powiedział: 

– Sektor szkła po raz kolejny w Düsseldorfie wykazał swoją innowacyjność, imponujące bogactwo możliwych aspektów działalności i możliwości rozwoju. Mogliśmy oglądać przedstawicieli innowacyjnego przemysłu w dziewięciu halach wystawowych, którzy patrzą w przyszłość z optymizmem.

 

 

2016 11 4 4

 

2016 11 4 5

 

 

Pokaz specjalny „glass technology live” inspirujący i pionierski

 

Specjalny pokaz „Glass technology live” (GTL) w hali nr 11, który został zorganizowany pod kierownictwem prof. Stefana Behlinga, z Foster&Partners w Londynie i zespołu IBK 2 z Uniwersytetu w Stuttgarcie, który służył jako centralne miejsce spotkań dla poszukujących nowinek w przemyśle szklarskim. 

 

Jako forum innowacji i miejsce poszukiwań przyszłych zastosowań szkła pokaz „Glass technology live” jest najważniejszym katalizatorem w sektorze szkła. Pod hasłem „Future – Glass – Performance” („Przyszłość – Szkło –Rozwój”) eksponaty nawiązujące do takich kwestii jak: nieregularne kształty, ultracienka grubość, szkło o funkcjach konstrukcyjnych czy informacyjnych – były na tej wystawie eksponowane.

 

Zainteresowanie wzbudzały inteligentne szkła, które mogą dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych, takie jak szkło elektrochromowe. Także szkła interaktywne jako nośnik informacji i jako ekrany telewizyjne, lub też mogące służyć jako wyświetlacze reklam wielkogabarytowych. Do tego szkło z funkcją Smart Home lub służące jako interaktywna, szklana podłoga na boisku sportowym. W segmencie szkła pełniącego role konstrukcyjną zachwyt i zdziwienie wzbudzała całoszklana zjeżdżalnia mająca dziewięć metrów długości i cztery metry wysokości.

 

Dlatego ta wystawa specjalna nie tylko okazała się inspiracją dla architektów i projektantów w zakresie nowych możliwości zastosowań w konstrukcjach szklanych, ale także była chwalona za eksponowanie szeregu innych nowatorskich produktów szklanych dla różnych zastosowań.

 

 

2016 11 5 1

 

2016 11 5 2

 

2016 11 5 3

 

 

Szereg konferencji omawiających ważkie tematy

 

Programy trzech konferencji “Function meets Glass””Engineered Transparency“ i “International Architecture Congress” zawierały spektrum bardzo aktualnych tematów, a wykłady były prowadzone przez znanych prelegentów.

 

Dzień przed rozpoczęciem targów eksperci z branży szklarskiej spotkali się w pierwszym dniu nowej, dwudniowej konferencji „Function meets Glass”. Już na pierwszej edycji tej konferencji udało się zebrać międzynarodową społeczność projektantów zajmujących się szkłem: uczestniczyło w niej ponad 120 uczestników z 22 krajów.

 

Konferencja naukowa „Engineered Transparency” przyciągnęła do Düsseldorfu 210 uczestników z 25 krajów i rzuciła nieco światła na temat najnowszych osiągnięć w zakresie szkła konstrukcyjnego, które omawiano na ponad 70 wykładach. 

 

Wreszcie “International Architecture Congress” (Międzynarodowy Kongres Architektury) zebrał 200 słuchaczy i uczestników ciekawych rozmów, takich jak ta prowadzona przez sławnego architekta brytyjskiego Ian Ritchie.

 

Następna edycja targów GLASSTEC odbędzie się za dwa lata – w dniach od 23 do 26 października 2018 r. w Düsseldorfie.

 

 

 

Wypowiedzi wystawców na targach GLASSTEC 2016

 

GUARDIAN, jako wiodący producent rozwiązań w zakresie szkła płaskiego, musi mieć stały dialog z rynkiem. Chcemy wprowadzać nowe produkty, eksponować nasze ciekawe rozwiązania, inspirować innowacyjnymi aplikacjami i obserwować reakcje klientów, a także poznać nowych klientów, ponownie spotkać się z obecnymi klientami oraz kreować nowe możliwości biznesowych. GLASSTEC 2016 zaproponował nam unikalną platformę by robić wszystkie te rzeczy w środowisku skupionym na branży szklarskiej. Po prostu kochamy bycie częścią show.

Guus Boekhoudt, wiceprezes Flat Glass – Europe i dyrektor zarządzający GUARDIAN Europe

 

Firma NSG Group uczestniczyła w bardzo udanej edycji targów GLASSTEC 2016, gdzie zaprezentowała gamę produktów z katalogu swoich wyrobów, obok nowych pomysłów obecnie rozwijanych i badanych. Była to doskonała okazja, aby zaprosić zarówno istniejących, jak i potencjalnych klientów na nasze stoisko. Minęło kilka lat od kiedy ostatni raz wystawialiśmy się na GLASSTEC, ale zdecydowaliśmy, że jest to właściwy moment, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu w 2016 roku.

Uczestnictwo w tegorocznej edycji targów okazało się bardzo udanym wydarzeniem dla firmy. Możemy się pochwalić dużą ilością osób odwiedzających stoisko. Sprowokowało to wiele pozytywnych dyskusji, zarówno na temat istniejących produktów, jak i nowych rozwiązań wprowadzanych na rynek, a także zapewniło nam praktyczny wgląd w trendy na rynku, aby pomóc w określeniu przyszłych działań badawczo-rozwojowych

To była zdecydowanie dobra decyzja i właściwy czas, aby ponownie się tu pokazać.

Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej w Europie, Szkło Architektoniczne, NSG Group

 

GLASSTEC jest wyjątkową i bezkonkurencyjną platformą, która pozwala nam spotkać się i omówić możliwości biznesowe z klientami z całego świata. W pełni wykorzystaliśmy tę okazję by zaprezentować nasze najnowsze innowacje w zakresie silikonów konstrukcyjnych, które umożliwiają konstruowanie trwałych i efektownych fasad wysokich budynków. 

Markus Plettau, Dow Corning, Regional Market Leader Europe

 

GLASSTEC to międzynarodowe targi nr 1 i jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na tych targach. Zdobyliśmy doskonałe kontakty we wszystkich gałęziach przemysłu szklarskiego, które obsługujemy. Posiadamy najszerszą gamę produktów w tej branży, a wszystkie sektory imponowały aktywnością – bez wyjątków. Uprzemysłowienie produkcji ma zasadnicze znaczenie – temat, który nabrał obecnie międzynarodowego znaczenia i teraz bardzo mocno działamy w tym kierunku. GLASSTEC jest bardzo dobrą platformą, aby to robić, zarówno na stoisku targowym i na serii wykładów. 

Othmar Sailer, CEO Grupy LISEC

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na GLASSTEC 2016, na naszym stoisku powitaliśmy ponad 1000 gości z 50 krajów, z ogromnym udziałem gości z USA i Europy Wschodniej. Goście byli skoncentrowani i dobrze przygotowani do rozmów, co wskazuje, że przemysł szklarski stale rośnie i rozwija się, a to jest pozytywnym sygnałem dla firmy, która dostarcza technologię dla branży. Ta edycja targów dała jeden z najlepszych wynikiów w sprzedaży w ciągu ostatnich 10 lat, zarówno pod względem wielkości jak i jakości kontaktów.

Christian Leschiutta, Dyrektor Sprzedaży INT ERMAC

 

Tegoroczna edycja GLASSTEC potwierdziła po raz kolejny wielki sukces firmy FOREL w branży obróbki szkła. Wielu odwiedzających było obecnych na stoisku – największym w historii firmy – aby przyjrzeć się bliżej najnowszej technologii i innowacjom w zakresie obróbki szkła, jak analizator napełniania gazem szyb zespolonych (światowa premiera 2016) oraz giętarki do ramek dystansowych z tworzywa sztucznego.

Pokazaliśmy również linię do pionowego rozkroju szkła, w połączeniu z nowym systemem sortowania, które firma FOREL rozwinęła by poprawić i zoptymalizować logistykę wewnątrz zakładów szklarskich. Włoska firma zbliża się do końca roku z postanowieniem, aby kontynuować dostarczanie najlepszych rozwiązań dla swoich klientów. 

Marco Trevisan, Marketing Manager, FOREL S.p.A.

 

Nasze stoisko było pełne gości przez cały czas, zainteresowanie było ogromne, a rozmowy były bardzo owocne. Tutaj na GLASSTEC wiodących międzynarodowych targach szklarskich po raz kolejny otrzymaliśmy dobre opinie od naszych rozmówców na temat nowości wprowadzanych na rynek; zwłaszcza w odniesieniu do nowej generacji szkło termoizolacyjnego i nowej koncepcji dwukomorowej szyby zespolonej, które były opracowane wraz z firmą Swisspacer Saint-Gobain. Mamy bardzo dobrą pozycję i jestem bardzo optymistyczne nastawiony do przyszłych zmian na rynku.

Jürgen Peitz, dyrektor generalny Saint-Gobain Building Glass w Niemczech, Austrii, Szwajcarii

 

Mieliśmy wspaniały czas na GLASTEC 2016! Wiele nowych i ciekawych kontaktów, inspirujących rozmów i ciekawych pomysłów. Z pewnością wrócimy w następnej edycji!

Christof Babinsky, Dyrektor Zarządzający ASB GlassFloor

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2016

 

 

 

01 chik
01 chik