Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Europejska prasa branżowa na spotkaniu z Grupą Roto
Data dodania: 06.12.16

W minionym tygodniu odbył się 11. Międzynarodowy Dzień Prasy Branżowej organizowany przez europejską grupę Roto, producenta okuć do okien i drzwi oraz okien dachowych. W przeciągu dwóch dni dziennikarze, zaproszeni do Berlina, mieli okazję wziąć udział w konferencji stawiającej prognozy na rok 2017 dla całej branży.

 

 

2016 12 10 1

 

 

W spotkaniu wzięli udział dziennikarze z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Belgi, Chin, Anglii, Grecji, Włoch, Holandii, Polski, Rumunii, Rosji, Szwecji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Węgier. Pobyt w Berlinie rozpoczął się od zwiedzania niedawno zakupionej fabryki DEVENTER, która produkuje uszczelki m.in. do okien i drzwi Roto. Drugi dzień minął pod znakiem informacji: przedstawiciele prasy wysłuchali ośmiu wykładów. Prelekcje wygłosili m.in. dr. Eckhard Keill, dyrektor generalny grupy Roto, ale także goście specjalni, jak np. Reinhold Hepp, dyrektor policji kryminalnej.

 

 

2016 12 10 2

 

 

Rynek stolarki otworowej: podsumowania i prognozy

 

Zmienna i niepewna sytuacja polityczna w 2016 roku sprawia, że nigdy wcześniej nie było tak trudno określić prognoz na 12 kolejnych miesięcy. Pomimo tego eksperci firmy badawczej EUROCONSTRUCT notują w Europie rozwój budownictwa na poziomie 3%. Ze względu na niepewności w roku 2017 spodziewany jest wzrost na poziomie 2,5%. W branży stolarki otworowej w 2016 roku zanotowano umiarkowany wzrost produkcji. W bieżącym roku wzrost był napędzany głównie przez realizację nowo wznoszonych konstrukcji, które wzrosły o ponad 5,5%, choć z niskiego poziomu. Należy jednak zauważyć, że rok nie był stabilny. Trwający od 2015 roku kryzys budowalny w Rosji obniżył produkcję o 30%. Podobne wyhamowanie można obserwować w Chinach oraz Ameryce Południowej, gdzie budowa biurowców spadła aż o 90%. W wielu krajach Europy (Niemcy, Irlandia, Węgry, Portugalia, Hiszpania) widoczne są jednak pierwsze oznaki regeneracji rynku po regresji – eksperci Roto widzą w nich przyszłych liderów segmentu stolarki otworowej. Pod względem rozwoju zdecydowanie pozytywnymi przykładami są rynki w Ameryce Północnej, a także w Europie Środkowo-Wschodniej, jak np. Polska czy Rumunia, które są głównymi eksporterami, co potwierdzają badania Interconnection Consulting (to kraje, w których poszczególni producenci eksportują nawet do 90% swojej produkcji).

 

Pod znakiem zapytania pozostają rynki w Wielkiej Brytanii oraz USA, ponieważ trudno ocenić, jak stosunkowo świeże zmiany polityczne wpłyną na produkcję okien i drzwi. 

 

 

2016 12 10 3

 

 

Roto ufa klientom

 

Celem grupy na przyszłe miesiące jest uniezależnienie się od wpływów politycznych. Drogą ku jego osiągnięciu jest oparcie wielowymiarowej strategii o potrzeby klienta. Po pierwsze, firma projektuje nowe generacje produktów w odpowiedzi na potwierdzone badaniami, zdeklarowane potrzeby odbiorów. Najlepszym przykładem jest okno obrotowe RotoQ z montażem na klik i ergonomiczną górną klamką. W Polsce dostępne od 2015 roku w wersji drewnianej, od 2016 w kolorze białym, a od 2017 roku, w Niemczech, także z PVC. Rodzina produktów RotoQ to także znak zmian w projektowaniu. Nadpodaż produktów w branży budowlanej prowadzi w konsekwencji do zmniejszenia liczby zakładów produkcyjnych oraz wymusza na producentach przepracowanie strategii. Czasy ograniczonego wzrostu zachęcają do bazowania na podstawowych rozwiązaniach i zachowawczego inwestowania. Firma Roto niezmiennie stawia na innowacyjność, design, funkcjonalność, jakość oraz bogatą ofertę akcesoriów dodatkowych. W celu jeszcze lepszego reagowania na potrzeby inwestorów firma powołała do życia Centrum Innowacji. Będzie to interdyscyplinarny ośrodek zrzeszający 90 specjalistów pracujących nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla okien i drzwi Roto.

 

 

2016 12 10 4

 

 

 

 


Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2016

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik