Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 05 okladka

 5/2019

wydanie dwujezyczne (pol-ang)

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

swiatszkla 750x240 1  

  

 LiSEC SS Konfig 480x120 

 

 gpd2019 480x100

 

 

Dwa w jednym
Data dodania: 06.12.16

SWISSPACER zaprezentował na targach GLASSTEC 2016 ramkę dystansową, przeznaczoną do dwukomorowych szyb zespolonych.

  

Dwukomorowe szyby zespolone zyskały na rynku ugruntowaną pozycję. Poprawa energooszczędności i komfortu nastąpiła w nich jednak kosztem zwiększenia ciężaru i stopnia złożoności procesu wytwarzania. 

 

Szwajcarski specjalista w zakresie projektowania i produkcji ramek dystansowych oferuje nowy produkt, który eliminuje te problemy: jest to ramka SWISSPACER Triple. Została ona zaprojektowana specjalnie z myślą o dwukomorowych szybach zespolonych. W ich przypadku dotychczas stosowane były dwie ramki dystansowe – teraz wystarczy jedna. W nowym rozwiązaniu środkowa szyba pakietu jest zamocowana w specjalnym rowku.

 

 

2016 12 21 2

 

 

Ramka SWISSPACER Triple pozwala na zastosowanie cieńszej szyby środkowej, co przyczynia się do znacznego obniżenia ciężaru całego pakietu. Przykładem są nowe szyby zespolone CLIMATOP EASY, oferowane przez francuską spółkę, Saint-Gobain Building Glass Europe. W produkcie tym ramka SWISSPACER Triple została zastosowana po raz pierwszy.

 

Dzięki nowej ramce, szyba środkowa w przeszkleniu potrójnym może mieć zaledwie 2 mm grubości. Obróbka ramki SWISSPACER Triple jest łatwiejsza w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami, ponieważ funkcję pierwotnego uszczelnienia pełnią tu jedynie dwa pasma butylu. Zmniejsza to ryzyko ucieczki gazu i wnikania wilgoci do przestrzeni międzyszybowej, co skutkuje wydłużeniem okresu eksploatacji szyby izolacyjnej. 

 

Okno wyposażone w ramkę SWISSPACER Triple charakteryzuje się doskonałą estetyką. Ramki dystansowe są scalone i idealnie równoległe. Ich innowacyjna konstrukcja pozwoliła wyeliminować problem widocznych, falistych pasm butylu wzdłuż środkowej szyby w oszkleniu potrójnym.

 

Kolejną zaletą nowej ramki jest jej pełna zdatność do obróbki ręcznej. Korzyści oferowane przez SWISSPACER Triple docenią firmy, w przypadku których dwukomorowe szyby zespolone stanowią niewielką część produkcji lub obróbka ramek dystansowych prowadzona jest w przeważającej części ręcznie. Nowy produkt może być bez problemu przetwarzany na liniach przeznaczonych do obróbki szyb jednokomorowych.

 

 

 

GLASSTEC 2016: DRUTEX gościem na stoisku SWISSPACER 

Podczas tegorocznej edycji targów GLASSTEC 2016 w Düsseldorfie stoisko szwajcarskiej firmy SWISSPACER odwiedzili Leszek i Bogdan Gierszewscy, reprezentujący największego w Europie producenta okien pionowych, firmę DRUTEX. Od ośmiu lat firma DRUTEX stawia na jakość produktów dostarczanych przez SWISSPACER. Przedsiębiorstwo konsekwentnie stosuje wyłącznie ramki SWISSPACER Ultimate w swoich wysokiej jakości, energooszczędnych systemach okiennych.2016 12 21 1

 

 

W nowej ramce wykorzystane zostały osiągnięcia technologii SWISSPACER Ultimate, dzięki czemu na krawędzi oszklenia w dwukomorowej szybie zespolonej zapewniona jest optymalna energooszczędność.

 

Prezentacja ramki SWISSPACER Triple miała miejsce na targach GLASSTEC. Produkt jest obecnie dostępny w trzech wersjach: o szerokościach 25 mm, 33 mm i 37 mm.

 

W tym roku firma SWISSPACER odnotowała na swoim stoisku ponad dwa razy więcej odwiedzających niż podczas poprzedniej edycji targów GLASSTEC, co pozwala z nadzieją patrzeć na rozwój rynku.

 

Na początku przyszłego roku w dniach od 16 do 21 stycznia odbędzie się w Monachium najważniejsze wydarzenie w branży budowlanej – targi architektury, materiałów i systemów budowlanych BAU 2017. Firma SWISSPACER również weźmie w nich udział, prezentując przybyłym gościom portfolio produktów oraz najnowsze osiągnięcia. 

 

 

Kontakt: www.swisspacer.com,
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zdjęcia: SWISSPACER

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2016

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik