Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okładka SS-09-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

 

 

baner mochnik colorimo 750X100

 

 

lisec SS FastLAne

 

baner konferencja 12 2017 

 

 

Montaż folii okiennych bez kleju montażowego
Data dodania: 11.01.17

Obecnie mamy do dyspozycji zmienne, w zależności od wilgotności, folie do połączeń okiennych i fasadowych ISO-CONNECT VARIO SD i XD, jak również folie okienne ISO-CONNECT INSIDE FD do wnętrz oraz OUTSIDE FD na zewnątrz, w całopowierzchniowo samoprzylepnych wariantach COMPLETE lub COMPLETE DUO.

  

2017 1 19 1

  

Z pomocą całopowierzchniowo samoprzylepnego wyposażenia nowych wariantów COMPLETE możemy przy uszczelnianiu okien zupełnie zrezygnować z dodatkowych klejów montażowych w pastach.

 

Montaż jest równie komfortowy, ponieważ folie COMPLETE w sposób praktyczny, po pierwszym naklejeniu, mogą być jeszcze raz skorygowane i wypozycjonowane. Te nowe warianty zostały ponadto tak przygotowane, aby ich siła klejąca osiągała maksymalną wartość dopiero po kilku godzinach.

 

Dzięki przytwierdzaniu bez użycia kleju zapobiegamy potencjalnym wyciekom spowodowanym błędnym nanoszeniem kleju. Ponadto folia po montażu może być natychmiast zatynkowana. Kolejną zaletą jest fakt, że nie będzie istniało zjawisko odchodzenia tynku, spowodowane plamami kleju na folii. I w końcu w tym przypadku jest znacząco zminimalizowane ryzyko zabrudzeń okien i elementów budowlanych przez resztki kleju.

 

Należy także podkreślić, że zmienne, w zależności od wilgotności, folie okienne i fasadowe ISO-CONNECT VARIO SD i ISO-CONNECT VARIO XD oraz ISO-CONNECT INSIDE FD i ISO-CONNECT OUTSIDE FD zapewniają zgodność z dyrektywą „Tynkowanie folii okiennych”, w której istnieje przepis konieczności zapewnienia minimalnej powierzchni klejącej z podłożem na poziomie ponad 75%.

 

Z uwagi na wiele zalet, projektanci i montażyści mogą wiele skorzystać montując okna za pomocą samoprzylepnych wariantów folii COMPLETE oraz COMPLETE DUO, tym bardziej, że warianty te są już zgodne z aktualnym prawodawstwem. Pełny asortyment folii do połączeń okiennych i fasadowych na stronie internetowej www.iso-chemie.pl.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 01/2017   

 

Czytaj także --

 

 

01 chik