lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

Od fasady, przez okno po ogród zimowy. Wykorzystanie szkła SGG BIOCLEAN+
Data dodania: 07.02.17

Przeszklone konstrukcje nie stanowią już aranżacyjnych nowinek, ale są spójną częścią współczesnych realizacji architektonicznych. Konstrukcyjne zalety szkła wpływają na jego częste zastosowanie nie tylko w oknach, ale również jako elewacje budynków, dachy, ogrody zimowe, balkony czy barierki ochronne. Wiele możliwości oferuje nowe szkło samoczyszczące SGG BIOCLEAN+.

 

 

2017 2 48 1

 

 

SGG BIOCLEAN+ jest najjaśniejszym na rynku szkłem samoczyszczącym. Dzięki jego wysokiej wytrzymałości, inżynierowie i architekci mają jeszcze większe możliwości przy realizacji projektów transparentnych budynków.

 

Chcąc zaprosić światło do wnętrz, niezbędne jest użycie trwałych materiałów o transparentnych właściwościach. SGG BIOCLEAN+ zapewnia czystą powierzchnię szkła, dzięki czemu gwarantuje wyższą przepuszczalność naturalnego światła.

 

Kolejną jego funkcjonalnością jest możliwość łączenia go z przeciwsłonecznymi powłokami. Dzięki takiej kombinacji uzyskujemy wysoki poziom transmisji światła, połączony z ochroną przeciwsłoneczną budynków. W ofercie znajdziemy zarówno powłoki fasadowe z gamy SGG COOL-LITE SKN, jak i przeznaczone dla budownictwa mieszkaniowego szkła SGG PLANITHERM XN czy SGG PLANISTAR SUN.

 

 

2017 2 48 2

 

 

Dla pojedynczego okna i całej fasady

 

Szkło jest jednym z najważniejszych elementów okna. Jego jakość i rodzaj ma decydujący wpływ na bilans energetyczny budynku oraz komfort. Umieszczona za zewnętrznej stronie powłoka SGG BIOCLEAN+ ułatwia utrzymanie go w czystości. Dzięki temu stanowi doskonałe rozwiązanie dla budynków mieszkalnych i komercyjnych, zwłaszcza ulokowanych w miejscach o dużym zanieczyszczeniu, takich jak miasta czy tereny przemysłowe. 

 

 

2017 2 49 1

 

 

SGG BIOCLEAN+ jest optymalnym rozwiązaniem dla szpitali, galerii handlowych czy budynków biurowych. Dzięki zjawisku fotokatalizy usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni szkła odbywa się przy pomocy promieni UV zawartych w świetle dziennym oraz wody. Zanieczyszczenia słabiej przylegają do szkła, co zapewnia dłuższe utrzymanie ich w czystości.

 

 

2017 2 49 2

 

 

 

Niebo nad głową

 

Coraz częściej architekci decydują się także na realizację przeszkleń dachowych, które są cennym źródłem światła dziennego i pozwalają ograniczyć zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. Ponadto stanowią atrakcyjną alternatywę dla dachów z tworzywa sztucznego.

 

W takich konstrukcjach należy wykorzystywać szkło hartowane i szkło laminowane. Wszechstronność szkła SGG BIOCLEAN+ pozwala na takie jego zastosowanie, zapewniając istotną w tym przypadku właściwość samoczyszczącą.

 

 

2017 2 49 3

 

 

Szklany ogród przez cały rok

 

Powracające do łask architektów ogrody zimowe z założenia mają zapewnić nam maksymalny dostęp do naturalnego światła, dlatego też te miejsca wypoczynkowe projektowane są jako jasne i przestronne wnętrza, w których wypoczywamy czerpiąc przyjemność z panującego w środku komfortu.

 

Taka przestrzeń wymaga specjalnego rodzaju przeszklenia, które zapewni nam ochronę przed hałasem, termoizolację i odpowiednią przejrzystość szkła przez cały rok. Tu także pomocne okaże się wykorzystanie szkła SGG BIOCLEAN+które w konstrukcji z SGG COOL-LITE SKN czy SGG PLANISTAR SUN zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz i zapewnia odpowiedni komfort cieplny pomieszczeń.

 

Taka realizacja niweluje potrzebę użycia energooszczędnych klimatyzatorów lub nieestetycznych żaluzji, umożliwiając jednocześnie wypełnienie światłem dziennym wnętrza i filtrację niekomfortowego dla oczu blasku.

 

 

2017 2 49 4 

 

 

www.saint-gobain-glass.pl 

www.glassolutions.pl 

 

 


Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 02/2017

 

 

 

 

01 chik
01 chik