Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka SS-12-2017

20170725-edgetech-banner-160x600-polonaisEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

 budma750x200

  swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
Punkty montażowe w niedostępnych miejscach
Data dodania: 19.03.17

System montx firmy FLYMAX to rozwiązanie, za pomocą którego szybko i prosto można usytuować punkty montażowe w oknach PVC również w obszarze rozszerzeń lub zespoleń. Oprócz systemów mocowania balkonów francuskich, czy systemów ochrony przed owadami w firmie FLYMAX powstał całkowicie nowy zakres produktów.

 

 

Producenci okien znają to wyzwanie: elementy muszą być szczelnie zakotwione w bryle budynku, nawet jeśli nie jest to możliwe w niektórych obszarach. 

 

Szczególnie w tych miejscach, gdzie zamontowane są profile zespolone oraz w miejscach, w których, co do zasady, znajduje się tylko wolna przestrzeń, a niezbędny byłby punkt montażowy. Podobnie jest w obszarach narożnych, w których brakuje stalowego zbrojenia.

 

W takich miejscach sprawdzi się system montażowy montx. Rdzeniem tego systemu jest szyna montażowa z aluminium, montowana na klik w zewnętrznych zatrzaskach i skręcana śrubami ze zbrojeniem stalowym.

 

Tworzy ona geometrię mocowania dla wkręcanych kotew montażowych. Jeżeli szyna montażowa wystaje poza pojedynczy element, wchodząc w obszar zespolenia, element ten również w tym obszarze może być połączony z bryłą budynku za pomocą kotew montażowych.

 

 

2017 3 33 4

 

 

W ten sposób, w zależności od danej sytuacji montażowej, można zabezpieczyć do 600 mm zespolenia. Pozytywnym efektem jest poprawa statyki całego elementu w tym obszarze.

 

Oddziaływanie kotew na wartość U i izotermę jest w wykazany sposób pomijalny – mówi prezes zarządu firmy FLYMAX Tobias Jechnerer. Badanie statyczne dla systemu montx zostały zrealizowane. 

 

Zastosowanie systemu montx jest dziecinnie proste: profil przyjmujący jest mocowany „na klik” do istniejących przy profilu ramowym zatrzasków i skręcany przez wykonane wcześniej otwory montażowe ze stalowym zbrojeniem elementu z tworzywa sztucznego. 

 

W razie potrzeby szyna montażowa może być umieszczona ponad narożnikiem lub wokół całego elementu – również przy elementach skośnych. Na budowie należy jedynie wkręcić kotwy montażowe i zamocować właściwymi kołkami w bryle budynku.

 

Na starcie system montx jest do dyspozycji dla systemów profine Systeme 76 i 88 reloaded, jak również wszystkich systemów VEKA i Gealan. Inne typy profili dołączą wkrótce. 

 

FLYMAX prezentował system montx oraz wszystkie pozostałe produkty na targach BAU, w Monachium od 16 do 21 stycznia 2017.

 

 

Urszula Zawadzka

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 03/2017

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik