FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
OPEN HOUSE CMS w Bergamo
Data dodania: 18.08.17

W dniach od 16 do 17 lipca odbyły się w Zogno (Bergamo), w siedzibie firmy CMS, Dni Otwarte, które odbywały się w obecności zarządu CMS oraz wielu klientów ze wszystkich stron świata. 

 

 

2017 7-8 9 1

 

 

Warto zauważyć, że delegacja polskich klientów była jedną z najliczniejszych i najbardziej wykwalifikowanych, z udziałem niektórych najważniejszych firm przemysłu szklarskiego, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę liczne i ważne referencje CMS w Polsce.

 

Chcemy przede wszystkim przypomnieć, że spółka CMS, założona w 1969 roku, jest teraz pełną własnością Rimini SCM Group (Włochy), solidnej firmy przemysłowej, mającej obroty około 500 milionów euro, co zapewnia pełne finansowanie dalszego rozwoju firmy z Bergamo.

 

Wsparcie to przejawia się w nabyciu kolejnej powierzchni produkcyjnej, mającej około 25 000 m2. Znajduje się ona niedaleko głównej siedziby, która jest teraz w trakcie restrukturyzacji w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych, a tym samym skróceniu czasu dostawy. Nowa powierzchnia została wykorzystana od pierwszego dnia do zainstalowania pionowej linii produkcyjnej o całkowitej dł. ok. 90 m.

 

Wspomniane wsparcie przez właściciela firmy CMS jest gwarancją długoterminowych inwestycji klientów wyposażających swe zakłady w maszyny CMS, które tym samym stają się lepiej chronione niż małe, niezależne przedsiębiorstwa, bardziej narażone na rzeczywiste ryzyko finansowe.

 

Ponadto Grupa SCM zakończyła okres przejścia z pokolenia na pokolenie, błyskotliwie przeszła przez globalny kryzys 2008 r. i ma jasną i stabilną wizję na przyszłość. Są to cechy, które są ważne dla firm z sektora B2B.

 

Przybyli goście odwiedzili fabrykę CMS Zogno, w prowincji Bergamo, gdzie znajdują się wszystkie maszyny używane w procesie produkcji, ale również maszyny z innych branż. Mogli zobaczyć tam słynne maszyny pionowe „Profile”, „Vertec”, centrum obróbcze „Speed” (zaopatrzony w dwie głowice podnoszące wydajność), oraz jedno z najsłynniejszych urządzeń do cięcia wodą „Milestone”, waterjet wyposażony w nową, energooszczędną pompę „Greenjet”.

 

 

2017 7-8 9 2

 

 

Obok oficjalnych momentów, takich jak prezentacja osiągnięć CMS przez dyrektora generalnego Davida Masada i strategii handlowych przedstawionych przez inż. Giulio Vitelli, gości szczególnie ucieszył momenty nieoficjalne, w których zacieśniała się relacja wzajemnego zaufania dostawca-klient, odbywające się w pięknie otoczonych przedalpejskich restauracjach, gdzie były serwowane lokalne specjały oraz wina czerwone i białe z tego obszaru.

 

Ponadto dla niektórzy klientów, którzy wyrazili szczególne zainteresowanie, zostały zorganizowane wizyty u włoskich klientów CMS, korzystających z maszyn tej firmy. Zrobiły one ogromne wrażenie, ukazując wysoki poziom automatyzacji zakładów.

 

Konkurencja w obszarze automatyzacji i wydajności jest szeroko omawianym aspektem już od dłuższego czasu we Włoszech. Staje się to coraz bardziej aktualne także w Polsce, w czasie, gdy jest szczególnie trudne znalezienie wykwalifikowanej siły roboczej i zapewnienie wysokiego poziomu jakości w krótkim czasie produkcji.

 

Jest to wyzwanie, które CMS zawsze przyjmował i często wygrywał, preferując jakość i niezawodność przy niskiej cenie, w pełnej harmonii z jego hasłem: „Konstrukcja maszyn specjalnych”.

 

Przypominamy naszym klientom, że możliwe są wizyty i prezentacje w zakładzie w Zogno po wcześniejszym umówieniu. CMS Industries znajduje się tylko 20 minut jazdy od lotniska Bergamo, które ma dogodne połączenia lotnicze z lotniskami w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku.

 

 

 

CMS Industries

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2017
 

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik