lisec SS FastLAne

 

 windoor tech550x120

 

Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

OPEN HOUSE CMS w Bergamo
Data dodania: 18.08.17

W dniach od 16 do 17 lipca odbyły się w Zogno (Bergamo), w siedzibie firmy CMS, Dni Otwarte, które odbywały się w obecności zarządu CMS oraz wielu klientów ze wszystkich stron świata. 

 

 

2017 7-8 9 1

 

 

Warto zauważyć, że delegacja polskich klientów była jedną z najliczniejszych i najbardziej wykwalifikowanych, z udziałem niektórych najważniejszych firm przemysłu szklarskiego, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę liczne i ważne referencje CMS w Polsce.

 

Chcemy przede wszystkim przypomnieć, że spółka CMS, założona w 1969 roku, jest teraz pełną własnością Rimini SCM Group (Włochy), solidnej firmy przemysłowej, mającej obroty około 500 milionów euro, co zapewnia pełne finansowanie dalszego rozwoju firmy z Bergamo.

 

Wsparcie to przejawia się w nabyciu kolejnej powierzchni produkcyjnej, mającej około 25 000 m2. Znajduje się ona niedaleko głównej siedziby, która jest teraz w trakcie restrukturyzacji w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych, a tym samym skróceniu czasu dostawy. Nowa powierzchnia została wykorzystana od pierwszego dnia do zainstalowania pionowej linii produkcyjnej o całkowitej dł. ok. 90 m.

 

Wspomniane wsparcie przez właściciela firmy CMS jest gwarancją długoterminowych inwestycji klientów wyposażających swe zakłady w maszyny CMS, które tym samym stają się lepiej chronione niż małe, niezależne przedsiębiorstwa, bardziej narażone na rzeczywiste ryzyko finansowe.

 

Ponadto Grupa SCM zakończyła okres przejścia z pokolenia na pokolenie, błyskotliwie przeszła przez globalny kryzys 2008 r. i ma jasną i stabilną wizję na przyszłość. Są to cechy, które są ważne dla firm z sektora B2B.

 

Przybyli goście odwiedzili fabrykę CMS Zogno, w prowincji Bergamo, gdzie znajdują się wszystkie maszyny używane w procesie produkcji, ale również maszyny z innych branż. Mogli zobaczyć tam słynne maszyny pionowe „Profile”, „Vertec”, centrum obróbcze „Speed” (zaopatrzony w dwie głowice podnoszące wydajność), oraz jedno z najsłynniejszych urządzeń do cięcia wodą „Milestone”, waterjet wyposażony w nową, energooszczędną pompę „Greenjet”.

 

 

2017 7-8 9 2

 

 

Obok oficjalnych momentów, takich jak prezentacja osiągnięć CMS przez dyrektora generalnego Davida Masada i strategii handlowych przedstawionych przez inż. Giulio Vitelli, gości szczególnie ucieszył momenty nieoficjalne, w których zacieśniała się relacja wzajemnego zaufania dostawca-klient, odbywające się w pięknie otoczonych przedalpejskich restauracjach, gdzie były serwowane lokalne specjały oraz wina czerwone i białe z tego obszaru.

 

Ponadto dla niektórzy klientów, którzy wyrazili szczególne zainteresowanie, zostały zorganizowane wizyty u włoskich klientów CMS, korzystających z maszyn tej firmy. Zrobiły one ogromne wrażenie, ukazując wysoki poziom automatyzacji zakładów.

 

Konkurencja w obszarze automatyzacji i wydajności jest szeroko omawianym aspektem już od dłuższego czasu we Włoszech. Staje się to coraz bardziej aktualne także w Polsce, w czasie, gdy jest szczególnie trudne znalezienie wykwalifikowanej siły roboczej i zapewnienie wysokiego poziomu jakości w krótkim czasie produkcji.

 

Jest to wyzwanie, które CMS zawsze przyjmował i często wygrywał, preferując jakość i niezawodność przy niskiej cenie, w pełnej harmonii z jego hasłem: „Konstrukcja maszyn specjalnych”.

 

Przypominamy naszym klientom, że możliwe są wizyty i prezentacje w zakładzie w Zogno po wcześniejszym umówieniu. CMS Industries znajduje się tylko 20 minut jazdy od lotniska Bergamo, które ma dogodne połączenia lotnicze z lotniskami w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku.

 

 

 

CMS Industries

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2017
 

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik