Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

Okladka 01-2018

20180123-BANNER-160X600-V1-PL-FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

FF18 750x150px PL NEUGIERIG

 

   swiat szkla 750x100 2

 

lisec SS FastLAne

  

ERD480x100-en 

Ankieta

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
 
HEGLA na Vitrum 2017: maszyny do cięcia szkła VSG i technologia napędu liniowego
Data dodania: 18.08.17

Na międzynarodowym spotkaniu przemysłu szklarskiego – targach Vitrum w Mediolanie – HEGLA chce przedstawić nowe rozwiązania dotyczące wycinania dowolnych kształtów krzywoliniowych w szkle laminowanym. Goście stoiska targowego będą mogli zobaczyć w działaniu maszyny z systemem cięcia szkła Rapidline i wysoką wydajność elektromagnetycznych napędów liniowych. 

 

– Rynek maszyn oferujących cięcie dowolnych kształtów w szkle VSG gwałtownie rośnie – mówi v prezes firmy HEGLA, podkreślając, że temat krzywoliniowego cięcia będzie wiodący na obecnej edycji targów VITRUM. – Kiedy po raz pierwszy w 2012 roku przedstawialiśmy maszynę do cięcia w tej technologii – mówi Vollbracht – nie spodziewaliśmy się, że pięć lat później prawie co druga sprzedawana przez nas maszyna do cięcia szkła laminowanego jest sprzedawana z systemem Shape umożliwiającym wycinanie dowolnych kształtów.

 

 

2017 7-8 10 1

 

 

Dzięki precyzyjnemu cięciu i optymalnym wartościom przyspieszenia i wprowadzeniu automatycznego przetwarzania szkła system Rapidline zachwyca jako uniwersalna maszyna do cięcia szkła float i ornamentowego – począwszy od specjalnych cięć do pilnych realizacji szczytów produkcyjnych.

 

 

2017 7-8 10 2

 

 

Z opcjonalnym systemem do cięcia diagonalnego i cięcia krzywoliniowego, najnowsza seria maszyn ProLam oferuje wycinanie formatek ze szkła VSG w prawie wszystkich możliwych kształtach.

 

 

2017 7-8 10 3

 

 

Innowacje firmy HEGLA: Nowy system RapidLam wykorzystuje opatentowaną technikę cięcia i dokładne chwytaki, by precyzyjnie wyciąć dowolne kształty z laminowanego szkła w jednej operacji roboczej

 

 

W opatentowanym przez firmę HEGLA sposobie wycinania kształtów krzywoliniowych, szkło jest najpierw zamocowane przez chwytaki, a następnie podwójna głowica tnąca jest przemieszczana z dwóch stron tafli, dokładnie wzdłuż z góry określonej krzywej, aby wyciąć zaprojektowany kontur w szkle. Napędy w podwójnej głowicy są dokładnie zsynchronizowane aby w jednej operacji cięcia otrzymać precyzyjnie dokładnie taki sam wynik po obu stronach tafli szklanej.

 

Obecne maszyny serii ProLam do cięcia szkła laminowanego VSG oferują wycinanie dowolnych kształtów – od prostokątów i trapezów, do łuków i okręgów. Można skorzystać z opcjonalnego wyposażenia do cięcia krzywoliniowego lub diagonalnego, a w przypadku kształtek prostokątnych można włączyć funkcję cięcia w pełni automatycznego.

 

Nowością w maszynach jest system RapidLam, który został zaprojektowany przede wszystkim jako autonomiczny system do wycinania formatek ze szkła laminowanego.

 

W zależności od wymagań klienta, system może też być używany jako pomocnicze rozwiązanie w istniejącej linii produkcyjnej. W celu optymalnego przemieszczania szyby, opuszczane chwytaki są zintegrowane ze stołem do cięcia i oferują wysoką elastyczność działania. Bernhard Hötger, dyrektor w firmie HEGLA, który odegrał kluczową rolę w opracowywaniu tego rozwiazania, jest przekonany, że to bardzo dobra koncepcja:

 

– W znacznie krótszym czasie, a także z wysokim stopniem precyzji, nasi klienci mogą zaoferować formatki ze szkła VSG o powtarzalnych kształtach i dzięki temu uzyskują przewagę konkurencyjną.

 

Maszyny Rapidline, które zostaną pokazane na targach VITRUM, dadzą krótki wgląd w globalną strategię HEGLA. Zaprojektowany jako centralny element trzyczęściowej linii stół, z ręcznym łamaniem szkła i automatycznym załadunkiem, jest szczególnie popularny na rynkach międzynarodowych. Wyposażony jest w łatwe w konserwacji elektromagnetyczne napędy liniowe, które są jednym z głównych elementów technologicznych stołu do rozkroju szkła. Zapewnia dokładną obróbkę szkła, w połączeniu dużą szybkością mostu tnącego.

 

W szczególności wysoka dokładność, kompaktowa zwarta budowa i zrównoważony poziom automatyzacji doprowadziły do tego, że system jest często używany do specjalnej obróbki i przetwarzania szkła w szczytach produkcyjnych dla szkła float i szkła szkła ornamentowego.

 

Odwiedź nas na targach Vitrum, hala nr 5, stoisko R01.

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2017
 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik