Czytaj także -

Aktualne wydanie

okladka ss-06-2018

20180123-BANNER-160X600-V3-PL FENSTERBAUEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

konferencja 12 kwietnia 2018 1a

baner-2-krzywe

baner konferencja 12 2017

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 RODO

 

25575923 

 

20180633kongres ppoz 750x150

 

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 lisec SS FastLAne

 

Łączniki punktowe do fasad i konstrukcji szklanych
Data dodania: 30.01.18

Łączniki punktowe, z kilkoma obiektywami są w użytku w powlekarce iw fienie ffl. Na rynku oferty w wielu interesach w tym zakresie. 

 

 

2018 01 22 1

Rys. 1. (fot. Dorma)

 

 

Normy i przepisy dotyczące łączników punktowych

 

Zasadę określa się jako niezbędną do produkcji. Dokumentacja w tym komputerze musi większościść obowiązujących i norm. W sprawie przepisów dotyczących ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie technicznych, ich budynków i ich usytuowanie.

 

Kluczowa rola normy PN-EN 13830: 2005 Ściany osłonowe. Systemy obliczeniowe i systemy operacyjne. Ściana osłonowa definiowana jest jako zewnętrzna, pionowa osłona budynku, na której stoi szereg elementów montażowych. Należy podkreślić, że norma dotyczy ściany osłonowej jako całość, wraz z wykończeniami. Norma PN-EN 13830: 2005 nie wymienia łączników i innych elementów, które mocują szczelę do serii budynków. Podaje jedynie, że ściana osłonowa bazuje na pionowych i poziomych elementach połączonych ze sobą i zakotwiczonych w budynkach.

 

 

2018 01 22 2

Rys. 2. (fot. Dorma)

 

 

Wszystkie elementy, które muszą spełniać Europejskie Standardy Aprobaty Technicznej EOTA-ETAG Nr 002 Systemy oszklenia ze spoiwem konstrukcyjnym. Doś wiadczenia zwiĘ ... zane z oszustami i bez podparcia oszklenia. Zaczynamy, jak i metody badań, które są zawarte w instrukcjach do zleceń.

 

Tłumaczenie Wspólnota Wykonywania Procedur dla przedsiębiorców Aprobata Techniczna CUAP 06.02 / 08 cieszy się, że oszklenia mocowanego punktowo. Dokument bazuje na procedurze wynikającej z art. 9 ust. 2 Dyrektywy 89/106 / EWG w sprawie wyrobów, usług i technologii. Aprobaty wykonawcze dokładnych po wyszukiwaniu materiałów, a także wymiarów, połączenia antykorozyjnych i wytrzymałości.

 

W związku z tym, że w wyniku przeprowadzonego badania nie podjęto żadnych działań, należy odwołać się do poniższej tabeli. W odniesieniu do rozciągania na rozciąganie śrubowego materiałów przegubowych.

 

 

2018 01 22 3

Rys. 3. (fot. PROVENTUSS)

 

 

Trzeba mieć najnowocześniejsze technologie techniczne i wymagania techniczne. Chodzi tutaj np. Aprobata Techniczna ITB AT-15-7039 / 2006 Łączniki do klasyfikacji punktowej w systemie WG Spider, czy AT-06-0280 Łączniki przegubowe SPIDER GLASS.

 

 

2018 01 23 1

 Rys. 4. (fot. Faraone)

 

 

(...)

 

Rodzaje i charakterystyka połączeń

 

W elewacjach i projektach szklanych dane są stosowane łączniki mocowane przelotowo lub nieprzelotowo. Oprócz tego można również budować konstrukcje z łącznikami klejonymi.

 

 

2018 01 23 2

Rys. 5. (fot. Agc)

 

 

2018 01 23 3

Rys. 6. (fot. Dorma)

 

 

Mocowania przelotowe są mocowane w punktach i otworach przelotowych w tafli. Taki sposób ustawiania bardzo często osiągany w zespoleniu i z osłonami z szybami zakresu i zespolonymi. W przypadku szklanych projektówantstwą tęą taflę, to most wykony się otwór strzemię-walcowy. Z kolei w szybach serii dzieł powinien być walcowy. W okresie obowiązywania przepisu, na podstawie zablokowanych i zablokowanych śrubokrętów. O łącz łącz łącz łącz liczba liczba liczba liczba liczba liczba liczba liczba liczba liczba. Najczęściej są do czterech lub sześciu elementów mocujących domy w pobliżu naroży i krawędzi szkła.

 

Mocowania nieprzelotowe montażu montowane są wzdłuż krawędzi elementu lub w miejscu krzyżowania krawędzi. Takie pomysły nie wymagają wydania przelotowych. W mocowaniach nieprzelotowych punktów jest lub ciągłe podparcie szkła za pomocą listew, pierścieni i rozet.

 

Zamówienie dotyczy również części, które nie są w pełni poprawne.

 

Koniec zmiany - projektant i realizator - przelotowych i nieprzelotowych - projektant.

 

Ciekawym rozwiązaniem technicznym są łączniki BSA firmy Blicksystem.com. Technika montażu łączników polega na ich osadzeniu w wykonanych fabrycznie otworach o przekroju zbieżnym, połączonym ze sobą. W związku z powyższym, nie można wykluczyć, że na stałe złączyła się płyta główna (część BSA-G) lub na krawędzi między płaszczyznami stożkowymi i cylindrem otworu. Na kołnierze rozprężne zakotwie się w stosunku do aluminium lub z tworzywa skóry.

 

Dużą popularnością cieszą się rotule, ważne podejście pod względem jakości, wykonanych ze stali szlachetnej. Nazywane jest wszystkim. spidery (pająki), które łączą mocowania punktowe podtrzymujące oszklenie z podkonstrukcją fasady. W dekoracje od wersji spidery Korpus takich mocowań opiera się na centralnym pierścieniu. Ramiona mają różne kształty, ich ich wykorzystanie oznacza sprzężenie wą skrócie łączników punktowych, czyli taki gruszka. W środkowe pierścieniu użyto połączenia śruby połączenia konstrukcji z fasadą.

 

 

2018 01 23 4

Rys. 7. (fot. Dorma)

 

 

2018 01 23 5

Rys. 8. (fot. Pilkington)

 

 

Łączniki punktowe do pozostałych zestawów dwupłaszczyznowych, wykorzystujące zestawienie dwóch rotuł tak, że wszystko z nich wzeszło. Powtarzające się prostopadłych tafli szklanych. Rotule to jednostka przegubowo do wspólnego ramienia lub przykręcone do ramienia bez możliwości obrotu.

 

Zestaw referencyjny 860. Układy są wbudowane w układy scalone. Głowice te mają gwint wewnętrznego i dwa otwory otwarte dla sworznia wewnętrznego. Głowice widlaste urządzenia zaprojektowane zgodnie z EN 1563. Trzpień łączności z materiałem ciekłym 34CrNiMo 6 + QT o charakterystyce przeciwogniowej z EN 10083-3. Inne elementy okucia (podkładki, dystans, itd.) Są są stali stali S355J2.

 

Ciekawym elementem konstrukcyjnym są również kryte klejone. Stosowane są te środki klejące w postaci kleju silikonowego. Zalecane przełożenie krążka o grubości 1 mm przy średnicy 50, 60 i 70 mm. Wykładając klej do szkła, należy go wykonać na maszynie lub w biurze technicznym.

 

Dużą zaletą jest klejenie strukturalne Dow Corning TSSA (Transparent Structural Silicone Adhesive). Zapewniają jeden krystalicznie czysty fasad z mocowaniami punktowymi. Ważna jest przy tym przełożeniu. W, ta grubość druku wynosi 1 mm, których wytrzymałość osiąga σDE S = 1,3 MPa (wytrzymałość dynamiczna) oraz τDE S = 0,6 MPa (wytrzymałość statyczna). Utwardzanie odbywa się w temperaturze pokojowej. 130 ° C. Produkt jest gotowy do użycia w kartach lub wycinanych krążkach (50, 60, 80 mm). Substancja jest używana do przyklejenia metalowego łączenia (tzw. Rozwiązania mają charakter strukturalny, za pomocą połączonych urządzeń. Zwykle łącznik czasowy przez otwór w szkle i jest mechanicznie.

 

 

Konstrukcje wsporcze

 

"." Zasada ".". (Ii).

 

Najogólniejszy podział na elewację szklanych ramek i bezramowych. W spraw bezramowych wykorzystuje się tafle szklane mocowane do elementów stalowych, takich jak np. profil aluminiowe. Z kolei w branżach bezramowych.

 

 

2018 01 24 1

Rys. 9. (fot. OLDCASTLE BUILDING KOPERTA) 

 

 

2018 01 24 2

Rys. 10. (fot. OLDCASTLE BUILDING KOPERTA)

 

 

2018 01 24 3

Rys. 11. (fot. Euroglas)

 

 

Systemy bezramowe - w porównaniu z systemami ramowymi - gwarantują większą precyzję w zakresie kształtowania przeszklonych kubatur. Wynika to stąd, że systemy ramowe obejmują środki paneli szklanych, stwarzających funkcje przegrody. Należy również mieć na etapie sprzedaży koncepcji elewacji z konstrukcją ramową. Powoduje to możliwość użycia światła w porównaniu do liniowego. Konstrukcje bezramowe systemu faktycznej gładkiej powierzchni, co jeszcze bardziej nasila się, czyli jako struktura tej nośnej informacji.

 

 

2018 01 24 4

Rys. 12. (fot. NUOVA OXIDAL)

 

 

2018 01 24 5

Rys. 13. (fot. Dow corning)

 

 

Konstrukcje wsporcze pod elewacje szklane nieednokrotnie mają postać kratowo-linową. Typowa konstrukcja tego typu produktów cięgna i pręty w kształcie kraty. Przyznawanie się do kratowania, w celu uzyskania odpowiednich kryteriów w zakresie geometrii kratowej, przy czym istotne są odpowiednie osie asymetrii. Niewłaściwe obliczenia ściszające się przy ich napinaniu.

 

Wykonując konstrukcje kratowo-linowe z krzyżulcami linowymi należy zachować porządek w kierunku linii napinania. W instrukcji ręcznego napinania sprawdzą się gwinty trapezowe. Należymy do linii odprężających liny.

 

Leki stosowane w konstrukcjach i akcesoriach. Nie dotyczy to tylko wersji angielskiej.

 

Na podstawie jakiej sieci, jakie są odpowiednie do konstrukcji. Z kolei, w odniesieniu do rodzaju kratowych. To kwota zbliża się do wysokości kroczącej. L / 6-L / 8 (L - długość kraty).

 

Do łatwego zakładania się stali chromowej. W celu uzyskania konkretnej wersji, należy użyć odpowiednich standardów. Tym samym wyeliminować się różnicę ergonomiczną.

 

 

Systemy szklenia strukturalnego z łącznikami punktowymi

 

Dzięki systemom szklenia strukturalnego możliwe jest całkowite wykończenie. Konstrukcje wsporcze znajdują się wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów budowlanych. Wykonuje się je jako systemy ze szklanymi żebrami, a także w postaci konwencjonalnych konstrukcji stalowych i klas cięgnowych.

 

 

2018 01 25 1

Rys. 14. (fot. Proventuss)

 

 

W zakresie systemów strukturalnych zainicjowanych w rozwiązaniach w zakresie dwukomórkowym przeszkleń bezramowych. W tym celu należy wskazać, że:. Typowe, dwukomorowe niespotykane jakościowo na poziomie 0,8 W / m2 K, z parametrami akustycznymi Rw> 42 dB. Trzeba mieć przy tym na zwiększony nośność w odniesieniu do wszystkich modułów i dużych poziomów transparentności budynku.

 

Chłodzenie i chłodzenie. W efekcie nie mającym kontaktu z operacją i przeszkodą w płaszczyźnie zewnętrznej. Ważne jest to, aby wybrać ten styl, co pewność poszerza możliwości projektowe.

 

Odpowiednie urządzenia są przeznaczone do dużych obciążeń. Na mocnym ciężarze i mocnym cięciu zespolone, o masie przekraczającej 700 kg.

 

Ciekawe rozwiązanie architektoniczne przepisów elewacje z żebrami szklanych. W typowym rozwiązaniu do tego rodzaju operacji należy osiągnąć najwyższą jakość. Tym razem można odpowiednio powiększyć i utrzymać duże obciążenie w panelach systemowych.

 

 

2018 01 25 2

Rys. 15. (fot. Proventuss) 

 

 

Np. systemy mocowań punktowych SADEV Systemy szkieł architektonicznych szukanie w zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wątne o przeszklenia, ściany kurtynowe, szyby windowe, a także daszki i świetliki. W skład systemów wchodzących w skład przegubowych i stałych, pajęczych (konsole) oraz klamry. Rotacja przegubowych SADEV Classic wykonana z nagwintowanego sworznia z zakończeniem w kształcie kulki, która stanowi podstawę zbioru. Trzymanie się jest za pomocą dźwigni odsuwanej, mocowanie zatopione w cylindryczno-stożkowym otworze, czy też zakotwione przez klej silikonowy Dow Corning TSSA®.

 

Z kolei w większych szkłach płaskich Planar ™ TS przymierza się. W typie 1 kratownica główna ma pomocniczy system cięgien, przy czym kratownice są wykonywane ze sztywnych profili stalowych. Takąsząokreśloną cechąjestokreślanie istanownia kosztów wykonania. Z kolei typ 2 wykorzystuje kratownicę z olinowaniem w wnętrzu łuku. W przypadku nieokreślonej linii otwarcia otworu okiennego. Taką konstrukcją cechuje szybki montaż, średni zakres przejrzystosci przeszklenia oraz średni koszt wykonania. W typie 3 przewiduje się kratownicę cięgnową, która przekazuje najwyższe napięcie od linii cięgien na krawędziowej otworu okiennego. Należy podkreślić, że układ wymaga zwiększeniaonej przejrzystości otworu okiennego. Konstrukcja jest lekka i bezprzewodowa.

 

 

2018 01 26 1

Rys. 16. (fot. Dorma)

 

 

Łączniki w elewacjach szklanych

 

Na etapie projektowania elewacji szklanych mocowanych mechanicznie za pomocą pojedynczego strumienia, nieprzelotowe. Mocowanie przelotowe może wykorzystywać łącznik sztywny lub przegubowy. Wybudowanie i montaż posadzki. W zaokrągleniu ze sztywnymi lub przegubowymi łącznikami. W celu zapewnienia odpowiedniej wysokości, ogrodów zimowych i świetlików, a także wiatrołapy i zadaszenia podwieszanych i wejściowych ścian i osłon na autostradach i ulicach. Typowe łączniki bagażu mocujące szyb poszczególnych obszarów, zespolonych i klejonych o grubości 8 do 50 mm.

 

Projektanta musi być zgodnie z nią połączony. Wartość ekonomicznego projektu uprawnionego projektanta podczas ostatniego obliczenia statystycznego indywidualnego projektu.

 

Łączniki standardowe. Założeniem każdego łącznika jest zgłoszenie dotyczące stanu równowagi, funkcjonalnością i trwałością. Niniejsza spójność służy do łączenia artykułów. NiezaleŜnie od przyjętych założeń.

 

Na rynku nie brakuje również łączników bez płytek sprężystych. Rotacja stalowego sworznia, który przenosi również rozprzestrzenia się.

 

Warto wspomnieć o mocowaniach odlewanych sejsmicznie. Ruchy boczne są przejmowane przez nastawne ramię. Mocowania to chcesz być dwa- i czteropunktowe. Należy przyłączyć do producenta.

 

 

2018 01 26 2

Rys. 17. (fot. SWS) 

 

 

Łączniki stosowane w przypadku wzorowania szklanych

 

Łączniki prądem obrotowym. Konstrukcje ścian z reguł bazują na szklanych segmentach, zdecydowanie również ze względu na wspólny błąd. Tafle szklane do elementów konstrukcyjnych ściany działowej montowane są za pomocą łączników i uchwytów zaciskowych. Uchoty zaciskowe do rąk powielających powieszenie do powieszenia. Klasa wymaga regulacji na sucho i na tyle, na ile pozwala na zamocowanie uchwytu. Przełczane do wiadczenia w dodatkowej ko lejce z karbami z normy PN-EN ISO 8745: 2001 Kołki z karbami. Kołki z karbami zbieżnymi na okres trwania. Kołek ten jest osadzony w szerokościie.

 

W związku z tym, że:. Tafla szklana jest mocowana do budynku za pomocą specjalnego metalowego trzpienia przechodzącego przez otwór w szkle. Otwór ten może być walcowy lub stożkowo-walcowy. Typowy łącznik tego typu bazuje na sworzniu, który zwykle ma postać śrub z łbem walcowym lub stożkowym. Ważne są również składniki i meble łączące z zewnętrznym gwintem. Łączniki punktów końcowych są stosowane w celu uzyskania dokładnych informacji o połączeniu z połączeniami z zadaeniami narożnikowymi.

 

W przypadku łączników do drzwi całotyklowane musi mieć na papierze odpowiednie okucia. Prosty okucia zmniejszają prostotę wykończenia, stąd też pasują one do każdego wnętrza i wszystkich rodzajów szkła. Okucia można nabyć w minimalistycznej formie, która sprawdzi się w modernistycznych i komercyjnych wnętrzach. Gałki drzwiowe, przeznaczone do szkła o gr. 6-12 mm, zeszytów ze stali nierdzewnej. Krążki z kolei się w drzwiach przesuwnych. Nowość!

 

Istotną rolę w strukturze szklanych drzwi wstrzymają. Dwuskrzydłowe modele są przeznaczone do zabudowy zamka. Przydatne rozwiązanie stanowią samozamykacze podłogowe, współpracujące z zawiasem dolnym. Zastosować można zamek z wkładką patentową. Niektóre modele zamków są dostępne z puszką. Zamki nabyć możesz z myślą o udostępnieniu w pokojach, biurach i łazienkach.

 

 

Podsumowanie

 

Że na elegancję, a co najważniejsze, bezpieczną jakość. Nie mniejsza ważna jest również konstrukcja stowarzycza. Poszczególne jej elementy są już obniżone. Konieczne jest stwierdzenie, że napór wiatru i opadów atmosferycznych. Zbyt duże przemieszczenia bardzo głośne.

 

 

 

Damian Żabicki 

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu  drukowanym  ı elektronicznym Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne Więcej Informacji: Świat Szkła 01/2018  
  
 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik