RODO baner1

 aby móc przekazywać Ci informacje o nowych wyrobach, technologiach i wydarzeniach

 

 

z branży szklarskiej, okiennej i fasadowej

 

 

zgodnie z nowymi przepisami o ochronie danych osobowych RODO - WIĘCEJ INFORMACJI

 

25575923 

 

20180633kongres ppoz 750x150

 

480x100px RFT18 engl

 

abs banner 480x120 English

 

glass2018 480x120  

 

 

GPD Turcja 2018
Data dodania: 08.05.18

Jedno z wiodących wydarzeń w globalnym przemyśle szklarskim, Glass Performance Days, tej wiosny odbyło się po raz czwarty w Stambule. Impreza była sponsorowana przez Sisecam, Dow Corning, Kuraray, Glaston i Tuyap.

 

GPD to konferencja, która łączy w sobie tematykę najnowszych osiągnięć i praktycznych innowacji z zakresu przemysłu szklarskiego, w tym: produkcję, wiedzę biznesową i techniczną. Konferencja odbywała się w ramach targów okien, drzwi i szkła Eurasia 2018. Program przyciągnął ponad 200 uczestników. 

 

 

2018 04 9 1

 

2018 04 9 2

 

2018 04 9 3

 

2018 04 9 4

 

 

Globalne korzyści technologii szklanej

 

Jednym z ciekawszych tematów konferencji było nowe lotnisko w Stambule, które będzie największym portem lotniczym w Europie. Głównym dostawcą szkła w tym projekcie był Sisecam wraz z firmami partnerskimi.

 

W swojej prezentacji Sisecam przedstawił różne etapy tego ogromnego projektu i układów konstrukcyjnych, których wymagał, a także wymienił wszystkie firmy partnerskie, które uczestniczyły w tym programie, przetwarzając i instalujac wszystkie elementy szklane potrzebne w projekcie.

 

Pierwszy dzień dwudniowej konferencji omawiał różne zastosowania szkła. Praktyczne aspekty jakości, obróbki i montażu szkła zostały przedstawione w drugim dniu. Głównym mówcą drugiego dnia był jeden z najwybitniejszych architektów na świecie, prof. Ian Richie, prawdziwy specjalista od architektury i designu. Wariacje konstrukcyjne szkła w różnych projektach przedstawił dr Giennadij Vasilchenko-Malishev z firmy Malishev Engineers.

 

 

Nauka wprowadzona w życie

 

Nowa funkcja GPD, Step Change – Kącik Innowacji, zapewnił start-up’om, uniwersytetom, instytutom badawczym i wybranym firmom możliwość zaprezentowania krótkich prezentacji i zaprezentowania swoich najnowszych innowacji.

 

Celem wydarzenia było przyspieszenie rozwoju przemysłu szklarskiego poprzez pomoc nowym technologiom i innowacjom w wejściu na rynek, a tym samym poprawę konkurencyjności wyrobów szklanych w stosunku do innych materiałów.

 

Materiały związane z konferencją zostały opublikowane i można je pobrać bezpłatnie pod adresem https://www.gii.fi/materials/gpd-turkey-istanbul-2018/.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2018

 

 

 

 

01 chik
01 chik