heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

banner konferencja 04 2019  

  

 lisec SS FastLAne

 

 Mir stekla 2019 480x105 stat eng 

 

baner euroasia pancere550x120

 

 

BA GLASS prezentuje laureatów VII Edycji nagrody wzornictwa GLASSBERRIES
Data dodania: 31.07.18

Wręczenie nagród Glassberies Design Awards odbyło się 7 czerwca w audytorium Casa Milá (La Pedrera) Gaudiego, podczas Barcelona Design Week. Ten symboliczny punkt orientacyjny był sceną wydarzenia dla środowiska studentów, projektantów, winiarzy i instytucji korporacyjnych.

 

Na 7. edycję firma BA Glass zaprosiła firmę Smurfit Kappa jako partnera konkursowego bardzo wymagającego wyzwania: zaprojektowania szklanej butelki na rynek win stołowych i zgodnego z nią opakowania z tektury falistej. Uczestnicy konkursu musieli traktować oba przedmioty jako kompletne rozwiązanie dla produktu handlowego.

 

Zatrudniono ponad 200 studentów z 11 europejskich uniwersytetów i złożono 139 wniosków. Odpowiedzialność za ocenę i ocenę projektów podjęli: BA Glass, Smurfit Kappa, Sogrape, Freixenet, Concept Emballage i zaproszona projektantka Rita Rivotti.

 

Konkurs Glassberries Design Awards to inicjatywa, która ma wiele wartości dodanej, zarówno dla młodych kreatywnych projektantów, jak i przedstawicieli branży i przedsiębiorstw.

 

Konkurs został uruchomiony po raz pierwszy w roku 2012, w którym obchodzono stulecie BA Glass Centenary. Jest okazją dla młodych projektantów do wyrażania swoich wizji poprzez szkło, poprzez tworzenie nowych, oryginalnych, odważnych i inspirowanych koncepcji, przy zachowaniu najwyższych standardów branżowych. Stanowi to wyraźne odbicie postawy firmy BA w zakresie innowacji i rozwoju produktu, pomagając wypełnić lukę między środowiskiem akademickim, wzornictwem przemysłowym i dostawą na rynek.

 

W tym roku uczestnicy konkursu mieli okazję zaprezentować swoje propozycje w krótkim, 2-3-minutowym występie. Dla niektórych z nich był to pierwszy kontakt z bardziej profesjonalnym środowiskiem i publiczną demonstracją ich „produktów”.

 

W konkursie Glassberries istnieją trzy główne nagrody do rozdania: Gold, Silver i Bronze. Odbiorcy Golden Glassberry otrzymają również możliwość płatnego stażu w dziale projektowania BA, w ramach ciągłych starań mających na celu pozyskanie nowych i obiecujących młodych specjalistów do organizacji.

 

 

2018 7-8 8 1

Paweł Dworczyk i Katarzyna Pieczko odbierają Silver Glassberry. W tle ich wyróżniona praca (źródło: mat. prasowe GLASSBERIES)

 

 

Golden Glassberry otrzymał Farid Taher z ESAD Matosinhos (Portugalia). Silver i Bronze Glassberry trafiły do Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, do Pawła Dworczyka i Katarzyny Pieczko oraz do Wiktorii Mazur.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2018

 

 

 

 

01 chik
01 chik