heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

swiatszkla 750x240 1  

  

 LiSEC SS Konfig 480x120 

 

 gpd2019 480x100

 

 

Manipulator do transportu i montażu szkła Glassworker GW 625-2
Data dodania: 17.05.19

Manipulator do szkła Glassworker GW 625-2 to maszyna nowej generacji, zasilana z zabudowanych wewnątrz urządzenia akumulatorów. Maszyna służy do podnoszenia i transportowania tafli szkła, pakietów szybowych oraz gotowych okien. Wykorzystywana jest na halach produkcyjnych przy załadunku szyb i okien oraz, w szczególności, na budowach przy montażu stolarki okiennej i fasad.

 

2019 05 08a 1

 

Jako nieliczna z maszyn na rynku może realizować montaże fasad podając elementy poza obrys elewacji i automatycznie obracając je do montażu bez konieczności ręcznej manipulacji elementami. Maszyna posiadarównież innowacyjną funkcję automatycznego pionowania transportowanego elementu i posiada programowalne prędkości pracy.

 

Samopoziomowanie gwarantuje bezpieczny transport elementów na wzniesieniach i przy nierównościach terenu. Programowalne prędkości pracy umożliwiają indywidualne dopasowanie parametrów pracy maszyny do oczekiwań użytkownika.

 

2019 05 08a 2

 

Glassworker wykorzystywany był już wielokrotnie w budownictwie wysokościowym w Polsce, na takich inwestycjach, jak KTW Katowice, West Station Warszawa Zachodnia, Smyk, Rotunda czy Varso i przy realizacji innych licznych inwestycji kubaturowych. Zabudowany w maszynie napęd elektryczny przenoszony jest na przednią oś i posiada możliwość płynnego sterownia. Przyśpieszanie i hamowanie odbywa się za pomocą intuicyjnego joysticka zabudowanego na rękojeści urządzenia.

 

Maszyna wyposażona jest standardowo w bezprzewodowego pilota, który umożliwia sterowanie ramieniem urządzenia i manipulowanie zawieszoną szybą lub oknem. Z poziomu pilota możemy podnosić i opuszczać ciężar, wysuwać się i cofać z obciążeniem, obracać o 360°, pochylać w górę, w dół i w bok, jak również przesuwać się względem osi maszyny.

 

2019 05 08a 3

 

Mówiąc wprost możliwe są wszystkie ruchu w przestrzeni 3D. Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne pozycjonowanie szyby w ramie lub gotowych okien w otwory. Wszystkie te funkcje razem oferują aktualnie najbardziej kompleksowe rozwiązanie w zakresie transportu szyb i okien.

 

Nowa generacja maszyn produkcji niemieckiej Glassworker GW 625-2 umożliwia konfigurację w trzech wariantach wyposażenia. Dostępna jest wersja ekonomiczna, lekka bez automatycznego modułu obracania głowicą, wersja z hydraulicznie obracaną głowicą i najnowsza wersja, wyposażona w możliwość mechanicznego odchylania szyby sterowana bezprzewodowym pilotem. Wszystkie maszyny mogą być dodatkowo wypo-sażone w przedłużony maszt, który umożliwia swobodny montaż szyb i zadaszeń na wysokości powyżej 4 m.

 

2019 05 08a 4 

W urządzeniu Glassworker zabudowany jest innowacyjny system zabezpieczenia poziomu podciśnienia dystrybuowanego do przyssawek. Gwarantuje to podwójne bezpieczeństwo. Za ten moduł odpowiedzialny jest oddzielny czujnik i dwuobiegowy układ przygotowania i dystrybucji podciśnienia, który zabezpiecza przed niekontrolowanym odłączeniem się ssawek od szkła. Cały system przygotowania próżni jest niezależny od maszyny i od ruchomej części głowicy urządzenia.

 

Zainstalowane nowoczesne akumulatory i system ładowania umożliwia długą pracę maszyny na jednym ładowaniu i gwarantuje długą żywotność baterii.

 

2019 05 08a 5

 


Transport maszyny możliwy jest busem lub na przyczepie auta osobowego. Maszyna Glassworker GW 625-2 produkcji niemieckiej ma zwartą i prostą konstrukcję, przez co niezbędne czynności serwisowe są proste i ograniczone do minimum. Producent i dystrybutor maszyny, firma Uplifter, umożliwia wynajem i prezentacje maszyny wraz ze szkoleniem z obsługi.

 

Lech Iwaniuk
UPLIFTER
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. +48 662 128 310

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2019
  

 

 

 

01 chik
01 chik