Czytaj także -

Aktualne wydanie

2019 05 okladka

 5/2019

wydanie dwujezyczne (pol-ang)

20190444Swiat-Szkla-V4B-BANNER-160x600-PLEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

heroal 2018 Banner C50VSZ 750x150 PL mit-Rahmen1

 

swiatszkla 750x240 1  

  

 LiSEC SS Konfig 480x120 

 

 gpd2019 480x100

 

 

Nowoczesne szyby zespolone - właściwości techniczne i technologia wytwarzania
Data dodania: 29.04.10

Konferencja o tym tytule, zorganizowana przez miesięcznik Świat Szkła, odbyła się 31 marca 2010 roku w Centrum Finansowo-Bankowym. w Warszawie. Było to już 14 spotkanie zorganizowane przez naszą redakcję.

W konferencji brali głównie udział przedstawiciele firm zajmujących się produkcją szyb zespolonych oraz firm, które je wykorzystują w swoich wyrobach – producenci okien, fasad i innych konstrukcji przeszklonych. Na sali wykładowej pojawili się również architekci i projektanci branżowi.

 

Szyby zespolone są ważnym elementem okna i fasady budynku. Mają duży wpływ na osiągnięcie komfortu cieplnego i akustycznego w pomieszczeniu, zapewniają dostęp naturalnego światła i kontakt z otoczeniem oraz wpływają na efektywność energetyczną obiektu, czyli zapobiegają się wydostawaniu ciepła z pomieszczenia.

Właściwości techniczne szyb zespolonych są bardzo ważne, nie tylko dla producentów szyb zespolonych, ale również dla producentów okien i fasad, a także projektantów i architektów oraz dla inwestorów, czyli właścicieli budynków, którzy na co dzień cieszą się z komfortu w ciepłych i cichych pomieszczeniach.

prof Zygmunt Wirpsza Marek Banowski

prof. Maria Łączka dr Zbigniew Respondek

Jerzy Żurawski Ryszard Kabała

dr Anna Izewska Artur Rumian

Alicja Papier 

W trakcie seminarium zostały przedstawione referaty przez pracowników instytutów i uczelni technicznych oraz innych instytucji badających właściwości szyb zespolonych pod różnymi aspektami: technologicznymi, termoizolacyjnymi czy akustycznymi.

Omawiały one szczegółowo następującą tematykę:

* Masy uszczelniające do szyb zespolonych, prof. Zygmunt Wirpsza, Politechnika Radomska
* Powłoki w nowoczesnych szybach zespolonych, prof. Maria Łączka, dr Katarzyna Cholewa-Kowalska, Akademia Górniczo-Hutnicza
* Parametry cieplne i optyczne nowoczesnych szyb zespolonych, dr Zbigniew Respondek, Politechnika Częstochowska
* Wpływ przegród przeszklonych na jakość energetyczną budynków, mgr. inż. Jerzy Żurawski, Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska
* Nowoczesne szyby zespolone a komfort akustyczny w pomieszczeniach, dr Anna Iżewska, Instytut Techniki Budowlanej, Zakład Akustyki
* Procedury utrzymania jakości w produkcji szyb zespolonych, mgr. inż. Alicja Papier, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

 

Konferencji towarzyszyły też wystąpienia firmowe, na których przedstawiano inicjatywy i działania oraz produkty mogące zainteresować producentów szyb zespolonych oraz producentów okien.

Wygłoszone przez nich prezentacje dotyczyły następujących tematów:

    * Marek Banowski z firmy GUARDIAN INDUSTRIES Poland z Częstochowy zaprezentował program marketingowy marki GLASMAX,
    * Artur Rumian z firmy INTECH z Krakowa przedstawił normę PN-EN 1279 jako narzędzie i polisę ubezpieczeniową producenta szyb zespolonych – bardzo ważne zagadnienia w dobie kryzysu,
    * Ryszard Kabala z firmy KABALA SYSTEM w bardzo emocjonujący sposób omówił opatentowane rozwiązanie swojego pomysłu – roletę ze zmiennym położeniem listew, która może być umieszczona w przestrzeni międzyszybowej w szybach zespolonych.

Uczestnicy seminarium mogli też podziwiać produkty firmy AIR PRODUCTS na stoisku tej firmy, a szczególnie przykład instalacji z małym zbiornikiem z argonem stosowanym do wypełniania przestrzeni międzyszybowej w szybach zespolonych. Jest to rozwiązanie bardzo użyteczne dla średnich i małych firm szklarskich. AIR PRODUCTS dostarcza gazy techniczne stosowane w różnych gałęziach przemysłu w tym w hutach szkła.

  

Uczestnicy seminarium otrzymali również prospekty omawiające produkty następujących firm:

    * ALBAT +WIRSAM – programy komputerowe stosowane przy obróbce szkła oraz przy produkcji okien i drzwi,
    * LINDE GAZ – gazy stosowane do wypełniana szyb zespolonych oraz gazy używane w hutach szkła, TREMCO ILLBRUCK – materiały uszczelniające stosowane w budownictwie, a szczególnie do montażu okien oraz do produkcji szyb zespolonych,
    * SIKA – materiały uszczelniające stosowane w budownictwie, a szczególnie do produkcji okien z wklejanymi szybami zespolonymi.

 

Konferencja była też doskonałą okazją do rozmów w kuluarach, gdzie przy kawie przedstawiciele z branży mogli przedstawić swoje opinie i sugestie przedstawicielom instytutów badawczych oraz nawiązać bliższy kontakt z przedstawicielami uczelni technicznych.

 

Wszyscy słuchacze otrzymali również certyfikaty uczestnictwa w naszym seminarium

 

Zapraszamy na kolejne Seminarium Techniczne które odbędzie się 2 grudnia 2010 roku w Warszawie.

  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik